Sayfa 598/1003 İlkİlk ... 98498548588596597598599600608648698 ... SonSon
Arama sonucu : 8022 madde; 4,777 - 4,784 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XX

Dolarda kur verisi forexte yenilenmiyor.bir gariplik var.neden?

2. Ben nerdeyse %100 akp ye muhalifler birisiyim. Konya gibi bir yerde eskiden asgari ücret haftalık 8 saat cts pazar tatil harici mesaiye tabi bir sistem hayaldi. Halamın oğlu sulama sistemleri imalatı fabrikada çalışıyor bunun patronu sürekli eleman çıkartan biriydi asgarî ücretten fazla veren biri değildi cts günü çalıştıran biriydi. Bugün nerdeyse vasıflı elemana asgari ücretin iki katı kadar maaş cts pazar tatil vasıfsız bayan elemanları benim doğduğum 100 km uzak ilçeden servis ile getirerek çözmüş. Konya da bile gerçekten çalışacak adam bulamayan fabrikalar var. Bunun sebebi muhtemelen gençler kolay hafif rahat fazla maaşlı iş arıyorlar. Yada gerçekten ülkede vasıflı vasıfsız eleman kıtlığı var.

3. Konya'da kafeler lüks mekanlar dedikleri gibi tıka basa dolu. Gençler o mekanda hesabı ödeyecek parası varsa gidiyor. Gençlerin iş gücüne katılmada gerçekten bir problem var. Belki ailesi bu konuda yeterli baskıyı yapamıyor. Belki gençlerin okumuş olduğu branş sektör yanlış. Sağlık meslek lisesi mezunları, biyoloji bölümü mezunu gibi bunlar üç harfli marketlerde çalışıyor. Konya'nın 20 ye yakın ilçesi var bunun yarıya yakın ilçesinde sağlık meslek lisesi vardı daha önce.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,946
    Şey 25,60 görünüyor...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,946
    Yazıklar olsun...

Zeytini, fıstığı, tarihi, hayvancılığı bitirdiler, sıra insanlarda

Antik çağdaki adı Latmos olan, ilginç kaya oluşumları ve 8 bin yıllık kaya resimleriyle ünlü Beşparmak dağları madenlere teslim oldu. Hayvancılık ve tarım bitme noktasına geldi. Fıstık çamı ve zeytinde rekolte düştü. Toza, dinamite, kamyonlara direnenler ise darp ediliyor, mahkemelerde sürünüyor.

https://www.sozcu.com.tr/2023/gundem...larda-7725730/
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Yazıklar olsun...

Zeytini, fıstığı, tarihi, hayvancılığı bitirdiler, sıra insanlarda

Benim ilgimi çeken nokta şu,

Tv’de üreticileri görüyoruz hayvanları kesime yolluyorlar.

Hayvancılık bitti diyorlar.

O konuyla ilgili il’e bakıyorum %70 reis demiş halk.

Erzurum

8.  Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    Benim ilgimi çeken nokta şu,

Tv’de üreticileri görüyoruz hayvanları kesime yolluyorlar.

Hayvancılık bitti diyorlar.

O konuyla ilgili il’e bakıyorum %70 reis demiş halk.

Erzurum

Şuan öyle değil köyden sordum çok iyi fiyatlar para kazanıyorlar öyle dediler.

Sayfa 598/1003 İlkİlk ... 98498548588596597598599600608648698 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •