Sayfa 608/1016 İlkİlk ... 108508558598606607608609610618658708 ... SonSon
Arama sonucu : 8127 madde; 4,857 - 4,864 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    Yan ürün, asıl ürün sorusu, gümüşün artık parasal olacak şekilde kıt olmadığı argümanına cevap vermiyor. Meksika yıllık 190 milyon onsu isterse buğday ekerken yan ürün olarak alsın, gümüşün teknik olarak nasıl üretildiği kullanıcının sorunu değil. Konu ne kadar üretilebildiği.

Madenler bitecek iddiası içinse 40 yıldır petrolü doğalgazı bitiriyorlar, ama yıllar geçtikçe gelişen teknoloji ile elverişsiz maden sahaları çalıştırılabilir hale geliyor. Altın ve gümüş de bir maden olarak bu durumdan azade değil. Gelişmeler ışığında değil gümüş madeni bitecek üzerine, 2040’da petrol bitecek üzerine bile bet yapmazdım şahsen.

Zaten bugün gümüşün patlayacağını savunanların ana argümanı sanayi tarafından gelecek bir talep patlamasının gümüş kıtlığı yaratacak olma ihtimali. Koyun sürüsü çalıya takılacak da, bizim hatun yünleri dokuyacak da, nasreddin hoca da yünleri pazar da satacak. Biz de düğünlerde altın yerine gramlık gümüş takacağız filan.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Son 5 yılda elektrikli araç tüketiminde kullanım 5 milyon ons dan 40 milyon onsa çıktı,henüz ortalkta dolaşan elektrikli araç sayısı sınırlı.Tamamen elektrikli araçların kullanımına geçildiği bir dünyada tüm gümüş üretimini o sanayiye ayırsanız anca yeter.Bir devrimin henüz başındayız,bu devrim için de olmazsa olmaz şeylerden biri gümüş.Elbet gümüş fiyatı artınca üretim artırılmaya çalışılır.Ama bu zor bir şey,birincisi gümüş bir yan ürün ,izole bir şekilde bulunmuyor,yüzeyel olarak bulunduğu madenler artık bitti gibi bir şey,derinden çıkarmaya çalıştıkça da maliyet artıyor.Bu iş nasrettin hocanın yünlerinden çok farklı bir iş,ama araştırana öğrenmek isteyene tabi.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn abc1980 yazdıklarınızın hepsi doğru.Ama üç beş birikimimizi değerlendirirken gene de aklımızı dinlemekte fayda var.Momentum trade i çok kazandırabildiği gibi çok da kaybettirebilir.Önemli olan temel.Ben bir şeyi alırken bir fiyat biçerken temelinde ne var neye para koyuyorum bilirsem düşüşleri umursamam gene alırım.Ama misal bitcoin aldın,nasıl içine sinecek de paçal yapacaksın.Elbet başıboş hiç bir enstruman yok,ama tarihte benzeri zaman dilimlerine bakarak yönlendirici akıllar o zamanlarda neler yapmışlar olay nasıl seyretmiş değerlendirmek lazım .Ben 1929 dönemini simule ediyoruz gibi düşünüyorum,o yüzden yatırımlarımı ona göre yapıyorum.Elimdeki şey altın gümüş platin ,bunlar sen kaç para dersen de 4000 yıldır değer görmüş şeyler.Fiyatlamaları da aynen sizin yazdığınız gibi saçmalık düzeyinde ucuz.Şu anda 1928 de isek önümüzde 1929 var o dönemlerde neler olduysa bence aynı olacak.Tahmin tabi,ama ben bu tahmine göre kendimi hazırlıyorum
    Sn hkm size sonuna kadar katılıyorum..Mesele zaten sadece piyasanın verdiği değeri görmek değil.. Gün gelir bir sarsıntı olursa ki ihtimal altını kapalıçarşılarda bile göremeyiz.. Gençler 20 yıldır bir şey yaşamadığı için yaşanma ihtimali sıfır zannedebilir.. Ama döngü denen vaka gerçek.. 1929 da 1 altına çalıştığı oteli alan çocuk vakası nasıl şimdi bize saçma geliyorsa şimdiki yaşadığımız fiyatlarda saçma olabilir.. Sepette bulunursa kimseye yük olmayacak bir yatırım.

3. ALTIN özellikle uzay çalışmalarında inanılmaz önemli. Mesela NASA nın MARSA gönderdiği araçta 17 kiloluk saf Altın dan yapılmış bir alet varmış. Oksijen üretmesi için deneniyormuş. Altın olmadan hiç bir gelişmiş teknoloji olamaz.

Altın çok kıymetli ve her geçen gün daha da kıymetli olacağı için fiziki külçe olarak alıp kasanıza (ev veya banka kasası farketmez) kitleyin.

https://mars.nasa.gov/mars2020/space...ruments/moxie/

Alıntı Originally Posted by Alidelta Yazıyı Oku
    Sn hkm size sonuna kadar katılıyorum..Mesele zaten sadece piyasanın verdiği değeri görmek değil.. Gün gelir bir sarsıntı olursa ki ihtimal altını kapalıçarşılarda bile göremeyiz.. Gençler 20 yıldır bir şey yaşamadığı için yaşanma ihtimali sıfır zannedebilir.. Ama döngü denen vaka gerçek.. 1929 da 1 altına çalıştığı oteli alan çocuk vakası nasıl şimdi bize saçma geliyorsa şimdiki yaşadığımız fiyatlarda saçma olabilir.. Sepette bulunursa kimseye yük olmayacak bir yatırım.

4. Barış Özcan - Geleceğin Tarihi

3:50 dakida da Gümüş rezervlerinin 2029 da biteceğini söylüyor.

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Ne kadar GUMUS rezervi kaldı sorusuna farklı cevaplar var. NOT: Gumuste ALTIN ve PLATIN gıbı gerı donusum yoktur. Kullanılan gıder bır daha gerı gelmez!

ASIL SORU SU OLMALI. BU KADAR KARSILIKSIZ PARA BASILIRKEN KAYNAGI SINIRLI OLAN ve ILACTAN ELEKTRIKLI ARABAYA GUNES ENERJISINE KADAR, hatta CORONA ASISININ URETIMINE KADAR LAZIM OLAN GUMUS HANGI FIYATTA OLUR?

1) The US Geological Survey (USGS) has publicly stated that the world’s silver supply will be depleted by 2025. This will make silver the first widely used industrial commodity to have its in-ground supply exhausted.

2) Probably about the year 2030 World silver extraction will peak and the uses of new silver in technology will have to diminish. Recycling of silver in technological devices will become more important than it now is regarded.

http://www.roperld.com/science/PreciousMetals.pdf

3) BBC - Silver: The harsh realities behind diminshing supplies. Cerro Rico is emblematic of a wider malaise. Global reserves of silver are diminishing rapidly, and supplies could run out as soon as 2029. That is, if we consume silver at the rate we are today and no new deposits are found, according to Mansoor Barati, a metals production and refinery expert at the University of Toronto.

https://www.bbc.com/future/article/2...-silver-bullet

5. Ege Cansen ya bunamış ya da yazar arkadaşları döve döve onu da Açılım manyağı yapmış. Eski Ege, geleceğini görse de kendini böyle rezil edeceğini anlasa fişimi çekin diye vasiyet ederdi.
    Son düzenleme : METEPOSTA; 28-02-2021 saat: 08:00.

6. Bir konuda düzeltme yapmak istiyorum. Tahvil fiyatları yükselmiyor, getirileri yükseliyor dolayısıyla tahvil fiyatları düşüyor. Biz tahvil getirlerini takip ediyoruz. Alternatif getirinin ya da fırsat maliyetinin yükseldiği dusuncesiyle yatırımcı elindeki tahvilleri satıyor. Fırsat maliyetini enflasyon olarak okuyabilirsiniz. FED sonsuza dek para pasıp uv tahvil getirilerini kontrol altında tutabilir ancak bu kısır döngüye sebep olacağı icin bunu ABD hukumeti araciligiyla küresel risk algısını arttırarak yapmasını daha olası görüyorum. İran, suriye, Rusya ve ukrayna müdahalelerini bu dogrultuda anlamlı buluyorum. Zorunlu genişlemenin yaratacağı varlık balonlarının daha az risk yaratması için kontrol edilebilecek balonlar yaratıldı. Bitcoin ve diğer altcoinleri bu kapsamda degerlendiriyorum. Kripto paraları aynı zamanda geleceğin para birimi olarak da görüyorum. Kontrol edilebilir balonlar olmakla beraber aynı zamanda da deney masası olduklarına inanıyorum. Mevcut paralar ya da kripto paralar ne olursa olsun dayanak varlığa endekslenmek zorunda olacaklar. Şu an sadece kontrollü olarak şişirilip söndürülecekler. Yukarıda saydığım kavram tanımları insanlar tarafından daha fazla anlaşıldıkça enflasyon beklentisinin doğru adresi olan xau üzerinde fiyatlanacağına inanıyorum.

7. Çin ve ABD MilliGelirleri ençok 10 yıl içinde eşitlenecek.. Borç/MilliGelir oranı Çin'inkinden iki katdan fazla olan ABD'nin tahvillerinin
    dünyadaki ağırlığı da gittikçe azalacak. Virüs salgınında Çin'den 400 kat daha çok kayıp veren ABD'nin ekonomisi daha az güven verecek..

Sayfa 608/1016 İlkİlk ... 108508558598606607608609610618658708 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •