Sayfa 606/1312 İlkİlk ... 1065065565966046056066076086166567061106 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 4,841 - 4,848 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Sayın Cautionary. Bazen bu forumu okurken Yiğit Bulut, Numan Kurtulmuş, Devlet Bahçeli, Süleyman Soylu, Metin Feyzioğlu gibi kişiler geliyor aklıma.
    İnsanoğlu tuhaf işte.
    Normal insanların mantığını, düşüncelerini okuyunca artık hiç bir siyasinin konuşması tuhaf gelmiyor..her uç fikri normal karşılar oldum.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

2. Arkadaşı işyerinden oğlum işletecek bu dükkanı diye çıkarttı iki ay sonra 6 katına kiraya verdi .

Yazılı kağıtta almamış arkadaş malsahibinin sözüne inanmış 2.5 kat kiraya çıkmıştı

3. Abi devletin radarina ev sahipleri girdi bi kere. Ne yapar eder bir şeyler söker alır o piyasayi bozmadan bırakmaz devlet.

Bu arada kiracı için kötü olur görüşüne de katılıyorum. Zuccaciye dükkanına giren fil gibi herkes için bir şekilde ucundan kıyısından mutlaka kötü olur.
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Yahu şu icraatı bile savunan insanlar var. Yazacak çok şey var da, kalp kırmayalım diye susma hakkımı kullanayım. 1-2 küçük not yazayım sadece.

Meşhur bir hikaye vardır, yaşı 80 e gelmiş adam, son oğlunu da devlet asker olarak isteyince..söyleyin padişaha, yaşım 80 oldu, bu saatten sonra ben çocuk filan yapamam..benim şeyime güvenip sağa sola savaş açmasın..son evladımı da asker olarak veremem, kusura bakmasın der.

Devlet benim adıma iyilik yapmasın..adam gibi vergi toplasın. saraylar yapacağına, araç saltanatı süreceğine tasarruf yapsın..eğer topladığı vergiler yetmiyorsa.

Ben kazancımdan hayır yaparım...en uygun adayın kiracım olduğunu düşünürsem, kiramı alır, aynı kişiye bir kısmını hayır olarak veririm. Ama benim etrafımda birinci derece yakınım olarak yardıma çok daha fazla ihtiyacı olan yakınlarım var zaten.
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Arkadaşı işyerinden oğlum işletecek bu dükkanı diye çıkarttı iki ay sonra 6 katına kiraya verdi .

Yazılı kağıtta almamış arkadaş malsahibinin sözüne inanmış 2.5 kat kiraya çıkmıştı
    Yine harika bir örnek verdiniz.

Hadi konutta göçmen akını falan diyorlar, peki dükkanın 6 katı kirayla tutulması ne demektir?

"O dükkan aslında çatır çatır para kazanıyor" demektir.

Yeni gelen kiracı 6 kat kira ödeyip üstüne bir de geçinebiliyorsa, eski kiracıları haklı bulmak mal sahibine haksızlık olur.

Daha önce de dediğim gibi, emlakta arz fazlası varken kiralar eridi, pandemide kiralar eridi, şimdi de enflasyonla kiralar eriyor.
    Aklı ve vicdanı olan kiracı, adam gibi bir zam yapıp devam eder.

5. Para kazanma kazanmama mesele değil ki çoğu iş merkezlerinde karot alınıp yıkılma kararı alındığı için oluyor . Bir iş merkezinde minimum 150-200 dükkan boşa çıkıyor o kadar boş yer olmayınca bunlar onlarca kişi açık artırma usulü dükkan arıyor .

Geçen sene 5 katlı ana cadde üzeri komple bina 8500 TL iken şimdi tek katı düz ayak olan yer 20000 TL oldu çünkü yer hiç yok

6. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

7.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Para kazanma kazanmama mesele değil ki çoğu iş merkezlerinde karot alınıp yıkılma kararı alındığı için oluyor ..
    Aksine, dükkan kirasını belirleyen şey tamamen para kazanıp kazanamama meselesi.
    Sizin ticaretle ilgili olduğunuzu düşünüyorum, ben de az çok ticaret yaptım. "Kirayı rahat çıkartırım, üste de kar yaparım" düşüncesi olmadan hiç kimse dükkan tutmaz.
    Mesela 20 bin lira kiralı bir dükkanı tutmanız için orada size en az 35-40 bin lira (ve üstü) kazandıracak potansiyel görmeniz gerek.
    Yoksa dükkanı boşverip maaşlı işe girmek veya evde oturup sermayeyi yemek daha mantıklıdır.

Ha belki 6 katına tutan yeni kiracı o parayı kazanamayıp batabilir de.
    Ama eski kiracı olan arkadaşınız 6 kat olmasa da en azından 2 kat kira ödeseydi, bal gibi de geçinirdi gibi geliyor bana.

Uzun lafın kısası, kiracılar da bencil davranmayıp biraz adım atsa, hiç kimse mağdur olmazdı.
    Ama insanoğlu malesef kendi lehine olan durumdan hiç vazgeçmek istemiyor. (Hele ki arkasında hükümet oldu mu)
    Son düzenleme : djoz; 12-06-2022 saat: 13:10.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

8.  Alıntı Originally Posted by lawyerbroker Yazıyı Oku
    Bu şekilde zam yaparsanız ve kabul ederse dahi günün birinde yüzde 25 zamlı ödemeye kalkan kiracıya karşı hiçbir hakkınız olmaz. Hatta kiracı fazladan yaptığı ödemeleri iade almak için dava da açabilir. Acıdır ama bu böyledir. Sözleşme hukukunda genel kural sözleşmenin serbestçe şartlarının belirlenmesidir. Öte yandan kira hukuku iş hukuku sigorta tüketici hukuku gibi alanlar sözleşme tarafları arasında güç dengesi olmadığı kabul edilen alanlar olup kanundaki hükümlerin aleyhine yapılacak anlaşmalar geçersizlik sonucu doğuracaktır.
    Mevcut sözleşmeyi karşılıklı fesh edip yeni sözleşme yapılırsa ne olur ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 606/1312 İlkİlk ... 1065065565966046056066076086166567061106 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •