Sayfa 599/930 İlkİlk ... 99499549589597598599600601609649699 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 4,785 - 4,792 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by aktauboy Yazıyı Oku
    Eğer fon büyüklüğü bu hızla artmaya devam ederse ve 2019 yılını 45 milyon kar ile kapatırsa, ya da böyle olacağı beklentisi önümüzdeki 2 ay içinde oluşursa 1.10 ve üzeri olur ve temettü sonrası 0.90 altına inmeye bilir...
    1,10'u görse bile burda durmaz. temettü öncesi 1,07 olur. Temettü sonrası da 0,22 kuruş verse 0,85 olur. Sonra yine yavaş yavaş (2-3 ayda) 0,75-0,78 seviyelerine gelir. Sonra yine yükseliş başlar; her yıl aynı hareket. Olağan üstü bir durum olmazsa böyle devam edecektir.
    Yasal Uyarı
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by gskodal Yazıyı Oku
    Bu büyüklüğe gelmesi için en az 3 sene temettü vermemesi gerekiyor ki bu da imkansız. Adamlar faaliyet raporlarında her yıl belli oranlarda temettü verilmesi şartı koymuşlar. Aşağı yukarı her yıl 25-35 milyon dağıtılıyor. Mesele şimdi 250 milyon da; yakında 30-32 dağıtılır tekrar; 220 seviyelerine gelir. Yine 255 civarına gelir; yine 30 dağıdır, böyle böyle bir değişme olmuyor. Portföyde yükselme oluyor ama o da yılda %5 kadar.
    benimki teşbih-i mübalağa idi canım. tabi ki kısa-orta vadede bu pek mümkün değil. ama yine de portöy büyüklüğünün hisse fiyatlamasında önem arz ettiğini unutmamak gerek.

G3421 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    "Kaybetmekten kaçınmak yerine kazanmayı amaçlayan her stratejinin sonucu kesinlikle yenilgidir." Von Neumann

3.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Valla 10 yıldır takip ediyorsanız olay belli işte her zaman olanlar olacak,sn serkan yazdı aşağı yukarı senaryoyu bence.
    0,24 kuruşa 1,04 olur demiş sanırım ama zaten 0,24 kuruş vermez. Mevcut kara göre temettü 0,1953. Bunun üzerine yedek akçeyi kullansalar 0,03 kuruş daha eklenir. 0,225 seviyesine anca gelir. Buna rağmen ben 1,04 ten daha yukarılara geleceğini düşünüyorum. Beklentim 1,07 de kar vermesi üzerine. Bakalım herşeyi zamanla göreceğiz. Umarım kimse mağdur olmaz.
    Yasal Uyarı
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

4. 250,692,054.63 // 1.560979 --- portföyde yabancı menkıl kıymet gözükmekte dün yoktu yeni alınmıs

Alıntı Originally Posted by gskodal Yazıyı Oku
    0,24 kuruşa 1,04 olur demiş sanırım ama zaten 0,24 kuruş vermez. Mevcut kara göre temettü 0,1953. Bunun üzerine yedek akçeyi kullansalar 0,03 kuruş daha eklenir. 0,225 seviyesine anca gelir. Buna rağmen ben 1,04 ten daha yukarılara geleceğini düşünüyorum. Beklentim 1,07 de kar vermesi üzerine. Bakalım herşeyi zamanla göreceğiz. Umarım kimse mağdur olmaz.
    ISYAT temettüyü 31.12 üzerinden değil dağıtım esnasındaki büyüklük baz alınarak yapıyor.

6. yazmayı unutmusum veri sayfasına tekrar baktım 1,66 oranında dibs ( devlet iç borçlanma senedi ) portföye eklenmiş bunun yanında 59,79 oranında yabancı menkul kıymet de alınmıs.Kısaca DİBS ismiyle gördüğümüz ve borçlanma araçları piyasasında işlem gören Devlet İç Borçlanma Senetleri, sabit getirili menkul kıymetler arasında da yerini almıştır. İki farklı türü bulunan DİBS’lerin tıpkı tahvillerde olduğu gibi riskleri daha azdır ve uzun vadede iyi bir kazanç getirirler.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
    ISYAT 2019 Ajanda

2018 yıllık /4. çeyrek bilanço ve faaliyet raporu: 1 Şubat 2019 (Açıklandı)
    ---------------
    Beklenen;
    Genel Kurul ve Kar payı İşlemlerine İlişkin Bildirim (geçen sene 22 Şubat)
    Genel Kurul (geçen sene 22 Mart)
    Karpayı Dağıtımı (geçen sene 26 Mart)
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

8.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    yazmayı unutmusum veri sayfasına tekrar baktım 1,66 oranında dibs ( devlet iç borçlanma senedi ) portföye eklenmiş bunun yanında 59,79 oranında yabancı menkul kıymet de alınmıs.Kısaca DİBS ismiyle gördüğümüz ve borçlanma araçları piyasasında işlem gören Devlet İç Borçlanma Senetleri, sabit getirili menkul kıymetler arasında da yerini almıştır. İki farklı türü bulunan DİBS’lerin tıpkı tahvillerde olduğu gibi riskleri daha azdır ve uzun vadede iyi bir kazanç getirirler.
    bu veriler güvenli değil. DİBS hep vardı, yabancı menkul kıymet de öyle... arada 0 çekiyorlar sonra tekrar yazıyorlar... sıfır görünce sattıkları aklınıza gelmesin veri hatalı.

Sayfa 599/930 İlkİlk ... 99499549589597598599600601609649699 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •