Sayfa 6/214 İlkİlk ... 456781656106 ... SonSon
Arama sonucu : 1707 madde; 41 - 48 arası.

Konu: Temel Analiz 3.0

1. Borsaya yatırım yapmaya karar veren kişi ne yapmalıdır ?

http://www.hisse.net/topluluk/showth...t=6549&page=13 sayfadaki 104 nolu ileti ve sonrasında yapılan LIDFA ve ilerleyen sayfalardaki diğer hisselerin analizlerine bir göz atınız. Kafa karışıklığını gördünüz mü ? Aynı verilere bakarak Hisseyi almış olanlar “süper, geleceği parlak, fiyatı ucuz” derken, hisse sahibi olmayanlar “ama…,fakat…, almalı mı? Bir de tekniğe bakalım” veee…… sonuç olarak kafa karışıklığı . 1 hisse için bu analizi yapmak için harcanan zamanı bir de incelenmesi gereken diğer hisselerin sayısıyla çarpın. Şimdi elinizi vicdanınıza koyun ve şu soruya cevap verin : “ Borsaya yeni katılan birisi böyle bir analizi yapabilecek duruma gelebilmek için kaç yılını harcamalıdır ? (Yaşar Erdinç 4,5-5 yıl diyor). Peki bu kadar analiz sonunda %100 getiri garantisi var mı? “AL-TUT-BİRİKTİR” stratejisinden daha iyi bir getiri vaat ettiğini gösteren bir veri var mı? Aldığım risk nedir? Aldığım riske karşı ne kazanacağım?

Ya da bu arkadaş internette benim yazdıklarımdan etkilenip Yaşar Erdinç’ten konuyla ilgili 3 günlük bir eğitim almaya karar verebilir; Yaşar Erdinç’in 30 yıla yaklaşan tecrübesinden, eğitime katılan diğerlerinin birikimlerine dayanarak sordukları soruların yanıtlarından yararlanarak 4,5 yıllık eğitim dönemini atlayabilir. Uygulayacağı formülün mesela %70 işlemde kazanç, %30 işlemde kayıpla sonuçlandığını, ortalama %7 kazanıp, % 5 kayıp yarattığını ; işlemlerinin standart sapmasının %8 olduğunu; sharpe oranı, beta, k-ratio vb. risk değerlendirme oranlarını ve ne anlama geldiklerini öğrenebilir. Ve vakit kaybetmeden yatırım yapmaya başlayabilir, işlemlerini yaparken bir yandan da, eğer isterse, kendini geliştirebilir.

Hem diyelim ki temel analizi öğrenmeye karar verdim, Yaşar Erdinç’ten daha iyi temel analiz yapabilir miyim? (FASWEB MALİ ANALİZ programını excelde, evde kendi başına yazan Yaşar Erdinç’ten bahsediyorum). Yani bu iş temel analiz bilmekle olsaydı Yaşar Erdinç 600 TL’ye eğitim verir miydi? Mantıklı olmak lazım…….

yazının tamamı için....
    http://www.temelanaliz3.com/

2.  Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Arkadaslar baslangic gunu belirleme acisindan bir sorum olacakti.hisseler icin bilanco aciklama tarihleri zaman araligi nedir.
    Hisseler yasal zorunluluk geregimi en az 3 ayda bir bilanco acikliyorlar. İsterlerse her ay aciklayabilirlermi.

Bilanco tarih aralikarini net ogrenebilsem mumkunse bilanco aciklanma olayinin olmadigi aylarda hisse degisikligi yapma taraftariyim.

İbrahim bey;

Sistemde tarih konusunda "optimizasyon" MÜMKÜN DEĞİLDİR, en iyi tarih diye birşey yoktur. Giriş tarihinin uzun vadede önemi yoktur.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,416
     Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    İbrahim bey;

Sistemde tarih konusunda "optimizasyon" MÜMKÜN DEĞİLDİR, en iyi tarih diye birşey yoktur. Giriş tarihinin uzun vadede önemi yoktur.
    merhaba güzel başlık..teşekkürler.....endeks buralarda iken yüklü alım yapmak riskli bir durum değil mi? ben şahsen sisteminizi çok beğendim..ama endeks buralardayken mangal gibi yürek lazım....ben az az alıyorum..temettü ve bedelsiz hisselerinden ...syg.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    merhaba güzel başlık..teşekkürler.....endeks buralarda iken yüklü alım yapmak riskli bir durum değil mi? ben şahsen sisteminizi çok beğendim..ama endeks buralardayken mangal gibi yürek lazım....ben az az alıyorum..temettü ve bedelsiz hisselerinden ...syg.
    "KAZANMAYI ÖĞRENMEK (1995) adlı kitabında Peter Lynch şöyle diyor : “1970 yılından başlayarak her yıl piyasanın tepe yaptığı günde 2000 dolarlık yatırım yapacak kadar şanssız olduğunuzu varsayalım; yıllık getiriniz %8,5 olacaktır. Eğer piyasayı çok iyi zamanlayıp 2000 dolarınızı her yıl piyasanın dip yaptığı günde yatırmış olsanız yıllık getiriniz % 10,1 olacaktır : Müthiş zamanlama-Berbat zamanlama arasındaki fark sadece %1,6’dır."......

Daha fazla bilgi için :

5.  Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Peki. Yazinizi okuyayim satin alma isine oyle geceyim o halde.
    Gerci bu dediginizi bir iki saatlik bir ugrasla manuelde yapabilirim yilda 4 sefer oldugu icin sikintida olmaz. Ama amac artik borsada yavas yavas amatorlukten cikmak istiyorum.
    hocam bu bahsettiğiniz kullanım adımlarını bekliyoruz.

6.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    http://www.queenstocks.com/kurumsal

İNVESTOR versiyonu yeterli... Almadan önce kullanım adımlarını anlatacağım yazımı bekleyin isterseniz....

Bol Kazançlar....
    bu yazınızdan bahsediyorum.

7. ibrahim Bey,

doğrusunu isterseniz unuttunuz sanmıştım..... Yalnız yazdıklarımın "yatırım danışmanlığı kapsamında değerlendirilemeyeceğini" tekrar hatırlatmak isterim.

Lütfen web sitemdeki "sonuç" başlıklı yazıyı tekrar okuyun, kazanç beklerken düşüşe dayanmak herkesin harcı değildir.

iyi düşünün, kararınız eğer değişmezse devam edelim.....

Sayfa 6/214 İlkİlk ... 456781656106 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •