Sayfa 6/23 İlkİlk ... 4567816 ... SonSon
Arama sonucu : 184 madde; 41 - 48 arası.

Konu: Temelinde Sebepleriyle Artış beklenen Hisseler

1. Tskb Hakkında Yorum verebilecek olan var mı ?
    36 yaşındayım emeklilik için biriktiriyorum . adamlar 3 şube ile mevduat toplamadan kredi kartı vermeden Her sene kemiksiz 400 milyon tl ortalama kar ediyorlar ... Kar her sene ortalama %9 kadar artıyor . İş bankası kurumu aynı gelenek ile müşteri seçiyorlar batık oranı çok düşük . Yönetim mükemmel ayrıca işgsy 'nin %17 si ve tsgyo'nun %70 'i bunlara ait . Her sene ortalama % 4 temettü %17 bedelsizi var ...

400.000 lot hedefim var .... 50 yaşıma kadar ...

50 yaşımda Ortalama her sene bugunun parası ile nakit 20.000 tl temettü ve 68.000 lot bedelsiz hisse veriyor ....
    Hisselerin 32000 lotunu enflasyon ve fiyat koruması için tutup kalan 36.000 lot'u her ay 3000 3000 bozdurup harçlık yapsam y ortalama 0,50 usd hisse fiyatı ile aylık 1500 usd emekli maaşı yapar ...

2. Crediwest i inceledim sermayesi 80 milyon kari 24 milyon gecen sen 27 nilyonmus 12 aylikta lidfa sermayesi 30 milyon 9 aylikta 15.5 milyon kar aciklamis ondan onceki sene 2 milyon civarlarindaymis 12 aylik daha gelmedi ama bbdk ya sunulan raporda 21.5 milyon civarinda kar var simdi karsilastirma yapildiginda piyasanin neyi fiyatladigini iyi sezmek lazim diye dusunuyorum

Sent from my LG-D802TR using hisse.net mobile app

3.  Alıntı Originally Posted by horhoti Yazıyı Oku
    Dogru olabilir ama iki sirketin buyume potansiyelini degerlendirmek lazim ucuz luk nicelik olarak degerlendirmek pek uygun bir kriter olmaya bilir' nitelik daha onemlidir diye dusunuyorum bunu lidfa olarak degerlendirmiyorum sadece borsanin geneli icin gecerli bi durum bu onumuzde bi logo egeen ornegi var mesela sektorunde siyrilan one cikan vizyonu genis sirketler var

Hayatınız Boyunca Factoring ile iş yapmadığınızı veya çalışmadığınızı ve ne iş yaptığını bile bilmediğinizi düşünüp cevabımı öyle veriyorum .....

Kıyasladığınız sektörler ile iş yaptıkları piyasanın alakası yok ...
    Birini piyasa fiyatladı (aldığı gayrimenkuller ve bazı yatırımlar yüzünden ) diğeri ucuz kaldı ...
    İkisinde temettüsü güzel ... Biri ucuz birisi pahalı ...
    Tabi Karar para sizin ...

unutmadan 2015/12 crdfa hisse başı kar 0,34
    ilk 9 ay net kar 18 milyon tl
    lidfa 2015 / 12 hisse başı kar 0,21 tl
    16 milyon tl 2016 ilk 9 aylık net kar

4. Karşılaştırma yukarda para karar sizin ...

unutmadan bu sektörler istikrarlı değildir ... Batık oranı bankalardan yüksektir. Güzel temettü verirler .
    Temettü için uzun vade alıyorsanız ucuzunu toplamak daha mantıklı onu söylemek istedim ...
    Karar para sizin

crdfa 2012 kar 33 milyon tl
    2013 24 milyon
    2014 25 milyon
    2015 27 milyon
    Son düzenleme : investment; 28-02-2017 saat: 22:18.

5. Ben zitlasmayi sevmem fikir alisverisi guzel birseydir evvela bunu soylemek isterim borsa anlasilmasi guc bir piyasa ben hisse secerken fiyat olarak ucuz olmasina degil bir onceki yila gore buyume potansiyeline bakaim sonra bu buyume potansiyelinin esas faliyetten mi kayanakliyor yoksa faliyet disi gecici bir durum mu diye degerlendirme yaparim sirketleri sektor olarak degerlendirirken ayni isi yapan iki sirketten birinin kari bir onceki yila gore azalmis otekinin ki de artmissa kari azalan sirketin pazar payini kaybettigini dusunebilirim degerlendirmelrim bunlardir

6.  Alıntı Originally Posted by horhoti Yazıyı Oku
    Ben zitlasmayi sevmem fikir alisverisi guzel birseydir evvela bunu soylemek isterim borsa anlasilmasi guc bir piyasa ben hisse secerken fiyat olarak ucuz olmasina degil bir onceki yila gore buyume potansiyeline bakaim sonra bu buyume potansiyelinin esas faliyetten mi kayanakliyor yoksa faliyet disi gecici bir durum mu diye degerlendirme yaparim sirketleri sektor olarak degerlendirirken ayni isi yapan iki sirketten birinin kari bir onceki yila gore azalmis otekinin ki de artmissa kari azalan sirketin pazar payini kaybettigini dusunebilirim degerlendirmelrim bunlardir

Anlaşamadığımız Nokta bu bende hisse fiyatına bakmam temettüsü için alırım uzun vade tutarım .. Hisse fiyatının önemi yoktur adetine bakarım temelinde bozulma yoksa hisse satmam ucuz olana yönelmem bundan ..
    Zıtlaşmak gibi bir niyetim yok öyle anlaşıldıysam Uslubumdan dolayı özür dilerim ...Umarım benden çok kazanırsınız ....
    Tskb hakkında yorumlarınızı alabilir isem sevinirim .
    İyi Akşamlar

7. Tskb baktim yukselis potansiyeli olan bir hisse ama bir sicrama yapacagini pek dusunmuyorum ama eldeki verilere gore ucuz gorunuyor benim yukselis potansiyeli gordugum hisselerden biri konfurut gida orge enerji parsan bu hisseleri incelemenizi oneririm

8.  Alıntı Originally Posted by horhoti Yazıyı Oku
    tskb baktim yukselis potansiyeli olan bir hisse ama bir sicrama yapacagini pek dusunmuyorum ama eldeki verilere gore ucuz gorunuyor benim yukselis potansiyeli gordugum hisselerden biri konfurut gida orge enerji parsan bu hisseleri incelemenizi oneririm

sent from my lg-d802tr using hisse.net mobile app
    parsan haziran 2015 'ten beri var ekim 2016 da sattım .....

Diğerlerini inceleyeceğim değerli yorumunuz için teşekkür ederim .

Sayfa 6/23 İlkİlk ... 4567816 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •