Sayfa 6/38 İlkİlk ... 4567816 ... SonSon
Arama sonucu : 300 madde; 41 - 48 arası.

Konu: SGK emekli maas vb sohbet....

Benim de eger 1hafta geriye dogru satin alabilsem hem bir yas hem de 125gun prim kazancim olacak ahh be...O donemler insanlara erken den sgk no alin diye millete laf anlatmak yerine hemen bir firmaya kayit olabilseydim ah kafamiz ahh...

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Refahyol hukumeti bir donem boyle bir sans verdi.
    Yurtdisinda calisanlari da kapsiyordu.
    Gun basina belirli bir ucretten gecmise donuk prim gun sayisi artirabiliyorduk.
    Ben de 10 sene birden toplu satin almistim.
    Simdi de askerlik ve dogum borclanmasi var saniyorum.
    Syg,

2.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Ben varim dostum..
    Su an iki donem odeme yaptim, yakinlarda 3cu donemimi de odemek icin basvuru yapacagim.. Sorabilirsin bana burada...
    Yurtdışı borçlanma için istenen belgeler nelerdir ?
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Yurtdışı borçlanma için istenen belgeler ve surec hakkin bilgiler

- Yurt disi calismani belgelemen lazim- yurt disindan cikmadan ilgili elcilikten alabilirsin (kesin bilgi)
    Bu belgeyi TRde de alabilirsin diyorlar ancak ben basvuru oncesi bunu alir giderim SGK il mudurlugune
    - Pasaport un son sayfalarinin kopya lari (kuruma dilekcenin arkasina ekliyorsun)
    - SGK il mudurlugune dilekce yazip, ekteki formun bilgilerine gore odeme yapmayi talep ediyorsun (olmasa da olur olsa da vb.
    - SGK il mudurlugunden alacagin form (yurt disi borclanma formu)
    - Onaylari alip, odeme hesabin yapildiktan sonra adresine bu bilgi iletiliyor
    - Hesap pusulandaki degeri de 3 ay icinde tumunu banka yolu ile SGK ya oduyorsun.

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Yurtdışı borçlanma için istenen belgeler nelerdir ?

4.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku

- Yurt disi calismani belgelemen lazim- yurt disindan cikmadan ilgili elcilikten alabilirsin (kesin bilgi)
    Bu belgeyi TRde de alabilirsin diyorlar ancak ben basvuru oncesi bunu alir giderim SGK il mudurlugune
    - Pasaport un son sayfalarinin kopya lari (kuruma dilekcenin arkasina ekliyorsun)
    - SGK il mudurlugune dilekce yazip, ekteki formun bilgilerine gore odeme yapmayi talep ediyorsun (olmasa da olur olsa da vb.
    - Hesap pusulandaki degeri de 3 ay icinde tumunu banka yolu ile SGK ya oduyorsun.

Sağol arkadaş ....

İlgili ülkenin İş ve İşçi Bulma Kurumu (Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı gibi..Resmi Kurum) dan alınmış , şu -şu tarihler arasında xxxx şirketinde çalışmıştır kaşe imzalı bir belgem var. Sizce iş görürmü ?
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

5.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku

Hangi pasaport ? Eski pasaportu yenisini alırken almışlardı.

Benim çalışma yıllarım 1978-79 yılları. Askerliğide 2 ay bedelli yapmıştım.

Olur heralde SGK ile ilgili ulkke calisma kurumu anlasmali ise;
    ama bizim SGK bizim elciligi baz aliyordu..

Sağol arkadaş ....

İlgili ülkenin İş ve İşçi Bulma Kurumu (Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı gibi..Resmi Kurum) dan alınmış , şu -şu tarihler arasında xxxx şirketinde çalışmıştır kaşe imzalı bir belgem var. Sizce iş görürmü ?

Hangi donemi odeyecekseniz o donemin belirten pasaport un arka sayfalari ki ulkeye giris cikisinizi da gorsunler ama aldiginiz belgeyi kabul edip- ilgili donem de o ulkede calistiginizi onaylamalari yeterli.
    Bana ilk basvuru da demislerdi bu pasaport arka sayfa kopyalarini - yani bi nevi destekleyici unsur...

Ek bilgi: Pasaport degisikligi yaparken; yabanci ulke calismalariniz icin gerekli olup olmadigini sorabilirdiniz yada o degisiklik sirasinda yabanci ulke calismalariniz belgelendi mi vs denilebilirdi diye su an dusundum..

Ancak yabanci ulke de calisirliginiz belgeli onayli ise bunu bizim SGK kabul ettikten sonra hersey yolunda denilebilir..

Sayfa 6/38 İlkİlk ... 4567816 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •