Sayfa 609/672 İlkİlk ... 109509559599607608609610611619659 ... SonSon
Arama sonucu : 5370 madde; 4,865 - 4,872 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Reit hisselerini pek takip etmedigim icin pek bilemiyorum Vanovia hisseleri neden düstü.
    Ancak DE'de kira arttirimi olsun, faiz arttirimi olsun bazi sikintilari olsa da, cok sorunlari olmaz bence.

Ancak alman sirketi oldugu icin temettüden DE kafadan %26,37 kesinti yapar. Almasi gereken %15'dir ve geri kalani icin dilekce vermeniz lazim ve bu sürecte burnunuzdan getirirler.

Gerci Berlin belediyesi yasa cikararak evleri istimlak etmek istiyor da, aslind Vanovia'nin isine bile gelebilir. Cünkü zamaninda Berlin belediyesinden cok ucuza almislardi bu evleri (Berlin ve diger sehirlerde de tabii). Istimlak etselerde güncel fiyatla geri almalari lazim. Geri zekalilar zamaninda satarken, bir cok uzmanin yapmayin, etmeyin demesine ragmen, ne güzel yapiyoruz, kazancli bir is yapiyoruz diye nara atiyorlardi. O zaman da satanlar sosyal demokrat/yesiller di, simdi de istimlak etmek isteyenler sosyal demokratlar/yesiler/sol parti.

2.  Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Reit hisselerini pek takip etmedigim icin pek bilemiyorum Vanovia hisseleri neden düstü.
    Ancak DE'de kira arttirimi olsun, faiz arttirimi olsun bazi sikintilari olsa da, cok sorunlari olmaz bence.

Ancak alman sirketi oldugu icin temettüden DE kafadan %26,37 kesinti yapar. Almasi gereken %15'dir ve geri kalani icin dilekce vermeniz lazim ve bu sürecte burnunuzdan getirirler.

Gerci Berlin belediyesi yasa cikararak evleri istimlak etmek istiyor da, aslind Vanovia'nin isine bile gelebilir. Cünkü zamaninda Berlin belediyesinden cok ucuza almislardi bu evleri (Berlin ve diger sehirlerde de tabii). Istimlak etselerde güncel fiyatla geri almalari lazim. Geri zekalilar zamaninda satarken, bir cok uzmanin yapmayin, etmeyin demesine ragmen, ne güzel yapiyoruz, kazancli bir is yapiyoruz diye nara atiyorlardi. O zaman da satanlar sosyal demokrat/yesiller di, simdi de istimlak etmek isteyenler sosyal demokratlar/yesiler/sol parti.
    teşekkürler bilgi içinevet ev de satıyor suanda temettüyı mayıs ayında veriyormus gir çık veya öncesinde tüymek lazım

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
    Güncel enflasyon oranlarını ekledim.

https://twitter.com/Burakdr1903/stat...22238923390976

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

4. Yıllar önce ne konuştuysak o oluyor işte... Enflasyon ile piyasaların göçmesi arasında bir seçim yapılacaktı ve tercih doğal olarak enflasyondan yana kullanıldı.

-10% reel faiz ile -75% reel faiz arasında da öyle aman aman bir fark yok. -10% a razı olan -75% e de razı olur. Doğru...

5.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Vonovia emlak hissesine baktımda sene başı 50€ olan hisse şimdi 21.5€ en son 2014'de görmüş bu rakamları. Temettü vs verimide güzel sıkıntısı ne tam çözemedim Almanya'da yaşayan @samreit hocanın bir bilgisi varsa öğrenmek istedim. kira artışı yeterince yapamadığı için mi sıkıntı acaba ?
    türkiye seçime girerken biraz riski dağıtma niyetim var. Bu şirket gözüme çarptı.

YTD
    REIT ile ilgileniyorsanız iyi bir temettü getirisi olan SL Green'i de önerebilirim. %10 temettü. ABD'de gökdelenlerden kiraya veriyor.

6.  Alıntı Originally Posted by sathyz Yazıyı Oku
    REIT ile ilgileniyorsanız iyi bir temettü getirisi olan SL Green'i de önerebilirim. %10 temettü. ABD'de gökdelenlerden kiraya veriyor.
    MORT ve BXMT de incelenebilir.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

7.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    MORT ve BXMT de incelenebilir.
    Benim yatırım anlayışıma farklı hisseler. Biliyorsunuz Reit'ler "equity reit" ve "mortgage reit" olarak ikiye ayrılıyor, sizin paylaştıklarınız Mortgage Reit. Equity reit'ler aynı ev sahibi gibi. Yani sadece emlağa yatırım yatırım yapıyor. Mortgage Reit'ler ise finansal enstrüman olan mortgage'lara yatırım yapıyor. Yani riskli. Equity'ler ham emlak yatırımı, zor durumlarda elinde bir değer var batmayacak taştan duvardan arazisiyle her zaman satılabilir. Biraz borç yapanlar varsa bile çeşitli parametrelere bakarak Equity Reit'lerin en iyisini seçebilirsiniz. Ama borsaya girme sebebim ev almadan on binlerce ev, mağaza, dükkan, yurt vesaire kiraya veren belli bir sayıda fimayla yatırım yapmak. Borsacı değilim. Az para ile pek çok emlağa yatırım yapıyordum ABD'de ve riski bölüyordum. Bir de price to book ratio az olan RETI'leri seçiyordum. yarı fiyatına üçte bir fiyatına emlak yatırımı yapmak gibi. Sizden iyi anlamam borsadan. Ama yatırım anlayışlarımız farklı. Ben sizin gibi değilim. Biraz daha garanticiyim. Yanınızda nine gibiyim.
    Onbinlerce emlak olması hoşuma gidiyor. Mesela Türkiye'de bir AVM'ye ortak olsanız, ufak iki terör olayı ile adı çıkar ve firma batma eşiğine gelir. Risk dağıtılmış değil.. Beni kira yatırımcısı gibi görün.
    Bir de equity reit'lerin sadece kiraya vereni de var, yap sat yapan da. Ben kiraya verenleri seçiyorum. Mülk sahibi olarak doğrudan kiracıyla muhattap olma, sıkıntı yaşama stresi kalmıyor.

vgp nv https://www.vgpparks.eu/en/

ilgilenenler icin bildigim bir REIT paylasiyorum. Gerekenden fazla dustugunu dusunuyorum. Allianz ile ciddi isbirligi var. Bizdeki Reysas gibi lojistik coumleri sunan bir sirket. Avrupa nin bir cok ulkesinde yatirimlari var.

Pozisyonum yok, bakmadan almayin

Sayfa 609/672 İlkİlk ... 109509559599607608609610611619659 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •