Sayfa 599/1001 İlkİlk ... 99499549589597598599600601609649699 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 4,785 - 4,792 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by Omerva Yazıyı Oku
    O vakit....
    geçen hafta 94 lerden 80 lere kadar gelen USD fiyatlamayi yaptı mı ....
    yani yarın 100 puan bir artışta USD nin hali nasıl olur....
    Bence bu konuda bilgi verebilmek gerekli

SM-C7000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    reel faiz ne kadar bu ulkede.? ona bakmak lazim, 300 baz puan artisi yapmadan dolari durduramazlar, onu da yapacaklar zaten ; ben bu ay bekliyordum bunu lakin 50/75 civari bisey gelecek, 3.90 ustune atar kendini yarin..ytd
    fed onumuzdeki yil 4 defa arttirim yapacak (sanki) onun fiyatlamasi da olursa yilbasinda 4.50 ye gelinir gibi...ytd

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Yani...

FED 25 baz puan faiz arttırısa normal (beklenen) olur.

FED 50 baz puan arttırırsa şok sürpriz olur. ( sıkar biraz 50 baz puan arttırmak )

FED faiz arttırmazsa sürpriz olur.

FED faiz düşürürse şok sürpriz olur. ( sıkar biraz.. ne bu be.. çocuk oyuncağı mı deriz.. bi arttır bi azalt.. )

Diye düşünüyorum.. naçizane..

Trump kısmı de olsa üretim bandlarının bir kısmını ABD ye çekmesi doları uzun vade güçlü kılar..Ayrıca FED bilanço küçülme ve beraberinde faiz artışı da bu trende destek olur ...........Bizde ki dolar değeri biraz dışarı bağımlı kısmen de içeride uygulanan politikalara ..........Ben dolarlarıma sahip çıkmaya devam edeceğim.............

4.  Alıntı Originally Posted by latino Yazıyı Oku
    Yeni Şafak'tan şok duyuru: TCMB faiz indirecek

Yeni Şafak'tan ilginç yorum "Türkiye'nin sürdürülebilir büyümesi için TCMB'nin yatırım düşmanı olan faizi indirmesi bekleniyor."

http://www.paraanaliz.com/2017/ekono...direcek-19298/

Aboowwwww hadi bakalım!
    işte bu, reis yine bizi düşünüyor. Yatırımların düşmanı FAİZ İNMELİ! acilen 300 puan indirilsin.

"1 puan faiz artarsa dolar 3.75 olur" tarzı yorumların hiç bir temeli yok. son 1-2 haftadır fiyatlanan zaten bu.

3.75 görmez mi? belki. ama kalıcı olmaz. mevcut ekonomik durum düşük doların ülke için felaket olduğunu gösteriyor. sürdürülebilir bir şey değil. yine de oyle bir şey olursa bir çok kişi için alım fırsatı olarak değerlendirilecektir, özellikle döviz ihtiyacı olan şirketler 3.96-3.97 seviyelerinden 3.75 e kadar olacak bir çekilmeye kayıtsız kalmazlar.

3.75 civarında uzun süre kalması için bence 150-200 baz puanlık bir artış gerekir. onu yapacaklarını sanmıyorum ve bu yönde bir risk alıyorum.

neticede herkes kendi bildiği gibi yapacak.

let the games begin.
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Bizde ki dolar değeri biraz dışarı bağımlı kısmen de içeride uygulanan politikalara ..........Ben dolarlarıma sahip çıkmaya devam
     Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    3.75 civarında uzun süre kalması için bence 150-200 baz puanlık bir artış gerekir. onu yapacaklarını sanmıyorum ve bu yönde bir risk alıyorum.

neticede herkes kendi bildiği gibi yapacak.
    Hah.. İşte böyle yorumlara can kurban..

Bir şey bekliyor, ve beklediğini yazıyor..

Yok öyle elde taş ile beklemek..

Hey sen.. Yavaşca yere bırak o taşı..

7. 11.5 büyüme açıla ,yıllık %7 büyüme beklentisi açılaması yap. MB faiz artırırsa , birinden birini tefe koyarlar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    -Suudi, Iran destekli Yemen'i bombaladı.

- İşi gücü bıraktık. Bu kadar sorunlu bir ülkede İslam Birliğini topladık. Kudüsü İşgaldeki Filistin Başkenti ilan etmeye çalıyoruz.

- Dün belki gözden kaçtı. Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı McMaster Türkiye ve Katar'ı radikal islami terörün yeni sponsorları olarak ilan etti...

- Biraz önce Ermenistan Dışişleri Bakanı Eduard Nalbandiyan, Türkiye ile 2009 yılında imzalanan ilişkileri normalleştirme protokollerini iptal edeceklerini söyledi.

- Bizim yönetici daha geçen hafta Yunanistan'la papaz olmaya çalıştı.

- Her gün ABD ye ya fırça atıyoruz. Ya da rest çekiyoruz. Bugün Dışilerinin ABD ye verdiği yanıtta şu ifade yer aldı : " "Dost ve müttefik olarak görmeye devam ettiğimiz ABD'nin"...

Böyle bir ülkede dolar kurunun ne olduğu önemli bile değil.

Sadece elinizdekini koruyun yeter.

Sayfa 599/1001 İlkİlk ... 99499549589597598599600601609649699 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •