Sayfa 597/930 İlkİlk ... 97497547587595596597598599607647697 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 4,769 - 4,776 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Bu kağıt bence 1.15 i falan görmez.Geçen yıllardaki hesap belli.İskonto kağıt için şart,yoksa rağbet görmüyor.Faiz yüzde 20 iken 1.15 den alan biri 20 kuruş temettü alacağı düşünülürse pahalı almış olur.Bu kağıdın yatırımcısı ise baya özeldir kağıdın doğasını bilir,ederinden fazla para yatırmaz.Ha geçen temettüden sonra bir günlük gelip hareket çekmeye çalışan oldu,kalvin gibi arkadaşlar malı kafasına vurunca çekti gitti.Ben o gün satamamıştım kaçırdık fırsatı.1.15 falan olsa kağıdı oraya götüren vatandaş kafasına öyle mal yerki feleği şaşar.Kağıdın matematiği belli hocam ben kaç yıllık grafiğini inceledim pek sürpriz yok kağıtda.Bu hem iyi hem kötü.Kar garanti,ama hayallere yer yok ))))))
    söylediklerine katılıyorum hakem ancak portföy büyüklüğünü geçen seneye oranlarsan 1,08-1,10 bandında temettüye girer diye düşünüyorum tabi eger portföy düşmez ise.işyat uçmaz kaçmaz göçmez yolu belli izi belli yatırımcı anlayısı bellidir kemik kadro işyattan vazgeçmedikten sonra sorun yok.temettü nü al temettü sonrası gevşemeden yararlan temettüyle tekrar al ,dediğin gibi kırk yılda bir olurda temettüden sonra bir tavan çakarsa sat aşağıya döndüğünde tekrar al. işyat tek bir şekilde uçar oda diğer iştiraklerde oldugu gibi oratk hisse alımıyla . iş menkul yada tskb işyat alımına geçerse kagıdın kemikleri bile satsa kagıt işgsy isfin gibi olabilir. ama şimdilik standart hareketlere devam ve bu bizim için en iyisi , çıkacaksa 5 yılı doldurduktan sonra çıksın işte ozaman süper olur.

Alıntı Originally Posted by nostromo Yazıyı Oku
    Elbette.

Lakin, şurasını kaçırıyoruz hep. Ağustos ayını hatırlayın. 0,125 temettü bile soru işaretiydi. Portföy büyüklüğü hiç beklemediğimiz noktalara ulaştı. Temettü verimliliğini koruyacak olursa eğer geçen yılki 1,05 'i önemserim. Yani bu teknik adına da olumlu olur. Yoksa faiz oranlarının elbette gerisinde kaldı. Performans karşılaştırma ölçütleriyle bu dile de getirildi zaten. Portföy bu hızla büyümeye devam edebilecek mi? İşte 2020 için en kilit soru bu olur.

G3421 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ben zaten bu hıyarların portföy yönetimine de güvenmiyorum,içerdiği eurobondlara güvendiğimden hisssedeyim.Eurobond işi çok iyi,ucuza eurobond alıyorum gibi düşünüyorum,geçen yıl ki hıyarlıkları olmasa borsada alınacak tek kağıt bu.Ancak fiyat konusuna gelince bu fiyat makul ,üstü balon olur can yakar.1 ila 1.07 arasında sezon kapanışı bekliyorum sonra uzun süre yatay,her yıl yaptığı işi yapacak.Ama can sıkıcı olan misal bir dolar artışı daha gelirse bizim portföyün değeri hem dolar bazında hem enflasyona karşı can sıkıcı bir şekilde eriyor.Aslında tüm parayı eurobonda gömseler biz de ucuza eurobond almış olsak ben tüm paramı gömerim kağıda.Bu eşekler atraksiyon yapacağız diye parayı eritiyorlar,yok tüpraş hareketi yok vıop yok şu yok bu envai çeşit hıyarlık yapıyorlar şu ortamda.

3. Tecrübeli arkadaşların söylediği gibi bu hisse bence de maksimum 1,10 seviyesini görecektir, Temettü öncesi de 1,08 gibi temettü ye girip verdiği miktarda düşüşünü yapıp işleme devam edecektir.
    Yasal Uyarı
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by gskodal Yazıyı Oku
    Tecrübeli arkadaşların söylediği gibi bu hisse bence de maksimum 1,10 seviyesini görecektir, Temettü öncesi de 1,08 gibi temettü ye girip verdiği miktarda düşüşünü yapıp işleme devam edecektir.
    2 ayda %8 artış. evi sat arabayı sat isyat yap

Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    2 ayda %8 artış. evi sat arabayı sat isyat yap

Bedeva peynir kapanda olur))))))) İşyat bu yıl ki misyonunu tamamladı.Uzun süre yatay devam eder.

6.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Bedeva peynir kapanda olur))))))) İşyat bu yıl ki misyonunu tamamladı.Uzun süre yatay devam eder.
    Ben de sizin gibi düşünüyorum. Geçmiş yıllardaki davranışlarını örnek alarak .24 kr temettü için 1.04 fiyat oluşmasını beklerim. Bu da hiç fena değil aslında
    Yanarım yanarım da erken sattığım paylara yanarım

7. Ben size katılmıyorum; Hissenin daha gidecek yolu var. Geçen seneyi hatırlayan var mı? 0,187 temettü vereceğiz deyince sabahında %4 yükseldi. Eğer 3 hafta içinde 1,02 lere gelirse sonra açıklanan temettü ye göre %5-6 daha yükselir. Yaklaşık 1,07-1,10 aralığını görürüz diye düşünüyorum. Temettü gününe kadar 1,05-,1,08 arasında gider gelir. Son gün 1,05 de kapanır sonraki gün ise 0,85 gibi seansa başlar
    Yasal Uyarı
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Alıntı Originally Posted by gskodal Yazıyı Oku
    Ben size katılmıyorum; Hissenin daha gidecek yolu var. Geçen seneyi hatırlayan var mı? 0,187 temettü vereceğiz deyince sabahında %4 yükseldi. Eğer 3 hafta içinde 1,02 lere gelirse sonra açıklanan temettü ye göre %5-6 daha yükselir. Yaklaşık 1,07-1,10 aralığını görürüz diye düşünüyorum. Temettü gününe kadar 1,05-,1,08 arasında gider gelir. Son gün 1,05 de kapanır sonraki gün ise 0,85 gibi seansa başlar
    Her şey bu kadar ortadayken 1.07 ile 1.10 arasında gelip kağıda alacak hadi aşırıya gitmeyeyim (borsadır burası hiç belli olmaz neyin ne zaman olacağı )saf vatandaşlar olursa neden olmasın ))))

Sayfa 597/930 İlkİlk ... 97497547587595596597598599607647697 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •