Sayfa 6/371 İlkİlk ... 456781656106 ... SonSon
Arama sonucu : 2961 madde; 41 - 48 arası.

Konu: KOZAL - Koza Altın

1.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Ezel abi, Ezel abi, nerelerdesin? konuşsana.
    Seni biz susturmadık ama piyasa dut yemiş bülbüle dönderdi.
    Şöyle yüklemsiz, öznesiz, ne olduğu belli olmayan, derinden, detaylı bir yorum yap da içimiz ferahlasın.
    Ben çok gaz yerim.. söyleyeceğim tek bir şey var o da pek hoş değil. Bu kağıdın RTA dan tek farkı var o da henüz pek operasyon yememiş halde olması. Ama Rta nın bile başlarda bundan daha iyi hareket ettiğini düşünüyorum.

Spekler kağıdı çok bencilce kullanıyor. Aynı şeyi tekrarlayıp duruyorum, k.y.lehine olan tek şey bu kağıtta speklerin mal boşaltma süreci. Ondada boşaltma şekli yine çok bencilce. Mesela, biz yukarı doğru mal toplayalım nasılsa daha yukarıdan satarız şeklinde doğal bir hareket hiç varmı? Hiç yok! O reklamda ben sigorta ya fazla para vermem diyor ya aynı öyle. Ancak belirli durumlarda Düşeni toplayıp yukarıdan boşaltıyorlar.

Şimdi baştan beri gelişen kâr prim miktarıda belkide alım ilgisine inandırma amaçlı dersem bu sefer ben nankörlük etmiş olurmuyum ona bile pek emin değilim.

Mesela düşürürken ne kadar hevesliler ama gübre tavan şu an ona rağmen yukarı harekette ne kadar beňciller! YTD.
    Bu yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.

2. Ulan zaten en kritik zamanda bizi satacak gibi duruyor bu dedik. İstermisiniz Endex düzeltmesini düşüşetrade olarak kullansın ..?!! İşte o zaman tüm rezilliğini görürüz, hatta sefilliğimizi..!

Yani kişisel kurgu ama gerçeğe hiçte uzak göremiyorum. Yinede herkes kararını kendi versin. Vebal almak istemem.
    Şimdi kapanışta yukarı yönlü hareket yapar yanılırız dicemde böyle lehimize güzel sürpriz pek hatırlamıyorum.
    Eğer olurda güzel sürpriz yaparsa en az 15.50 olması gerekir. YTD.

3.  Alıntı Originally Posted by ezelbayraktar Yazıyı Oku
    Ulan zaten en kritik zamanda bizi satacak gibi duruyor bu dedik. İstermisiniz Endex düzeltmesini düşüşetrade olarak kullansın ..?!! İşte o zaman tüm rezilliğini görürüz, hatta sefilliğimizi..!

Yani kişisel kurgu ama gerçeğe hiçte uzak göremiyorum. Yinede herkes kararını kendi versin. Vebal almak istemem.
    Şimdi kapanışta yukarı yönlü hareket yapar yanılırız dicemde böyle lehimize güzel sürpriz pek hatırlamıyorum.
    Eğer olurda güzel sürpriz yaparsa en az 15.50 olması gerekir. YTD.
    Bunun aylar önce 80-90 civarı bir yerlerde dipleri var mı? Bazı teknik bakış açıları endekste düzeltme bekliyor, 1250-1350 diyen de var. Böyle bir senaryo olursa, Kozal nerede dip yapmak isteyebilir diye düşünüyorum. Ben imkanlarımın belli bir kısmını, maliyet düşürmek için 80-90 aralığına saklayacağım. Olursa olur, risk dengelenmiş olur; olmazsa sıkıntı yok. Ben, eğer teknik imkanlar varsa o fiyat aralığının gerçekleşme ihtimali nedir, ona bakalım derim.

Bir de lütfen şunu unutmayın, yorumları bizzat okudum sosyal mecralarda; bu mal 120 civarından önüne gelene balyayla pazarlandı. Borsanın "b"sini bilmeyen adamlar, battım kendimi kurtarayım mantığıyla ceplerindeki son kuruşları yatırdılar. Bu zirveden satılan malları, eğer düşüş trendi başlarsa, önümüzdeki aylarda kaçlardan toplamak ister tahta yapıcı?
    ...

4. Bir de benim merak ettiğim başka bir husus var, bu en önemlisi..

Neden 2019 yılı ile 2020 yılları arasındaki ons altın üretiminde ciddi bir düşüş var? Bunun sebebi nedir, önceki zamanlardan bu yana takip edip konuyu bilen arkadaşlar var mı? Belli bir bakım ya da madenin kapanması, belli madenlerdeki verimliliğin düşmesi veya acaba yönetim değiştiği için üretilen gerçek miktarın gösterilmemesi? Tr'de yaşadığımız için elbette aklıma her türlü senaryo geliyor bu konuyla ilgili. Üretim ons bazında neden düştü? Bununla ilgili bir bilgi, açıklama mevcut mu?
    ...

5.  Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Bunun aylar önce 80-90 civarı bir yerlerde dipleri var mı? Bazı teknik bakış açıları endekste düzeltme bekliyor, 1250-1350 diyen de var. Böyle bir senaryo olursa, Kozal nerede dip yapmak isteyebilir diye düşünüyorum. Ben imkanlarımın belli bir kısmını, maliyet düşürmek için 80-90 aralığına saklayacağım. Olursa olur, risk dengelenmiş olur; olmazsa sıkıntı yok. Ben, eğer teknik imkanlar varsa o fiyat aralığının gerçekleşme ihtimali nedir, ona bakalım derim.

Bir de lütfen şunu unutmayın, yorumları bizzat okudum sosyal mecralarda; bu mal 120 civarından önüne gelene balyayla pazarlandı. Borsanın "b"sini bilmeyen adamlar, battım kendimi kurtarayım mantığıyla ceplerindeki son kuruşları yatırdılar. Bu zirveden satılan malları, eğer düşüş trendi başlarsa, önümüzdeki aylarda kaçlardan toplamak ister tahta yapıcı?
    Siz diyorsunuz ki , düşüş inancın varsa buna bir taktik uygulamaya hazır durumda bekle. Evet gayet sağduyulu ve doğru görünüyor.

Ama ben her ne kadar tersini konuşsamda bu kağıdın yükselişi bitmedi ve endexi kullanacak ama yükseliş ini sürdürecek diye inanıyorum.

Geçmişte ne kadar spekle dansa kalkıştımsa genelde yenildim. Onun için her ne kadar anlamsız, boş bekleyiş gibi görünsede ben bekleyeceğim sadece..

Çünkü en başarılı borsa zamanım bundan 6 ay önceki 1 yılımdı. Ve ben çok tahrik edici hareket ve zamanlara göre yaptığım tek şey beklemek oldu.

Mantık olarak zaman o zamandan farklı olsada ben kozal ı gayet inceleyip buna göre aldım çünkü.. YTD.

6. Artık önü açıldı. Dip çalışması,desteklerin çalışması, yabancının okadar satması, artık bundan sonrası yoluna gider.
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi niteliğinde değildir.Herkes kendi kararını kendisi versin.

7. Arkadaş şu BIST hareketine baksana 10 dk.bir şey yazarken artı 0.20 den artı 1.76ya yükseliyor.

Sonuçta Türk işi. Aynı şey bu kadar göz önünde olmasada reel piyasamızdada var.

8. sayımız baya azalmı....Bu başlığı şu anda 14 kişi okumaktadır. (6 üye ve 8 ziyaretçi)

firtina55, aptamil, ezelbayraktar, hakan16, JoNaThAn, kazankazan

Sayfa 6/371 İlkİlk ... 456781656106 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •