Sayfa 605/1000 İlkİlk ... 105505555595603604605606607615655705 ... SonSon
Arama sonucu : 7995 madde; 4,833 - 4,840 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI II ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

Alıntı Originally Posted by Cannnnn Yazıyı Oku
    Acc dağılım raporuna bakmadım henüz ama bir arkadaş İşbankası iştirakleri (%30) var demiş. Geçen gün Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün elinde bulunan Vakıfbank hisselerin hazineye devri için kararname yayımlandı. Hükümetin İşbankası hisseleri ile ilgilide böyle (CHP’nin elindeki) böyle bir düşüncesi vardı ve böyle bir durum olursa İşbankası iştiraklerini olumsuz etkilemez mi, yani riskli değil mi?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    İşbankası ve koç diyecektim sadece iş demişim. Öyle bir devir işleminin olacağını düşünmüyorum ama olurda olursa da bişey olmaz. Ama acc işi iyice sağlama almış da şu türevlerle çok oynamasa daha iyi olacak. Ama şu var yabancı girmeden o hisseler çıkmaz. İş gene türevde
    Yatırım tavsiyesi değildir. tavsiye olarak değerlendirilemez. Her zaman kendi kararınızı kendiniz veriniz.

Alıntı Originally Posted by Fonetik Yazıyı Oku
    İşbankası ve koç diyecektim sadece iş demişim. Öyle bir devir işleminin olacağını düşünmüyorum ama olurda olursa da bişey olmaz. Ama acc işi iyice sağlama almış da şu türevlerle çok oynamasa daha iyi olacak. Ama şu var yabancı girmeden o hisseler çıkmaz. İş gene türevde
    Banka hissesi almis ama dusuyor
    Bu ay bankalari cikmis olabilir
    Dususten dolayi
    Yani tahminlerimiz pek tutarli olmayabilir
    Bu sadece banka icin degil
    Petkimide cikmis olabilirler

3. webcim ne yapalim acc ni?
    eksi mi yine pazartesi?

4.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Araştırın üstadım sorularınızı beklerim
    Aynı kurum (QİNVEST PORTFÖY YÖNETİMİ A.Ş.) tarafından yönetilen hisse yoğun fon getirileri.

EID = % 65.54 (YBB Getirisi)-Normal fon

KEH = % 51.75 (YBB Getirisi) BES fonu

http://www.besfongetirileri.com/fon-karti/KEH

% 25 Devlet katkı payı ve bu payların yatırıldığı Katkı fon getirisini de hesap edersek gayet avantajlı gibi duruyor üstadım. Sorum şu olacak, Fon değişikliği yapıldığında stopaj kesintisi aynı esaslara mı tabi yoksa farklı bir yöntem mi var ? Görebildiğim kadarıyla fon yönetim gider kesintileri her iki tarafta da aynı.

5. BES konusu benim de kafamı karıştırıyor, bir ara girdim sonra cayıp çıktım şimdi tekrar girip her ay 1.000 tl. yatırsam mı diye düşünüyorum, devlet katkısı da avantajlı olur gibi görünüyor ama fonları hakkında pek bilgim yok, kimi tavsiye ediyor kimi hiç gerek yok diyor bir karar veremedim.

6.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Aynı kurum (QİNVEST PORTFÖY YÖNETİMİ A.Ş.) tarafından yönetilen hisse yoğun fon getirileri.

EID = % 65.54 (YBB Getirisi)-Normal fon

KEH = % 51.75 (YBB Getirisi) BES fonu

http://www.besfongetirileri.com/fon-karti/KEH

% 25 Devlet katkı payı ve bu payların yatırıldığı Katkı fon getirisini de hesap edersek gayet avantajlı gibi duruyor üstadım. Sorum şu olacak, Fon değişikliği yapıldığında stopaj kesintisi aynı esaslara mı tabi yoksa farklı bir yöntem mi var ? Görebildiğim kadarıyla fon yönetim gider kesintileri her iki tarafta da aynı.
    Üstadım sistemde olduğunuz müddetçe stopaj kesilmiyor. Yani stopajlarıda fon değişikliği sırasında yatırıma yönlendiriyorsunuz gibi düşünebilirsiniz ve çok büyük bir avantaj bu bence. Stopaj sistemden ayrıldığınızda toplam getiri üzerinden kesiliyor ve stopaj kesintisi sistemde kaldığınız süreye göre değişiyor. Şöyle ki eğer sistemden 10 yıldan önce ayrılmak isterseniz fon getirisinden %15 stopaj, 10 yıldan sonra ve 56 yaşından önce ayrılırsanız fon getirisinden %10 stopaj, 10 yıl ve 56 yaş şartını sağlarsanızda fon getirinizden %5 stopaj kesiliyor. Yani 10 yıldan az kalırsanız %15 stopaj ödeyerek normalden daha fazla stopaj ödeme durumuda oluyor. Emeklilik şartlarını sağladığınızda da %5 stopaj ödeyerek daha az stopaj ödeme avantajı elde edebilme durumuda oluyor. Gelir sigortası gibi bir seçenekte var sanırım aylık şekilde almak isterseniz de stopaj ödenmiyor diye biliyorum ama o kısım biraz daha karışık.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir

Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    webcim ne yapalim acc ni?
    eksi mi yine pazartesi?
    Ben full acc deyim
    400k
    Cikmayada niyetim yok

8.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Üstadım sistemde olduğunuz müddetçe stopaj kesilmiyor. Yani stopajlarıda fon değişikliği sırasında yatırıma yönlendiriyorsunuz gibi düşünebilirsiniz ve çok büyük bir avantaj bu bence. Stopaj sistemden ayrıldığınızda toplam getiri üzerinden kesiliyor ve stopaj kesintisi sistemde kaldığınız süreye göre değişiyor. Şöyle ki eğer sistemden 10 yıldan önce ayrılmak isterseniz fon getirisinden %15 stopaj, 10 yıldan sonra ve 56 yaşından önce ayrılırsanız fon getirisinden %10 stopaj, 10 yıl ve 56 yaş şartını sağlarsanızda fon getirinizden %5 stopaj kesiliyor. Yani 10 yıldan az kalırsanız %15 stopaj ödeyerek normalden daha fazla stopaj ödeme durumuda oluyor. Emeklilik şartlarını sağladığınızda da %5 stopaj ödeyerek daha az stopaj ödeme avantajıda elde edebilme durumuda oluyor.Gelir sigortası gibi bir seçenekte var sanırım aylık şekilde almak isterseniz de stopaj ödenmiyor diye biliyorum ama o kısım biraz daha karışık.
    Bu paylaşım çok önemliydi üstadım. Teşekkür ederim. Her ne kadar başlık FON başlığı gibi dursa da genel anlamda bir platformdan bahsediyoruz ve öngörüm odur ki, yakın bir gelecekte BES fonları da TEFAS bünyesine alınacak ve BES katılımcıları açısından sistem tüm fonlar içerisinden seçim yapılabilecek hale dönüştürülecek. Bu ne kadar zaman alır bilemem ama kesinlikle bunu yapacaklar. Şehir hastaneleri için verilen hasta garantisinden çıkardığım sonuç budur.

Sayfa 605/1000 İlkİlk ... 105505555595603604605606607615655705 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •