Sayfa 605/1002 ÝlkÝlk ... 105505555595603604605606607615655705 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,833 - 4,840 arasý.

Konu: Yatýrým Fonlarý X

1.  Alýntý Originally Posted by paramanya Yazýyý Oku
    Politika faizi+3 ile ilgili kaynak varmi ?13.50 olunca ödeyecek 30 olunca ödemeyecek mi hic duymadým boyle birsey
    mevduat hesabý açarken imzalatýlan her formda yazýyor. 8 sene astsubaylýk yaptým. önemli sorumluluklar yüklenilen bir meslek olduðu için hiçbirþeyi okumadan imzalamamak öðretiliyor en baþta. faydalý alýþkanlýklarý muhafaza etmek lazým: ) size de tavsiyem vaktiniz yoksa bile fotokopisini talep edin evde akþam okuyun.

2.  Alýntý Originally Posted by paramanya Yazýyý Oku
    Politika faizi+3 ile ilgili kaynak varmi ?13.50 olunca ödeyecek 30 olunca ödemeyecek mi hic duymadým boyle birsey
    SÝGORTAYA TABÝ MEVDUAT VE KATILIM FONLARI ÝLE TASARRUF MEVDUATI SÝGORTA FONUNCA TAHSÝL OLUNACAK PRÝMLERE DAÝR YÖNETMELÝK

Mevduat ve Katýlým Fonlarýnýn Sigortalanmasý
    Sigortanýn kapsam ve tutarý

MADDE 4 –(1) Türkiye’de faaliyet gösteren bir kredi kuruluþunun yurt içi þubelerinde resmi kuruluþlar, kredi kuruluþlarý ve finansal kuruluþlara ait olanlar haricindeki Türk Lirasý, döviz ve kýymetli maden cinsinden;
    a) Mevduat hesaplarýnýn anaparalarý ile bu hesaplara iliþkin faiz reeskontlarý toplamýnýn,
    b) Katýlma hesaplarý birim hesap deðerlerinin ve özel cari hesaplarýn
    her bir kiþi için 150 bin Türk Lirasýna kadar olan kýsmý sigorta kapsamýndadýr. (200 bin oldu)

(3) Birinci fýkradaki sýnýr içinde kalsa dahi;
    a) Hesap sahiplerine Fon tarafýndan ödeme yapýlacak mevduat bankasýnýn faaliyet izninin kaldýrýldýðý tarih itibarýyla mevduat hesaplarýna tahakkuk ettirdiði faizlerin, mevduat toplamlarý en yüksek beþ mevduat bankasýnca uygulanan faiz oranlarýnýn ortalamasý ile bu bankaca kamuya ilan edilen ve Merkez Bankasýna bildirilen azami faiz oranlarý üzerinden hesaplanacak tutarlarý aþan kýsmý,

b) Hesap sahiplerine Fon tarafýndan ödeme yapýlacak katýlým bankasýnýn faaliyet izninin kaldýrýldýðý tarih itibarýyla katýlma hesaplarýna tahakkuk ettirdiði kâr paylarýnýn, katýlým fonu toplamlarý en yüksek üç katýlým bankasýnca uygulanan kâr paylarý ortalamasý üzerinden hesaplanacak tutarlarý aþan kýsmý

sigorta kapsamýnda deðildir.

Yani ne var ne yoksa ancak 200 bin liraya kadar garanti var, geri kalan gitti gider.

3. Merhaba. Daha önce IPJ fon hakkýnda yazmýþtý bir forumdaþ ama ismini hatýrlamadýðým için buradan soruyorum. IPJ fonu hakkýnda Dow ayaðý da var demiþti. Ben izlediðim videolarda göremedim. Rica etsem bu fon yüzde kaç hangi taraftan destek alýyor. Paylaþan arkadaþlar için þimdiden teþekkürler. Herkese bereketli ve kazançlý bir ay olsun .

4.  Alýntý Originally Posted by myfinans Yazýyý Oku
    SÝGORTAYA TABÝ MEVDUAT VE KATILIM FONLARI ÝLE TASARRUF MEVDUATI SÝGORTA FONUNCA TAHSÝL OLUNACAK PRÝMLERE DAÝR YÖNETMELÝK

Mevduat ve Katýlým Fonlarýnýn Sigortalanmasý
    Sigortanýn kapsam ve tutarý

MADDE 4 –(1) Türkiye’de faaliyet gösteren bir kredi kuruluþunun yurt içi þubelerinde resmi kuruluþlar, kredi kuruluþlarý ve finansal kuruluþlara ait olanlar haricindeki Türk Lirasý, döviz ve kýymetli maden cinsinden;
    a) Mevduat hesaplarýnýn anaparalarý ile bu hesaplara iliþkin faiz reeskontlarý toplamýnýn,
    b) Katýlma hesaplarý birim hesap deðerlerinin ve özel cari hesaplarýn
    her bir kiþi için 150 bin Türk Lirasýna kadar olan kýsmý sigorta kapsamýndadýr. (200 bin oldu)

(3) Birinci fýkradaki sýnýr içinde kalsa dahi;
    a) Hesap sahiplerine Fon tarafýndan ödeme yapýlacak mevduat bankasýnýn faaliyet izninin kaldýrýldýðý tarih itibarýyla mevduat hesaplarýna tahakkuk ettirdiði faizlerin, mevduat toplamlarý en yüksek beþ mevduat bankasýnca uygulanan faiz oranlarýnýn ortalamasý ile bu bankaca kamuya ilan edilen ve Merkez Bankasýna bildirilen azami faiz oranlarý üzerinden hesaplanacak tutarlarý aþan kýsmý,

b) Hesap sahiplerine Fon tarafýndan ödeme yapýlacak katýlým bankasýnýn faaliyet izninin kaldýrýldýðý tarih itibarýyla katýlma hesaplarýna tahakkuk ettirdiði kâr paylarýnýn, katýlým fonu toplamlarý en yüksek üç katýlým bankasýnca uygulanan kâr paylarý ortalamasý üzerinden hesaplanacak tutarlarý aþan kýsmý

sigorta kapsamýnda deðildir.

Yani ne var ne yoksa ancak 200 bin liraya kadar garanti var, geri kalan gitti gider.
    200 bin lira üstüne zaten hiçbir koþulda sigorta yok, yani misal mevduatta %13,5 faizde 10 milyon liran var, devlet sana onun sadece 200 bin lirasýný hazineden ödenmek üzere sigortalýyor kalaný garantisiz. sadece banka mallarý satýldýktan sonra yeterli para çýkarsa iþte imar bankasý örneðindeki gibi 5-10 sene sonra ödüyor kalaný. %25 alýyorsanýz hazineden 1 kuruþ bile yok. mevduat yaptýðým 2019 öncesinde mt bana maddeleri böyle izah etmiþti. siz yine de tekrar sorun.

5.  Alýntý Originally Posted by friendly_1980 Yazýyý Oku
    bist fon getirilerini beðenmedim açýkçasý, endeksin 2,43 yaptýðý bir günde oph:0,68 gmr:1,8 tcd:1,33 zjl:1,3 getirmiþ. iyi de 0,83 getiren rpd'den ne farkýnýz kaldý ki. rpd en azýndan borsa düþerken düþmüyor. varmý byf'si güzel kar yazan?
    Maalesef hisse yoðun fon bile olsalar çoðu endeksin gerisinde kalmaya baþladý, bir de benim gibi porföyün %25 kadarý hisse fonlarda olunca onu da genele yayýnca getiri çok düþük kaldý. Geçen hafta abd hisse ve emtia fonlara geçsem mi diyordum ama daha erken herhalde diye alým yapmadým, þimdi büyük ölçüde o taraftan da olduk. Bir de bist bir düzeltme yapýp geri çekilirse baþladýðýmýz yere döneriz.

Alýntý Originally Posted by ersunan Yazýyý Oku
    Maalesef hisse yoðun fon bile olsalar çoðu endeksin gerisinde kalmaya baþladý, bir de benim gibi porföyün %25 kadarý hisse fonlarda olunca onu da genele yayýnca getiri çok düþük kaldý. Geçen hafta abd hisse ve emtia fonlara geçsem mi diyordum ama daha erken herhalde diye alým yapmadým, þimdi büyük ölçüde o taraftan da olduk. Bir de bist bir düzeltme yapýp geri çekilirse baþladýðýmýz yere döneriz.
    bunun adý borsa, kim kime olsada,
    geri çekilme konusunun pek kolay ve derin olmayacaðýný düþünüyorum.
    Piyasada baþý boþ para dolu.
    eskiden borsa kumar diyen bazý tanýdýklarýmýn,
    þu kaðýd iyi mi?
    sen bu iþten anlarsýn, ne diyorsun diyenler çoðaldý etrafta.
    demem o ki, yabancýlar da býyýklýlarla birlikte dalmýþlar borsadalar...
    bende þimdiye kadar hiç ful hissede fonda olmamýþtým.
    seçime kadar iyi para verecek bu borsa.
    hisse fonlarýn getirilerine bakýnca þunu görmeye baþladým.
    bir gün eksi bir gün artý getirileri var. ama artýlarý bir iki týk üstte.
    banka aðýrlýklý fonlarda ise bu daha keskin.

7. regal1 doðru söylüyor baþýboþ para konusu önemli. yahu milyonlarca insanýn 4 bin lira emekli maaþý aldýðý bir ülkede bir bardak kahve 40 liraya satýlýyorsa bu para sana bir þekilde taþar abi eþyanýn tabiatý bu, birleþik kaplar prensibi öðrenmediniz mi lisede: ) bunun da tek yolu yerli ve yabancý borsalar. ben yýllardýr ayný þeyi söylerim ne emtia, ne döviz, ne faiz bu fýrsatý saðlamaz uzun vadede. býrak resesyonu allah muhafaza 3. dünya savaþý bile çýksa bu þirketler kar üretecek, gün gelip yükselmeye mecbur, defter deðeri diye birþey var belli bir rakamýn altýna zaten düþemez. ben size dow 29k'ya, nasdaq 10k'ya yaklaþýnda mutlaka alýn buralardan, elmanýn iyisi gece karanlýðýnda toplanýr demiþtim.

ben %50 bist %50 nasdaq fonlarý olarak o zamandan beri ful maldayým. þimdi bu saaten sonra sizin önünüzde 3 seçenek var, ya stoplu alacaksýn, ya aralýk verilerinin tekrar kötü gelerek bi düþüþ dalgasý daha olmasýný umacaksýn(ki zor görünüyor), ya da taa 2023 ilk çeyrek sonuçlarýný görüp baharda dow'u 36 binden alacaksýn. bu bile kötü sayýlmaz hiç yoktan iyidir. 45-50 bin hedefleri söz konusu. hem bist de faizi muhtemelen 90'lý yýllardaki gibi %80'e çýkaracak olan chp'nin seçim kazanma ihtimali nedeniyle yaza doðru büyük bi düzeltme yaparak iyi bir alým fýrsatý verebilir. özellikle seçimden önceki son 1 ay.

Alýntý Originally Posted by friendly_1980 Yazýyý Oku
    regal1 doðru söylüyor baþýboþ para konusu önemli. yahu milyonlarca insanýn 4 bin lira emekli maaþý aldýðý bir ülkede bir bardak kahve 40 liraya satýlýyorsa bu para sana bir þekilde taþar abi eþyanýn tabiatý bu, birleþik kaplar prensibi öðrenmediniz mi lisede: ) bunun da tek yolu yerli ve yabancý borsalar. ben yýllardýr ayný þeyi söylerim ne emtia, ne döviz, ne faiz bu fýrsatý saðlamaz uzun vadede. býrak resesyonu allah muhafaza 3. dünya savaþý bile çýksa bu þirketler kar üretecek, gün gelip yükselmeye mecbur, defter deðeri diye birþey var belli bir rakamýn altýna zaten düþemez. ben size dow 29k'ya, nasdaq 10k'ya yaklaþýnda mutlaka alýn buralardan, elmanýn iyisi gece karanlýðýnda toplanýr demiþtim.

ben %50 bist %50 nasdaq fonlarý olarak o zamandan beri ful maldayým. þimdi bu saaten sonra sizin önünüzde 3 seçenek var, ya stoplu alacaksýn, ya aralýk verilerinin tekrar kötü gelerek bi düþüþ dalgasý daha olmasýný umacaksýn(ki zor görünüyor), ya da taa 2023 ilk çeyrek sonuçlarýný görüp baharda dow'u 36 binden alacaksýn. bu bile kötü sayýlmaz hiç yoktan iyidir. 45-50 bin hedefleri söz konusu. hem bist de faizi muhtemelen 90'lý yýllardaki gibi %80'e çýkaracak olan chp'nin seçim kazanma ihtimali nedeniyle yaza doðru büyük bi düzeltme yaparak iyi bir alým fýrsatý verebilir. özellikle seçimden önceki son 1 ay.
    her zaman söylerim.
    borsadan para kazanmak isteyen.
    siyasi partilere sempati ile bakmamalý.
    çünkü ekonomi ile siyaset birlikte çalýþýr.

Sayfa 605/1002 ÝlkÝlk ... 105505555595603604605606607615655705 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •