Sayfa 6/12 İlkİlk ... 45678 ... SonSon
Arama sonucu : 94 madde; 41 - 48 arası.

Konu: Bana Göre...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    İslam İşbirliği Teşkilatı, İslam dünyası için "kırmızı çizgi" olarak görülen Kudüs olağanüstü gündemiyle İstanbul'da toplandı. 57 üye ülkesi bulunan teşkilatın İstanbul'daki toplantısına 48 ülke katıldı. Bu ülkelerden sadece 16'sı devlet başkanı seviyesinde katılım sağladı. Suudi Arabistan'ın ise bakan yardımcısı düzeyinde katılmış olması dikkat çekti.

http://www.gazetevatan.com/dunyanin-...126280-gundem/

Laik Türkiye kadar "Kudüs Ey Kudüs" diyen, Kudüsü İslamın Kırmızı çizgisi olarak gören ve ilan eden başka bir müslüman ülke yok...

Ne elim bir çelişki değil mi?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    İnsanı, insanımızı, bu ülke halkını, "üst kimlik" olarak Türk dediğimiz bu coğrafya insanını bir bütün olarak sevmek, kollamak, desteklemek bana yakın geliyor.

Yukarıda tanımladığım insanlara yapılan haksızlıkları, kötülükleri, saldırıları, kınamak, karşı durmak da...

Bunların etnik kökenlerini plaka gibi göğüslerine yapıştırarak, kategori kategori sevmeyi, sadece onların dertlerini sınıflayarak devlete karşı gelmek bana ters.

Kürdün derdini, Lazın derdini, Boşnak'ın, Çerkeş'in derdini ayrı ayrı sanki sınıfsal bir dert gibi sunmayı ben sol adına uygun bir davranış olarak kabullenemiyorum. Ayrıca bu durum, öğretilerine de temelden ve alenen aykırı.

Bu konuda aynı kuşaktan, aynı ekolden bir çok arkadaşımla anlaşamıyorum.

Bizim temel derdimiz bu ülkede birlikte yaşamak olmalı. "Laik-Türk" üst kimliği bile yeterli şimdilik.

Bu cepheyi parça pinçik etmeye, etnik kökenine göre ayrıştırmaya ne gerek var bilemiyorum...Eğer amaç bölünerek zayıflamak değilse tabi.

Güneydoğu'da Kürt işsiz de, İzmir'deki Türk) önüne konan iş skalasından tercih mi yapmakta?

Türkler sonuna kadar özgür de, sadece Kürtler mi tutsak?

Ülkenin neredeyse tamamında HÖH'ler kuruluyor. Eli silahlı karanlık iriyarı adamlar, arkalarına devlet desteğini almış "birşeylere" hazırlanıyorlar.

Biz hala konulara etnik temelde yaklaşmak suretiyle ne kadar insanca hissiyat içinde olduğumuzu gösterme çabasındayız.

Böyle davranmayanları, bu hissiyata ters düşenleri ise neredeyse döveceğiz.

Gene bitmeyecek, dipsiz bir konuya daldım.

Ruh halim tatsız..

Yeni yıl güzel şeylere gebe değil.

2018'de korkarım 2017 yılını mumla arayacağız.

İyi bir yılbaşı dilerim dost ve arkadaşlarıma...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Milli takım maçı sonrası, dönüş uçağında dedesi yaşındaki Türk gazetecinin gırtlağını sıkarak hiç bir yerde duymayacağımız çirkinlikteki küfürlerle aşağılayan bir milli futbolcuya, zorda kalınca milli takıma bile çağıracak bir ahlaki seviyedeyiz.

Bu konuda kimse en ufak bir rahatsızlık duymuyor kanımca.

Bakın o futbolcu Avrupa kulüp bulamazken, bizim üst düzey kulüplerimiz bağırlarını açmaya hazırlar.

Bakın altını çizerek söylüyorum, bizim spor kamuoyu olarak ciddiye almayıp unuttuğumuz o olay nedeniyle Barcelona milyonlarca Avro verip aldığı Arda'yı, gözden çıkardı. Takıma bile almıyor.

Atatürk'ün o veciz sözünü duvarlara dağlara yazmakla olmuyor ahlaklı spor kamuoyu...

Kaliteli insan ve omurga istiyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    İnsanın yüzyıllar boyu edindiği, bilgi ve deneyim birikimi ve emekle yarattığı/oluşturduğu kurumlar varoluşumuz ve bekamız için yaşamsal önemdedir.

Çünkü her insan ne garip tecellidir ki doğumuyla birlikte her şeye (yeniden öğrenmeye) sıfırdan başlar. Çocuğun anne ve babasından genetik olarak bilgi ve kültür geçmez.

Babasının alim olması ya da içine doğduğu insanlığın geldiği medeniyet düzeyi o çocuk için zahmetsizce depolanmış bir kişisel bir birikim değildir.

İşte bu noktada devreye insanların yüzyıllar boyu oluşturduğu kurumlar devreye girer. Kurumlar ve öğreticiler o çocuğun elinden tutarak yıllar boyu vereceği eğitimle babasının seviyesine hatta ondan da ileriye taşır.

İnsanlığın teknolojik kültürel vs evrim ve gelişimi bu kadar zahmetli ve bu kadar risk altındadır.

Kurumlar yıkılır ya da kaybolursa, insanlığın taş devrine dönmesi çok fazla zaman gerektirmez.

İnsanların muhalif oldukları kurumlara saldırmalarının o kurumları ortadan kaldırma gayretlerinin özünde bu gerçek yatar.

Hemen her şeye insan odaklı olan, insanı ön plana alan modernist yaklaşımımız aslında kurumların kaybolmayacağını temel alan bir umuda dayanmakta.

Bana göre herkez aynı

Bana göre BM zate bi bok yediği yok
    Acil kodla tüm dünya devletlerini toplayıp
    Ortak karar alıp çoluk çocuk aile vs ders müfredat
    Hepsine sil baştan çekip
    15 yaşına dek inanç ve etnisite temelden bağımsız
    Önce insanlık sonra adamlik bilincini ogretip
    Ondan sonra bilime
    Ve ilk konulara girişi sağlamalıdir
    Yoksa insanlık birbirini çim çiğ yiycek lan
    Çünki toplumu oluşturan fertler ve dertler nası bi dünya içinde yuzduklerini tahayyul edebilir olmayabilirler

Bana göre bugün perşembe
    Çünki dün çarşamba idi
    Dünden bugünün gelcegi belli idi
    Var mı itirazı olan
    Konu kapanmıştır

Sayfa 6/12 İlkİlk ... 45678 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz