Sayfa 596/999 İlkİlk ... 96496546586594595596597598606646696 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 4,761 - 4,768 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by memorex Yazıyı Oku
    max. 184 gün vadeli ortalama ise 45 gün vadeli menkul kıymetlerin negatif getiri yapması için faizlerde oldukça hızlı ,yüksek oranlı yukarı hareket olması gerek ki saat 17:00 a kadar satar yine de etkilenmez günlük vadeliye geçersiniz.Getiri fon yöneticisinin keyfiyetinde değil piyasadaki faizlere bağlı.Fonların içindeki menkul kıymetler ağırlıklı olarak hazine bonosu olduğu için korkulacak durum yok ve 100k devlet güvencesinden çok daha fazla para garantide demek aslında paranızın miktarına bağlı olarak.Son kuruşuma kadar ppf. dayım, ihtiyaç duydukça bozuyorum.
    Örneğin 2 yıllıklarda %18.80'den %20'lere bir sıçrama , 10 yıllıklarda ise daha düşük oranlı bir sıçrama teorik olarak 1.para piyasası fonlarının düşük getiri vermesini ya da negatife geçmesini sağlayabilir.Doğru mudur?

1.para piyasası fonunun muhteviyatında maksimum ne kadar uzun vadeli hazine bonosu ve tahvillerinden taşınabiliyor?.

Sadece veya yüksek oranda Takasbank Para piyasası ve kısa vadeli repo işlemlerinden oluşan fon bulmak mümkün müdür?. (mümkün olsa dahi fon içeriği fon yöneticisine bağlı olduğundan değişebilir de sanırım.)
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Örneğin 2 yıllıklarda %18.80'den %20'lere bir sıçrama , 10 yıllıklarda ise daha düşük oranlı bir sıçrama teorik olarak 1.para piyasası fonlarının düşük getiri vermesini ya da negatife geçmesini sağlayabilir.Doğru mudur?

1.para piyasası fonunun muhteviyatında maksimum ne kadar uzun vadeli Hazine bono ve tahvillerinden taşınabiliyor?.

Sadece veya yüksek oranda Takasbank Para piyasası ve kısa vadeli repo işlemlerinden oluşan fon bulmak mümkün müdür?. (mümkün olsa dahi fon içeriği fon yöneticisine bağlı olduğundan değişebilirde sanırım.)
    Para piyasası fonları şu an düşük oranda tahvil ve bono taşıyorlar. Tahvil ve bono taşıyan fonlar genelde kısa vadeli borçlanma araçları fonu olarak geçiyor.

3.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Bankalar kendi adlarıyla ayrı bir portföy yönetim şirketi kurarak fon yönetimi işlerini bu şirketlere bıraktılar.
    Eğer mevduat fon karışımı yapmak isterseniz. İş bankasının %10-30 Fon %70-90 mevduat karışımlı fonlu mevduat hesabı var. İnternet sitesinde 250 K üstü için 20.5 faiz gözüküyor. Belki şubede farklı bir oran söz konusu olabilir. Ben geçen ay kontrol etmiştim fonun performansı mevduattan iyiydi.
    Teşekkürler. İş bankasına çok sıcak bakmıyorum. Burunları çok büyük. Ama yine de detaylı incelemekte fayda var. Bakalım bu fon mevduat makası anomalisi ne kadar sürecek?
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

4.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Para piyasası fonları şu an düşük oranda tahvil ve bono taşıyorlar. Tahvil ve bono taşıyan fonlar genelde kısa vadeli borçlanma araçları fonu olarak geçiyor.
    O zaman faiz ve CDS'lerdeki hızlı yükselişlerde hızlı zarar yazma olasılıkları yüksek olan Tahvil ve bono taşıyan fonlara göre düşük olmalı. Bu da iyi bir ek özellik.

5.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    saygili dostum
    evet biliyorum
    zaten soylemisdim oranlar inecek.
    ama malesef ben sadece bu iki bankada hesap aca bilirim. Turk vatandasi degilim ve ambargo icin cok bankalar hesap acmiyor. elbet ogrenciyim!
    sekerbank onceden cok iyidi malesef kacirdim ama simdi onunda oranlari dusmus galiba!
    sitesinde zaten yazmis
    normalda dolar 3.75 ve tl 18
    dolar da normal 3.5 dustu ben hesap acmak isterken!

6. bu sekerbank gece gunduz bloke tutari yoktur demi?

7.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    bu sekerbank gece gunduz bloke tutari yoktur demi?
    Evet bugün düşürmüşler oranları...
    Bloke tutar var...
    Rakamları cazip değil şu an

8. Repo / Ters Repo Pazarı Özeti

Valör 04/03
    Gün 1
    En Düşük 22.50
    En Yüksek 24.10
    Ortalama 23.69
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 596/999 İlkİlk ... 96496546586594595596597598606646696 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •