Sayfa 603/999 İlkİlk ... 103503553593601602603604605613653703 ... SonSon
Arama sonucu : 7990 madde; 4,817 - 4,824 arası.

Konu: Viop - XXI

1.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Yabancının ne kadar hisse ve dibs sattığı her hafta açıklanıyor zaten...
    Yabancının sattığı açıklanıyor da paranın dışarı çıkıp çıkmadığını bilmiyoruz. Mb nin sattığı doların hepsini de yabancılar almıyor belki büyük bir kısmını yerliler karşılıyor. Yani ne kadar yerli payı var bu alım satım işlerinde onu çözersek yabancının gerçek pozisyonunu buluruz diyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by Zinedrimed Yazıyı Oku
    Yorumların ve sonuc olarak söylediklerin birbirinin tam tersi gibi...
    Aşı bulunana kadar mesela büyükler pozisyon alacak ( ki muhtemelen biliyorlardır diyorsun) sonra ralli olacak...
    Şimdiye kadar aşı bulunacak diye olan ralli ne olacak, büyük abilerin nerede çıkacak elindekileri...
    Bankalar heran artabilir teorisi mesela, ya bankalar düşük bak onlarda artacak diye herkesi oraya çekiyorlarsa ,ki aylardır durum bu...

Dolar yorumunda enteresan, bu kadar sabit kalmasının nedeni sence ne olabilir?
    Şİmdiye kadar büyüklerin parası en güvenli yerdeydi. ABD tahvillerinde ve onsta . Borsadaki payları da sıfır değil zaten sadece %15 gibi bir kısmını sattılar. Yani senin borsan ralli yaparken adamların parası boşta durmadı. Zaten dönerken de senin aylardır taşıdığın hisseleri senden ya daha ucuza alacaklar yada küçük bir pay verecekler sana.

Doların sabit kalmasında mb satışı tabi ki en önemli etken ama bu satışın tamamını yabancı karşılamıyor onu anlatmaya çalışıyorum.

3. arkadaşlar bir şey sormak istiyorum borsadan kaldıracsız dolar alsam düşüşte para ödemem gerekirmi yoksa normal bir dövüz bürosandan almış gibimi olurum teşekkürler

4.  Alıntı Originally Posted by Jellat Yazıyı Oku
    arkadaşlar bir şey sormak istiyorum borsadan kaldıracsız dolar alsam düşüşte para ödemem gerekirmi yoksa normal bir dövüz bürosandan almış gibimi olurum teşekkürler
    Dolar fonu var usdtr onu alırsan dolarla birlikte hareket ediyor. Ama fonlarda kazandığından %10 stopaj kesiliyor diye biliyorum.

Alıntı Originally Posted by mühendisyatırımcı Yazıyı Oku
    Şİmdiye kadar büyüklerin parası en güvenli yerdeydi. ABD tahvillerinde ve onsta . Borsadaki payları da sıfır değil zaten sadece %15 gibi bir kısmını sattılar. Yani senin borsan ralli yaparken adamların parası boşta durmadı. Zaten dönerken de senin aylardır taşıdığın hisseleri senden ya daha ucuza alacaklar yada küçük bir pay verecekler sana.

Doların sabit kalmasında mb satışı tabi ki en önemli etken ama bu satışın tamamını yabancı karşılamıyor onu anlatmaya çalışıyorum.
    kim karşılıyorsa karşılıyor.. önemi var mı?? neticede devasa bir miktar satış için rezervlerden yenmiş.. net rezerv ekside..

bu bir şey ifade etmesi lazım sana ?? sabit kur rejimi gibi bir şey bu.. bak bakalım geçmişte ne olmuş..

ayrıca bu satışları sadece doları tutmak için yapmışlar, bu kadar satmalarına rağmen düşürememişler.. ekonomik olarak aslında yularını gevşetmeleri lazım doların yukarı doğru ama neticede rasyonel olmayan bir zihniyet işbaşında..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

6.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    kim karşılıyorsa karşılıyor.. önemi var mı?? neticede devasa bir miktar satış çin rezervlerden yenmiş.. net rezerv ekside.. bu bir şey ifade etmesi lazım sana ?? sabit kur rejimi gibi bir şey bu.. bak bakalım geçmişte ne olmuş..
    Önemi tabi ki var. Doların artmasının önündeki en büyük engel yerlilerin elindeki dolar miktarı.

Alıntı Originally Posted by mühendisyatırımcı Yazıyı Oku
    Önemi tabi ki var. Doların artmasının önündeki en büyük engel yerlilerin elindeki dolar miktarı.
    geçen sene 5.80 den bu sene 6.80 e neden arttı.. dolarizasyon aynı mertebede geçen seneden beri..

yani.. söylediklerinle sahadaki realitelerin alakası yok..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

8.  Alıntı Originally Posted by mühendisyatırımcı Yazıyı Oku
    Dolar fonu var usdtr onu alırsan dolarla birlikte hareket ediyor. Ama fonlarda kazandığından %10 stopaj kesiliyor diye biliyorum.
    çok teşekkür ederim

Sayfa 603/999 İlkİlk ... 103503553593601602603604605613653703 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •