Sayfa 601/1009 İlkİlk ... 101501551591599600601602603611651701 ... SonSon
Arama sonucu : 8068 madde; 4,801 - 4,808 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIX

1.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Swift konusunda baya tecrubem var

Hangi banka?
    Aktiften ziraate gidecek
    Ama nasıl olacak bakalım.

2.  Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Arkadaşlar tavsiyeye ihtiyacım var, ziraat hesabına annemin 19 bin dul maaşı yatmış, yaz sonrası kullanacağı için 15 bin lirasına altın alalım dedik ama alış satış fiyatı arasında yüzde 5 fark vardı. Bugün gramını 1314 liraya satıyordu. Çok fahiş geldi. En az komisyonla internet üzerinden altın veya dolar nasıl alabilirim, acil yardımlarınıza ihtiyacım var.
    Yatırım hesabı açıp altın fonu alırdım.
    Makas yok, stopaj yok, alım vergisi vergi yok.
    Tek sıkıntısı satışta para ancak 1 gün sonra gelir

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Şöyleymiş.

Swift Masraf Kodları

Swift işlemi yaparken gönderim masrafları çıkabilir. Swift masraf kodları şu şekildedir;

SHA (Shared Expenses)
    Gönderilen tutarın banka masraflarını gönderenin, diğer masrafları alıcının karşıladığı masraf kodudur.

BEN (Beneficiary)
    BEN kod, transferlerde bütün masrafların alıcıya ait olduğu masraf kodudur.

OUR
    OUR kod, transferlerde bütün masrafların gönderene ait olduğu kod olarak belirlenmiştir.
    Özet olarak. Karşı tarafa misal 10.000 USD göndermeniz gerekiyor. SHA seçersiniz. Türkiye’deki masraf da 25 USD olsun. Hesabınızdan 10.025 USD çekilir, karşı tarafa 10.000 USD net gider. Yurtdışında bir banka masrafı varsa onu da karşı taraf kendisi öder.
    OUR seçerseniz, Yine yukarıdaki gibi hesabınızdan 10.025 çekilir, karşı tarafın hesabına net 10.000 USD geçer. Ancak bu sefer karşı bankanın bir masrafı varsa bunu en geç 1 ay içimde sizden ayrıca alırlar.

Her zaman SHA yapmakta fayda var.

4.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Özet olarak. Karşı tarafa misal 10.000 USD göndermeniz gerekiyor. SHA seçersiniz. Türkiye’deki masraf da 25 USD olsun. Hesabınızdan 10.025 USD çekilir, karşı tarafa 10.000 USD net gider. Yurtdışında bir banka masrafı varsa onu da karşı taraf kendisi öder.
    OUR seçerseniz, Yine yukarıdaki gibi hesabınızdan 10.025 çekilir, karşı tarafın hesabına net 10.000 USD geçer. Ancak bu sefer karşı bankanın bir masrafı varsa bunu en geç 1 ay içimde sizden ayrıca alırlar.

Her zaman SHA yapmakta fayda var.
    Kendi kendime yapacağım.İki hesapta benim.
    Alıcı bankayı masraf almamaya ikna edip BEN yazdırsam masrafsız kurtarırmıym acaba.

5. Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIX

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Kendi kendime yapacağım.İki hesapta benim.
    Alıcı bankayı masraf almamaya ikna edip BEN yazdırsam masrafsız kurtarırmıym acaba.
    Hem gönderici ve hem alıcı kendiniz iseniz.
    BEN / SHA fark etmez.
    BEN derseniz gönderici Bankadaki masraf tutarın içinden düşerek karşı bankaya gider, SHA derseniz masraf ayrıca sizden tahsil edilir.
    Alıcı bankayı masraf almamaya ikna ederseniz sadece gönderim bankasındaki masrafa katlanırsınız.

BEN’de 9.975 USD gider 25 USD 10.000’in içinden düşer
    SHA’da 10.000 USD gider 25 USD ayrıca kesilir.

6.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Hem gönderici ve hem alıcı kendiniz iseniz.
    BEN / SHA fark etmez.
    BEN derseniz gönderici Bankadaki masraf tutarın içinden düşerek karşı bankaya gider, SHA derseniz masraf ayrıca sizden tahsil edilir.
    Alıcı bankayı masraf almamaya ikna ederseniz sadece gönderim bankasındaki masrafa katlanırsınız.

BEN’de 9.975 USD gider 25 USD 10.000’in içinden düşer
    SHA’da 10.000 USD gider 25 USD ayrıca kesilir.
    Zaten meblağ küçük, en iyisi elden alıp götürmek herhalde.

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Yatırım hesabı açıp altın fonu alırdım.
    Makas yok, stopaj yok, alım vergisi vergi yok.
    Tek sıkıntısı satışta para ancak 1 gün sonra gelir
    Sayın myfinans, altın fonu dediğiniz ZGOLD, GLDTR ve ALTIN.S mi yoksa ZGOLDI, GLDTRI mi?

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Zaten meblağ küçük, en iyisi elden alıp götürmek herhalde.
    Tabiki. Bu en iyi seçenek.

Sayfa 601/1009 İlkİlk ... 101501551591599600601602603611651701 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •