Sayfa 598/628 İlkİlk ... 98498548588596597598599600608 ... SonSon
Arama sonucu : 5020 madde; 4,777 - 4,784 arası.

Konu: EMKEL - Emek Elektirk

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul-amasya
    Gönderi
    3,005
    emkel.jpg 1111111111111111111
    Mal sahibi Mülk sahibi..hani bunun ilk sahibi .. mal da yalan mülk te yalan..var birazda sen oyalan..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul-amasya
    Gönderi
    3,005
    yurt dısına bu kadar ihracat yapıyor ama sessiz sedasız yönetim gerçekten saklıyor hep
    Mal sahibi Mülk sahibi..hani bunun ilk sahibi .. mal da yalan mülk te yalan..var birazda sen oyalan..

3. Ağustos ayı ihracat (bir aylık) 120 mlyn. ( 2019/12 toplam ciro ;95.mlyn. şirketin p/d; 85.mlyn ) Bu matamatik de bir hata var....!

4. İhracatı iyi olan, bilançosunda kâr açıklayan, mali rasyosu her yönüyle iyi olan şirketlerin hisse senetlerinin, hak ettikleri fiyatlara gitmemesi artık bir borsa klasiği haline dönüştü. Küçük yatırımcıyı borsadan uzaklaştırmaktan başka hiç bir işe yaramayan spek hareketlerine ne zaman dur denilebilir bilemiyorum. Bu konuda umutsuzum
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

5. Ağustos ayı cirosunun 120 milyon olduğunu nereden gördünüz?

Alıntı Originally Posted by Yen Yazıyı Oku
    Ağustos ayı ihracat (bir aylık) 120 mlyn. ( 2019/12 toplam ciro ;95.mlyn. şirketin p/d; 85.mlyn ) Bu matamatik de bir hata var....!
    Şirket bir açıklama mı yaptı? Yoksa burada böyle kulaktan dolma bilgileri yazmak suç olabilir. Uyarmak istedim sadece.
    Saygılqr

6.  Alıntı Originally Posted by Baybo Bey Yazıyı Oku
    Şirket bir açıklama mı yaptı? Yoksa burada böyle kulaktan dolma bilgileri yazmak suç olabilir. Uyarmak istedim sadece.
    Saygılqr
    Görmemişim yukarıdaki alıntıyı. Ancak matrikte göründüyse doğrudur tabi ki. Pardon.

Bunlar bir öngörü ancak gerçekleştiyse gerçekten iyi rakamlar. Haberin detayını araştıracağım

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir

7. Şirketin 6 aylık cirosu 52 milyon o yüzden şaşırmıştım.

Şirket genelde %55 ihracat, %45 iç pazar gibi çalışmakta trend olarak. Bu şirket ilk 8 ayda 18 milyon dolar ihracat yaptıysa 8 aylık ciro 245 milyonA mı çıkAcak. Gerçekten inanması güç. O yüzden bu rakamı şaşırtıcı bulmuştum. Bir yerde yanlış olmalı. Ya da yanlış yoksa muazzam rakamlar. Teyidi nereden alınabilir acaba?

8.  Alıntı Originally Posted by Baybo Bey Yazıyı Oku
    Şirket genelde %55 ihracat, %45 iç pazar gibi çalışmakta trend olarak. Bu şirket ilk 8 ayda 18 milyon dolar ihracat yaptıysa 8 aylık ciro 245 milyonA mı çıkAcak. Gerçekten inanması güç. O yüzden bu rakamı şaşırtıcı bulmuştum. Bir yerde yanlış olmalı. Ya da yanlış yoksa muazzam rakamlar. Teyidi nereden alınabilir acaba?
    Arkadaşlar bu rakamlar yapılan ihracatı değil yapılması planlanan ihracatı gösteriyor. Öngörülen diyor. Yani bu şhracatı önümüZdeki günlerde yapmayı planlıyor. Aslında benim anladığım bu. Yoksa 8 aylık ciro hayatta bu seviyelere mantık olarak çıkamaz.

Saygılar

Sayfa 598/628 İlkİlk ... 98498548588596597598599600608 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •