Sayfa 607/1002 İlkİlk ... 107507557597605606607608609617657707 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 4,849 - 4,856 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Merkez Bankası kuru
    Dün 9,31
    Bugün 9,28

Dövize dayalı fonlar eksi yazdılar bugün
    An itibari ile ABD borsaları fena gözükmüyor. Yalnız dow -0,02 idi. O da artı kapatırsa yarın için yabancı fonlar en azından bazıları az da olsa artı yapabilir. Eksi olsa bile çok az olur. Ama şu anki durumda kapatırsa tabii. Ama asıl getiri Cuma günü dolar kuru açıklandığında P.tesi günü olacak.

2.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    15:30 baz alinmiyormu , belirlemek icin ?
    Sanırım alınmıyor. Nasıl hesapladıklarını da bilmiyorum. Gün ortalamasını alabilirler. Serbest piyasadan dolar satın alırken (1000 dolar ve üstü) Ben merkez bankası kurunu esas alırken. Doviz burosundaki arkadaş ise biz İstanbul piyasasına bakıp ona göre fiyat veriyoruz dedi ama MB kuruna çok yakın. Bankalar gibi üç -dört kuruş üzerine koyup satmıyorlar.

3.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    An itibari ile ABD borsaları fena gözükmüyor. Yalnız dow -0,02 idi. O da artı kapatırsa yarın için yabancı fonlar en azından bazıları az da olsa artı yapabilir. Eksi olsa bile çok az olur. Ama şu anki durumda kapatırsa tabii. Ama asıl getiri P.tesi günü dolar kuru açıklandığında Salı günü olacak.
    Bugün IPV ve TDG gibi kura bağlı olanlar eksi oldu.
    Ama ABD piyaslarına bağlı olanlar telafi edecek gibiler
    Nasdag 0,6 artı oldu.

Ayrıca
    Bugün kur 9,28 açıklandı.
    Yarın 15.30'da bu gidişle 9,50 falan açıklayacak MB
    O zaman sırf kur getirisi %2,3 civarı olacak yarın akşam için.

4.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Sanırım alınmıyor. Nasıl hesapladıklarını da bilmiyorum. Gün ortalamasını alabilirler. Serbest piyasadan dolar satın alırken (1000 dolar ve üstü) Ben merkez bankası kurunu esas alırken. Doviz burosundaki arkadaş ise biz İstanbul piyasasına bakıp ona göre fiyat veriyoruz dedi ama MB kuruna çok yakın. Bankalar gibi üç -dört kuruş üzerine koyup satmıyorlar.
    Soru fonların hesapta esas aldıkları kurla ilgiliydi.
    Fonlar 15.30 MB kuru üzerinden hesaplıyorlar getiriyi.

5.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bugün IPV ve TDG gibi kura bağlı olanlar eksi oldu.
    Ama ABD piyaslarına bağlı olanlar telafi edecek gibiler
    Nasdag 0,6 artı oldu.

Ayrıca
    Bugün kur 9,28 açıklandı.
    Yarın 15.30'da bu gidişle 9,50 falan açıklayacak MB
    O zaman sırf kur getirisi %2,3 civarı olacak yarın akşam için.
    Evet. mesajımda P.tesi günü diye hata yapmışım düzelttim. Yarın açıklanacak kur, P.tesi günü için iyi getiri sağlayacak

6. Eğer piyasalar son iki ayda güzel bir atak yapmazsa korkarım ki bir çoğumuzun yıllık fon getirileri mevduat altında bile kalabilir. Yıl iyi geçmedi. Fonlar maalesef bekleneni veremedi.

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Soru fonların hesapta esas aldıkları kurla ilgiliydi.
    Fonlar 15.30 MB kuru üzerinden hesaplıyorlar getiriyi.
    Soruyu şöyle anladım. Saat 15.30 da kurun değeri ne ise MB da o değeri mi açıklıyor? Şeklindeydi. Ama siz doğrusunu yazmışsınız.

8.  Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    Ppzden cikan arkadaslar nereyi tercih etti acaba?
    ben ppz'den tamamen çıktım finansman bonosu daha çok taşıyan hyv ve upp'ye geçtim,200 baz indirim sonrası bunlarda da elbette düşüş olacak ama yıl sonuna kadar hala vadeli mevduattan iyi getirir.1/3 döviz 2/3 bu fonlarda.

Sayfa 607/1002 İlkİlk ... 107507557597605606607608609617657707 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •