Sayfa 60/183 İlkİlk ... 1050585960616270110160 ... SonSon
Arama sonucu : 1457 madde; 473 - 480 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet II

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
     Alıntı Originally Posted by blackmagic Yazıyı Oku
    deneyimli arkadaslar tebden eurobond aldım 1-2 yıl oluyor ama cok cesitli... şimdi kupon odeme tarihlerini bulamıyorum varmıdır bunun bir mantıgı yada gosteren bi yer...
    iş yatırım sgmk bülteninden alıp , excelde manuel tutmalısınız
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

2.  Alıntı Originally Posted by blackmagic Yazıyı Oku
    deneyimli arkadaslar tebden eurobond aldım 1-2 yıl oluyor ama cok cesitli... şimdi kupon odeme tarihlerini bulamıyorum varmıdır bunun bir mantıgı yada gosteren bi yer...
    bonolar sekmesine tıklayıp gelen tarihleri görebilirsiniz

Ben USD lari teminat gosteriyorum...
    Ama yatirim hesabindan parayi cek diyorum, elbette lot belli olunca yatirim hesabinda o kadar TL birakmam gerekiyor, onu alinca USD lardaki bloka cozuluyor

Eurobond lari teminat gosteremedim ben secenek var ama kabul etmiyo sistem hatasi sanirim...
    MT ye sorarim bir ara...
     Alıntı Originally Posted by aykut32 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, Halka arz borsada popüler eurobond Teminat gösterek halka arz olacak kim ne kadar cok para koyarsa o oranda Lot vericekmiş (söke un halka arz oluyor) genel kanı aldıktan sonra 4-5 tavan yapması buraya kadar tamam güzelde
    eurobond teminat kabul ediyor söke un fakat nakit para yı değilde eurobondu bozarsa ben yanarim 3 sene oldu cunki alali %40 vergi gelir ustune alım satım makası? eurobond teminatla halka arza giren varmı?
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Kodlarina gore google da arayin yada itfa tarihleri ile web ten bulursunuz bu gerekli bilgileri

Alıntı Originally Posted by blackmagic Yazıyı Oku
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

5. selamlar, eurobondların mart ayı gelir vergisine nasıl dahil edileceğini nerden ögrebilirim ? k

Alıntı Originally Posted by ksk156 Yazıyı Oku
    selamlar, eurobondların mart ayı gelir vergisine nasıl dahil edileceğini nerden ögrebilirim ? k
    Forumda önceki konulara bakarak oldukça fazla bilgi edinebilirsiniz.

O sayfalarda paylaşılan şu video oldukça detaylı bilgi içermekte.

Örneklerle Gelir ve Kurumlar Vergisi Yönünden Eurobondların Vergilendirilmesi
    https://www.youtube.com/watch?v=vVtLApf4m1w

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir, itibar etmeyiniz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
    https://www.ekonomim.com/finans/habe...-haberi-679453

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 2023 yılı dış finansman programı çerçevesinde ABD doları cinsinden 2033 vadeli bir tahvil ihracı gerçekleştirmek üzere bugün Citi, Goldman Sachs ve Standard Chartered Bank'a yetki verdi.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

8. 11 Ocak Çarşamba 16:05

HAZİNE'NİN 10 YIL VADELİ EUROBOND İHALESİNDE İLK GETİRİ BEKLENTİSİ %10,125 CİVARINDA OLUŞTU - Kaynak: Bloomberg

Sayfa 60/183 İlkİlk ... 1050585960616270110160 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •