Sayfa 605/837 İlkİlk ... 105505555595603604605606607615655705 ... SonSon
Arama sonucu : 6696 madde; 4,833 - 4,840 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    35.5
    Gönderi
    556
    Bu saaten sonra benjodan bir yol olmaz sabit gider baya geçen kapıcıyla konuştuk ortama uydum paramı yeşil sogana gömdüm abi dedi,bende geçmiş olsun dedim herkesin aldıgı mala girilmez dedim haklısın abi dedi, 57 faiz cansuyu bu ortamda arkası 60 gelir gibi, 6 aylık baglama zamanı yaz geliyor döviz gani olacak artı mevsimsel bazlı enf sözde düşecek malüm.ytd.

2. Keşke sizin öngörünüz tutsa. Biz bireysel olarak dövizden zarar yazmaya razıyız. Zaten döviz yatırım olsun diye değil, tasarruflar enflasyona ezilmesin diye tutuluyor. Şu anki duruma göre enflasyon 70 üzeri ve faiz sözde 50 .

Kendine ekonomist sıfatlı insanlara göre ; bu faiz yıllık olup, beklenen yıl sonu enflasyonu 40 olacakmış ve 10 puan kazanç olacakmış.... mış mış ta mış. Bu millet yıllardır evire çevire soyuldu. Tam yaralar kabuk bağlayacağında yine birileri gelip kabukları da aşırıyor.

Alıntı Originally Posted by OKTAY Yazıyı Oku
    Bu saaten sonra benjodan bir yol olmaz sabit gider baya geçen kapıcıyla konuştuk ortama uydum paramı yeşil sogana gömdüm abi dedi,bende geçmiş olsun dedim herkesin aldıgı mala girilmez dedim haklısın abi dedi, 57 faiz cansuyu bu ortamda arkası 60 gelir gibi, 6 aylık baglama zamanı yaz geliyor döviz gani olacak artı mevsimsel bazlı enf sözde düşecek malüm.ytd.

3.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Keşke sizin öngörünüz tutsa. Biz bireysel olarak dövizden zarar yazmaya razıyız. Zaten döviz yatırım olsun diye değil, tasarruflar enflasyona ezilmesin diye tutuluyor. Şu anki duruma göre enflasyon 70 üzeri ve faiz sözde 50 .

Kendine ekonomist sıfatlı insanlara göre ; bu faiz yıllık olup, beklenen yıl sonu enflasyonu 40 olacakmış ve 10 puan kazanç olacakmış.... mış mış ta mış. Bu millet yıllardır evire çevire soyuldu. Tam yaralar kabuk bağlayacağında yine birileri gelip kabukları da aşırıyor.
    kaç aydır yok faiz arttı yok 500 baz puan arttı yok şöyle böyle yaygara koparttılar son 1 yıllık tl mevduat dolar ve gram altın getirisine baktığın zaman tl mevduat hep dayak yemiş bu senenin başından alsan yine gram altın tl mevduatı tokatlamış tl mevduat biraz doları geçmiş bunun içinde 30 milyar dolar rezerv gitmiş politika faizi 50 olmuş

4. Ağacı sev kapıcıyı koru:

5.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Faizler 45 den 50 ye çıkarıldı diye herkes aldığı altını, doları bozdurmaya gider mi?

Bu insanlar 5 puan için mi bu yatırım araçlarına yönelmişler?

Yabancı, TV de yorum yapma olanağı verilen yorumcuların ifade ettiği üzere seçim sonrası dolar bir süre kontrol altında tutulursa artık doların artmayacağına kanaat getirdik, biz bu kurdan girelim ve yüzde 50 faizin tadını çıkaralım derler mi?

Bu senaryolar "deneme yanılma" yöntemlerinin kullanılması ile mi gelişiyor?
    Yıl sonu için en kötümser tahminde bile dolar 45 tl. algısını piyasaya yayarsan vatandaş da eldeki bir kuş daldaki 2 kuştan evladır der ve sene sonu 45 tl. nin bile garantisi yok deyip %55-60 arası bir faizin üzerine oturabilir. Ama bilemez ki 45 tl. denen doların 55-60 arası bile olma ihtimal var..

6.  Alıntı Originally Posted by OKTAY Yazıyı Oku
    Tabi yaa, geçen yaz döviz ganiydi, mevsimsel enflasyon çöp olacak... Dur bi bakiiim 29 Mayıs dolar kuru 20,08 , 31 Ağustos 26,71.. Çok mevsimsel gani gani.. Bi de enflasyon diye bişi vardı di miiiii...

7.  Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Yıl sonu için en kötümser tahminde bile dolar 45 tl. algısını piyasaya yayarsan vatandaş da eldeki bir kuş daldaki 2 kuştan evladır der ve sene sonu 45 tl. nin bile garantisi yok deyip %55-60 arası bir faizin üzerine oturabilir. Ama bilemez ki 45 tl. denen doların 55-60 arası bile olma ihtimal var..
    Şimdi 32 lira desen ve yıl sonuna 27ü gün var desen.. 32 liradan faizde sene sonu 45,05 oluyor..

8.  Alıntı Originally Posted by Antikapitalistt Yazıyı Oku
    Şimdi 32 lira desen ve yıl sonuna 27ü gün var desen.. 32 liradan faizde sene sonu 45,05 oluyor..
    %57 den hesapladım..

Sayfa 605/837 İlkİlk ... 105505555595603604605606607615655705 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •