Sayfa 60/681 İlkİlk ... 1050585960616270110160560 ... SonSon
Arama sonucu : 5448 madde; 473 - 480 arası.

Konu: ISBTR - İş Bankası B

1.  Alıntı Originally Posted by Yakamozz Yazıyı Oku
    matriks proğramından yanlız 1 saattir. Bekliyordu, buraya yazınca satışı iptal etti. Şu an eşleşme kalmadı A da, burayı okuyormu acaba, yada buradan birimi
    Olabilir tabiki de. Zaten bu hisselere sahip kişiler başka nereyi takip edecek ki ?
    Son düzenleme : demir113; 19-10-2018 saat: 13:22.

B nın değerı A nın 20 de 1 ı değılmı arkadaşlar ?ben öyle bılıyorum, yanlış bılıyorsam lütfen düzeltın çünkü yanlış bılgı zarar getırır derler......

3.  Alıntı Originally Posted by Patent Vekili Yazıyı Oku
    bu hissedem benim anladıgım şu, yanlışmı anlıyorum.

bu hisse her ne kadar imtiyazlı hisse olsada anlaşılıyor ki A desek değil, c desek değil yani ne oldugunu tam bilen yok.

hisse durup dururken neden 4 kat arttı o zaman ?

benim şahsi düşüncem bu hissede tek beklenti chp nin %28 hisse devri sonrası hükümet iş bankasından işkur, isa ve isb imtiyazlı hisselerin temettülerini gerçek fiyatından-hakedişini hazineye aktaracak.

bu beklentiyle yükseliyor, ha olursa iş ciddileşirse ne ala hepimiz zengin oluruz yada emekli maaşı gibi her sene çok yüksek temettüleri alırız.

yok bu iş olmaz ise avcumuz yalarız.

ama reis boşuna fırtına koparacağını sanmıyorum, 15 güne kalmaz devir için kanun meclise gelir o zaman tekrar roketler bu hisse.

eyer imtiyazlı hisselerin temettülerini gerçek fiyattan ederden hükümet almazsa o zaman hükümette avcunu yalar. ama öyle olacağını sanmıyorum. hazineye gelir kaynak aktarması lazım burdan.

hisseyi roketleyecek haberler gelmeye başlaması lazım ki tavanlar devam etsin. herkeste bir tedirginlik var, ya olmazsa diye.

hissede şuan tereddütler yaşanıyor gördüğüm kadarıyla.

temettüyü alır diyenler hisseye saldırıyor, bir cacık olmaz diyenler korkup satıyor.

19 lotla beklemedeyim.
    Selam. İmtiyazli hisselerin durumu benim anladığım şu:

İŞKUR sermaye artirimlarindan pay almıyor, temettunun 10%u buna pay ediliyor ama üst limit 250 bin TL. Oy hakkı yok.

İSATR sermaye artirimlarinda 1 e 20 pay alıyor. Temettude İSCTR ye göre 40 kat temettü alıyor. Ayrıca kullanilmamis eski olağanüstü karpaylarindan da pay alıyor ama sermayesi yukseltilmedigi için şu anda bu temettuler hisse birim fiyatına göre cüzi. Oy hakkı hisse başı 1 oy.

İSBTR sermaye artırımında imtiyazı yok. Temettude İSCTR ye göre 1.5 kat temettü alıyor. Ayrıca kullanilmamis eski olağanüstü karpaylarindan da pay alıyor ama sermayesi yukseltilmedigi için şu anda bu temettuler hisse birim fiyatına göre cüzi. Hisse başı 1 oy hakkı var.

İSCTR 1 pay temettü ve 1 oya sahip hisse başı.

İSBTR nin avantajı zamanında sermaye artirimlari yapılmadan evvel iyi temettü almasiymis anladığım kadarıyla. Oy hakları tüm hisselerde eşit ve İŞKUR un temettü oluşturan limiti de kısıtlanmış olduğundan artık pek de bir cazibesi yok bu hisselerin sanırım. Bir gün imtiyazlı hisselerin geri alınması söz konusu olursa da İSATR ve İSBTR için blok hisse sahiplerine cazip fiyatlar gidebilir belki ama böyle bir ihtiyaç ortaya çıkar ki bilmem.

İŞKUR içinse ileride, isbankasi ve Atatürk hisse sahiplerinin temettü dağıtım sınırıni ortadan kaldirma iradesi ortaya cikarsa, öncesinde dolaşımdaki İŞKUR hisseleri için benzer bir durum olabilir. Olmazsa ve 10%luk temettü imtiyazı limitli kalırsa bile bu birikmiş blok hisse sahipleri ağırlıklı olarak sahip olduklari İSCTR oranında temettü alır.

Bence asıl ihtilafli olabilecek durum mevcut durumda Atatürk paylarındaki İSCTR hisselerine ait temettulerin akibeti.

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

4.  Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    Selam. İmtiyazli hisselerin durumu benim anladığım şu:

İŞKUR sermaye artirimlarindan pay almıyor, temettunun 10%u buna pay ediliyor ama üst limit 250 bin TL. Oy hakkı yok.

İSATR sermaye artirimlarinda 1 e 20 pay alıyor. Temettude İSCTR ye göre 40 kat temettü alıyor. Ayrıca kullanilmamis eski olağanüstü karpaylarindan da pay alıyor ama sermayesi yukseltilmedigi için şu anda bu temettuler hisse birim fiyatına göre cüzi. Oy hakkı hisse başı 1 oy.

İSBTR sermaye artırımında imtiyazı yok. Temettude İSCTR ye göre 1.5 kat temettü alıyor. Ayrıca kullanilmamis eski olağanüstü karpaylarindan da pay alıyor ama sermayesi yukseltilmedigi için şu anda bu temettuler hisse birim fiyatına göre cüzi. Hisse başı 1 oy hakkı var.

İSCTR 1 pay temettü ve 1 oya sahip hisse başı.

İSBTR nin avantajı zamanında sermaye artirimlari yapılmadan evvel iyi temettü almasiymis anladığım kadarıyla. Oy hakları tüm hisselerde eşit ve İŞKUR un temettü oluşturan limiti de kısıtlanmış olduğundan artık pek de bir cazibesi yok bu hisselerin sanırım. Bir gün imtiyazlı hisselerin geri alınması söz konusu olursa da İSATR ve İSBTR için blok hisse sahiplerine cazip fiyatlar gidebilir belki ama böyle bir ihtiyaç ortaya çıkar ki bilmem.

İŞKUR içinse ileride, isbankasi ve Atatürk hisse sahiplerinin temettü dağıtım sınırıni ortadan kaldirma iradesi ortaya cikarsa, öncesinde dolaşımdaki İŞKUR hisseleri için benzer bir durum olabilir. Olmazsa ve 10%luk temettü imtiyazı limitli kalırsa bile bu birikmiş blok hisse sahipleri ağırlıklı olarak sahip olduklari İSCTR oranında temettü alır.

Bence asıl ihtilafli olabilecek durum mevcut durumda Atatürk paylarındaki İSCTR hisselerine ait temettulerin akibeti.

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    bu esas sözleşmenin eski hali.Bizlerin bununla bir işi yok bu saatten sonra.Odak noktamız chp payının hazineye geçmesi ve gerçek temettülerin ve hakların verilmesi.Sizin yazdıklarınız zaten şuanda halihazırdaki durum.Bizleri hiçbir şekilde ilgilendirmiyor.

5. Burda tek bir gerçek var chp nin payı hazineye geçecek ve doğal olarak işkur,iş a ve iş b gerçek temettülerini verecek.Yani kabaca tabirle devlet söke söke alacaktır.

6. Son bir harass alan satan kurumlari paylasabilecek var mi

HTC_M9pw cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Özellikle işkurdaki gerçek temettü hakkın toplam yıllık dağıtabilir kar rakamının %10 dur.Bu rakamı devlet asla bırakmaz.Burda anlaşılmayacak bir konu yok beklenti budur.Laf kalabalıklığı yapmaya gerek yok.

8. Bundan sonra bize düşen haberleri ve gelişmeleri takip etmek hepsi bu....Günlük olarak o almış bu satmış şu fiyat olmuş tın yani

Sayfa 60/681 İlkİlk ... 1050585960616270110160560 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •