Onemli Gunler Banner
Sayfa 6/247 İlkİlk ... 456781656106 ... SonSon
Arama sonucu : 1972 madde; 41 - 48 arası.

Konu: ODAS - Odaş Elektrik

Cante de yüksek fiyatlamanın nedeni kar değil,kömür rezervleri.Kimse 2 milyar kara 40 milyar piyasa değeri vermez.Kar ın, cante ile odas ın birbirinin içinde olduğunu unutmayalım.%77 ortak olmasa odas çok az kar eder.Dolayısı ile kömür rezervleri, şirketleri canlı tutmaya devam ediyor.

Odas enayimiydi cante yi 3.96 tl den arz etsin.
    Çünkü o zaman kömür para etmiyordu,şimdi altın değerinde.

Alıntı Originally Posted by yak Yazıyı Oku
    Odaş, her zaman alım satım fırsatı verir. Bu güne kadar hep işlem hacmi yüksek seyretmiştir. Bu nedenle trade hissesi olarak tarihe geçmiştir. Bu özelliğini kaybedeceğini zannetmiyorum.
    Yarın belli olur düzeltme yaşayıp yaşamadığı seans bittiğinde.Fakat yarında yükselişine devam edebilme ihtimali var piyasa bozmazsa ben böyle düşünüyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by Frqn21 Yazıyı Oku
    Güzel bir hafta ve ay kapanışı oldu. Paylaşımım.

https://twitter.com/LRDR_ekofut/stat...71807949754368
    Twitter güzel paylaşımlar Emeğinize sağlık tahtacı ve patron düşen üretim ne kadar az olsa da dediğiniz gibi operasyonel giderleri (Özbekistan a 50 milyon dolar bayıldı taşıma için )bahane ederek düşük bir kar gönderip dökebilir ky yı ve diğerlerini tabi bu bi tahmin olmayabilir de aksen bilançosu nda oldugu gibi odaşıda ayıran piyasa beklentisinin olmaması umarım hakkıyla yürür yukarı hedeflere ytd

5.  Alıntı Originally Posted by mstfbztk80 Yazıyı Oku
    Twitter güzel paylaşımlar Emeğinize sağlık tahtacı ve patron düşen üretim ne kadar az olsa da dediğiniz gibi operasyonel giderleri (Özbekistan a 50 milyon dolar bayıldı taşıma için )bahane ederek düşük bir kar gönderip dökebilir ky yı ve diğerlerini tabi bu bi tahmin olmayabilir de aksen bilançosu nda oldugu gibi odaşıda ayıran piyasa beklentisinin olmaması umarım hakkıyla yürür yukarı hedeflere ytd
    Burada şirketten para çıkması nakit akışını etkiler, kar ve zararı etkilemez. Sonuçta yatırım yapılıyor ve taşınan santralin de bir değeri olacak. Ayrıca Odas da olsa Aksen de olsa Tfrs’ye göre bilançolar hazırlanıyor ve 6 aylık ile yıllık bilançolar bağımsız denetimden geçiyor. Yani kimsenin keyfine kalmış bir durum ortada yok. Aksen geçen sene santral taşıdığı için zarar etmediyse hiçbir şirket bu gerekçeyle zarar etmez.

Alıntı Originally Posted by kaynakç Yazıyı Oku
    https://www.tradingview.com/x/90v6uXv2/

https://resimyukle.io/r/X4d50kPqqO

Yıl sonunda birçok kişinin beklemediği karlar gelebilir. Yolumuz uzun teknik olarak beklenti yukarıda ama temel olarak beklenti daha fazla. Rüzgarı arkasına alan odaş yetkililerinin yapması gereken birkaç aksiyon olabilir.

Yatırım kararı, altın madeni ile sağlan gelişmeler, hisse geri alım programı son olarakta ilk 3 gelişme olmayacaksa temettü açıklayabilirler.

Tüm yatırımcılara hayırlı olsun. Uzun zamandır bugünleri bekledik ve beklemeye devam edeceğiz.
    Dolar bazlı grafik eyvallah Sn kaynak.şimdi baktım grafiğe.dip not spekülatörler en az 10 yıl üzeri aynı hissede kalırlar.Fakat ben küçük yatırımcı olduğum için hisse gerektiğinde 2 yıl üzeri yataya bağladığında dayanamam.Böyle bir durum var o yüzden temettü önemli değildir.Sizin hisse adediniz kadar para verir.Kabaca sizin paranızı size geri verir.Hiç bir anlamı yok hisse yükseliş yaşamadığı sürece daha olumsuz durum temettü yaklaştığında hissede baskı oluşturur.3 yıl sonra temettü anlaşılır o da hisse fiyatı yükselirse düşüncelerim böyle temettüyle ilgili Odaş hissesinin 1.öncelik hedefi borcunu bitirmesi ve kasanın artıya geçmesidir.

7. Alp bey beni de şahsi olarak çok heyecanlandıran bişey değil temettü almak fakat hisse fiyatlamasında katalizör etkisi yaratabilir. Bedelliler yapan bir şirketten temettü veren bir şirkete geçiş anlamlı olur, piyasanın fiyatlama noktasındaki risk algısında değişiklik olabilir falan filan gibi...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,831
     Alıntı Originally Posted by azaz Yazıyı Oku
    öyle kapatacak anlaşılan....
    hemen boz....

Sayfa 6/247 İlkİlk ... 456781656106 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri