Sayfa 598/1001 İlkİlk ... 98498548588596597598599600608648698 ... SonSon
Arama sonucu : 8007 madde; 4,777 - 4,784 arası.

Konu: Viop XXXII

1.  Alıntı Originally Posted by Caho Yazıyı Oku
    Benim hedef 12! Doggy argentiono
    Arjantin stayla diyorsan endekse de 2500 demek lazım.

2.  Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    Garanti öncülüğünde bankalarda yapılan yabancı satışları bugün kesilmiş gibi duruyor.
    Günler sonra bankalar artıya geçti.

BDDK da bazı ilave kararlar alarak piyasayı rahatlatabilir.
    garan yabancı takası pazartesi-perşembe 4 günde 370 milyon lot azalmış durumda, yani yabancı takasındaki 1.570 milyon lotun dörtte biri satılmış oldu 3 gün içinde.. garan borsanın en likit tahtası, 22 yıldır takasları izlerim, böyle montanlı böyle agresif bir yabancı satışına ilk defa şahit oluyorum

endeksin tutunabilmesi, ve pek bi şey olmamış gibi kafasını tekrar yukarı dikmeye çalışması mucize gibi bi şey.. hani derler ya, top atsan yıkılmaz- herifler top yağmuruna tuttu, yıkılmadım ayaktayım' diyor piyasa

3.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    garan yabancı takası pazartesi-perşembe 4 günde 370 milyon lot azalmış durumda, yani yabancı takasındaki 1.570 milyon lotun dörtte biri satılmış oldu 3 gün içinde.. garan borsanın en likit tahtası, 22 yıldır takasları izlerim, böyle montanlı böyle agresif bir yabancı satışına ilk defa şahit oluyorum

endeksin tutunabilmesi, ve pek bi şey olmamış gibi kafasını tekrar yukarı dikmeye çalışması mucize gibi bi şey.. hani derler ya, top atsan yıkılmaz- herifler top yağmuruna tuttu, yıkılmadım ayaktayım' diyor piyasa
    Zaten son 2 yıldır yabancı takası azalan ne kadar tahta varsa uçtu gitti. Garanti için de aynı şey olur mu? Olursa son 2 yılın ruhuna uygun ondan önceki 20 yılın ruhuna aykırı bir şey olur. Bence zamanı gelince bu da uçacak. Öyle çok uzun bir zaman da değil gibi...

4.  Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Fotodan önce ses gelmiyor idi.
    49 cents dostum...

5. Teyit için gel bakalım.

Bizde teyit için 1455 e gidelim...
    Burada yer alan paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Benim görüşümdür.

6.  Alıntı Originally Posted by baba_baskan Yazıyı Oku
    yok ağlayanın malı yaramaz. kimse alsında istemem. kgf ile bağlantısı ne ?
     Alıntı Originally Posted by aristokrat Yazıyı Oku
    Villa fiyatlarının yükselmesine sebep..
    KGF'nin yüzde 28.2'si TOBB'un
    1991 yılında kurulan KGF ilk teminatını 1994 yılında verirken, uzun süre etkin faaliyet göstermemişti. 2000'li yılların ikinci yarısından itibaren TOBB'un yönetimde etkinliğiyle birlikte KGF'nin sermaye yapısı da güçlendirildi. 2009'da ise ortaklık yapısı değiştirildi. TOBB, KOSGEB ve özel bankalar eşit ortaklık payına sahip oldular.

Bu tarihten itibaren özellikle finansal sıkıntıların yaşandığı dönemlerde, KGF'nin sermaye yapısı güçlendirilerek sisteme finansman sağlamasının önü açıldı.

2009 yılında radikal bir değişiklik yapılarak, 20 banka KGF'ye ortak edildi. Zamanla çeşitli bankalar da sisteme dahil oldu. TOBB ve KOSGEB'in yüzde 33 olan payları yüzde 28.2'ye indirildi. Kalan hisseler ise 29 banka tarafından yüzde 1.49 oranında eşit paylaşılmış durumda. TESK, TOSYÖV ve MEKSA'nın da KGF'de sembolik payları bulunuyor.

2019 yılı Nisan ayında kayıtlı sermaye tavanı 600 milyon lira olarak belirlenen KGF'de yeni bankaların da ortaklık yapısına dahil olmasıyla, ödenmiş sermaye 513 milyon 134 bin liraya çıkarıldı.

KGF kurulduğu günden bu yana toplam 375 milyar 419 milyon liralık krediye kefalet sağladı. Bunun 41 milyar 630 milyon lirasını bireysel kefaletler, 333 milyar 789 milyon liralık kısmını ise ticari kefaletler oluşturdu.

7.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    hdp'nin barışsever bi sivil toplum örgütü olduğunu pkk'yla alakası olmadığını iddia eden sendin, imralı örneği onun içindi.. binlerce başka örnek de verilebilir

dava niye mi şimdi açıldı ?? çünkü bu hukuki değil de siyasi bi karar olduğu için şimdi açıldı, yoksa kapatsan noluyo kapatmasan noluyo ?? yeni parti kurup devam ediyo, hatta şimdi hazır kurulmuşu var, deseler ki 3 ay sonra seçim var yedek partiyle yine seçime katılabilecek.. leş tayfa aylardır propaganda yapıyo- bidon gelecek ebenızı s..cek diye ve bidon geldi, türk devleti de mesaj yolladı : işte cia aparatı partinizi kapatıyorum diye.. ortada hukuki yada seçimsel bi durum yok, emperyaliste mesaj vermek isteyen devlet var.. bu mesajın bi manası var mı yok mu o ayrı konu.. zamanlamanın manidarlığı emperyalist aygıtı yöneten partinin/liderin değişmesiyle ilgili.. seçime sokmamakla bi alakası olmadığını düşük zekalı bile olsa herkes rahatça farkına varır (yeter ki, derdi boş polemik olmasın)

yedek parti her şekilde seçime girebilecek, ayrıca artık esas konu milletvekili sayısı değil, başkan'ın %50 ile seçilecek olması, kandil her halükarda muhalefetin adayına tam desteğini ilan edecek, selo ve diğer papağanlar da bu ilanı tekrar etmekle yetinecek..
    Seçime girse bile, parti yapılanması örgütlenmesi vs zaman alacaktır. Zamanlamanın hdp veya yerine kurulacak partiye oy kaybettirmek dışında bir amaç taşımadığı aşikarken bu davanın bugün açılmasını savunmak iktidar destekçiliğinden başka bir şey değildir.

Ekonomi bir gecede alınan kararla bu hale gelmişse ve siz hala iktidarı savunabiliyorsanız sizinle ayrıca tartışmak gerekecek.

8. Hisse hareketliliklerine bakıyorum

Şu an Borsamızda çok hikaye kalmadı

1-Spor hisseleri hareketli:
    Orda, Şampiyonluk mevzuları var. TFF nin kuruluşu 1923. Fenerbahçenin başvurusu vardı. Eğer 1923 den itibaren şampiyonluklar sayılırsa, En çok şampiyonluk yaşayan takım Fenerbahçe oluyor.

Beşiktaşta arada epey şampiyonluk alıyor.

En az kar lı, Galatasaray..

Çok şampiyonluk, çok gelir demek.
    Fenerbahçe için epey olumlu olur, eğer kabul edilirse..

2-Kanal İstanbul:
    Kanal istanbul başlarsa
    Harfiyat, inşaat, çimento beton sektörlerinde hareket bekleniyor..

3-Sağlık sektörü her daim hareketli.

4-Bir de Döviz artısı, nakiti olup, borcu olmayan şirketler her daim önde..
    Şu an dolar 8.20 seviyesinde

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Al-Sat-Tut tavsiyesi değildir.

Sayfa 598/1001 İlkİlk ... 98498548588596597598599600608648698 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •