Sayfa 61/344 İlkİlk ... 1151596061626371111161 ... SonSon
Arama sonucu : 2748 madde; 481 - 488 arası.

Konu: SELEC - Selçuk Ecza Deposu

1. Hacim de çok iyi

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2020 yılı ilaç fiyatlarındaki artışı belirleyecek komisyonun , devam eden çalışmalarından , komisyon kararı açıklanmadan ipucu elde edebilecek bir kaynak veya yöntem var mı arkadaşlar?

Bildiğim kadarıyla en geç 15 şubat ta açıklanmak üzere, yönetmelikte belirlenen formül gereği, euro kur artışı çerçevesinde ilan ediliyor ve açıklamayı takip eden 5. Günden itibaren uygulanmaya başlıyor.
    Geçen yıl ki formüle göre ilaç fiyatlarına % 12,5 civarı bir fiyat artışı gelecek normal şartlarda.

Geçen yıl euro üzerinden hesaplanan referans fiyatı daha önce % 70 alırken , kur çok arttığı için geçen yıl % 60 a çekmişlerdi yıllardan sonra.
    Acaba bu yıl tekrar % 65 veya 70 olarak eskiye dönerlermi? ( Hayal kuruyorum elbette:-))
    Düştüğü yer olan % 60 da da kalsa kur artışı % 12 küsur olacak inşallah.
    Bu demektir ki, şirket olarak paran ve kredibiliten iyiyse ( ki rating notu AAA+ diyecek kadar güçlü bir şirket) zam öncesi olabildiğince stokları artıracaklardır. Zaten yıl sonu bilançosuyla 1 mlyara yakın nakit olacak, nakitin faiz getirisi azaldı zaten, bu parayı kullanarak ve gerektiğinde vadeli alımlara yüklenerek stokları zam öncesi 2 mlyr a ulaşır. Stoklama için altyapı ve depo sorunu yok, en büyük stoklama kapasitesi şirketin zaten) 2 mlyr stok tutarı , fiyat artışı sayesinde , olağan operasyon karına ilave olarak 250 mln stok karı getirir, 1. Ve 2 . Çeyrekte.
    Aynen 2019 başında olduğu gibi.( geçen yıl artış oranı % 26 ile çok şık bir oran olmuştu)

Aldığı ürünlerin Borç ödeme gün sayısı 90 , tahsilat gün sayısı 80, yani ayrıca pozitif nakit te üreten ve ilave işletme sermaye ihtiyacı olmayan bir şirket.
    2018 son çeyreğinden itibaren kabuğunu kırmış, 2019 yılı bambaşka bir finansal büyüklük ve verimliliğe ulaşmış.
    Elde ettiği karı koyacak yeri yok, çünkü yeni yatırım ihtiyacı kalmamış. Para şirkette birikiyor sürekli. Sektörde pazarın nerdeyse yarısı tek başına şirketin.
    Yakında darphane diye nitelenecek hale gelecek gibi:-))
    2019 takvim yılında yüksek karı dolayısyla neredeyse 200 mln a yakın kurumlar vergisi ödeyecek. Rekortmen kurumlar listesinde sıralamada ön sıralara bile yükselebilir ülkemizde kötü geçen 2019 yılı için.
    Gelelim yıllık kar ve biriken paraya, 750 kayıtlı sermaye dolayısıyla , 130 mln civarında % 20 bedelsiz temettü, % 30 civarında da nakit temettü olmak üzere toplam % 50 temettü ( şirket tarihinde ilk olur) yakışır. Hayal kurmaz ve talep etmezsek elde etmek kolay olmaz
    Yönetim kurulu ve Genel kurula arzumuzu da bildirmiş olalım buradan.
    Yazdıklarımı okuyunca da beğenim ve güvenle bekleme süremdeki sabrım da artıyor. Yeter ki gerçekleşsin.

Yukarıdaki gelişmelerle fiyat ne olur, onu da hayal gücümüz ve piyasa belirlesin....

3. Sn.abcd ,yazdıklarınızın hepsine katılıyorum.
    2019 mart ayında iki adet hisse belirlemiştim,kısa sürede çift hane rakamlara fiyatı gelir beklentisi içinde olarak...
    Biri BAGFS, diğeri SELEC...
    Bağfaşın mali verilerinden tereddütle portföyün neredeyse çok önemli bir kısmını SELEC e ayırdım...
    Bagfaş beklentimin çoook üzerinde bir fiyatta şu an...
    Selec ise beklenti hedefimin yarısında diyebilirim...
    Acaba şirket patronları şirketlerini 650 milyon dolara satar mı?(dolar kuru:5.87 aldım)
    Neredeyse pazarın yarısı onların elinde.
    2008 yılında 1 milyar doların üzerinde fiyat biçilmiş bu şirkete,yıl 2020 ye geldik 650 milyon dolar komik değil mi?
    Hatta şu an 1,5 milyar dolar en düşük haliyle eder.Aradan 12 yıl geçmiş,şirket gerek kar gerek hasılat açısından sürekli büyümüş de büyümüş...
    Elbet hak ettiği fiyata er geç gelecektir.

4. Cuma gününden beri de spk tebliği 5 yıldır zarar eden hisselere yoğunlaştı piyasa.Sen yıllardır zarar eden öz sermayesi negatif hisseleri al , burda mis gibi ödenmiş sermayesi kadar kar elde etmiş ve 6 tl gibi komik bir rakamdan işlem gören Selçuk Ecza Deposunu görmemezlikten gel.

5. Farkına vardılar )

Bugün paydaşlar arasına katıldım Allah mahçup etmesin inşallah ... En taze beklenti ilaç zammı galiba bir de ilk çeyrek bilançolar biraz olumlu gördüm ilk bakışta... Bol kazançlar

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Bugün yabancılar alıma başladı uzun süreden sonra.
    Son 10 gündür genelde yatırım ve emeklilik fonları satıyordu.
    Yılın ilk ayları bu hissede hasat zamanı. Ektiğimizi biçeriz inşallah.
    Bir kaç gün daha 6,3 ün üstünde kalırsa , yukarı hedeflerimizin başlangıç ivmesi sağlanır.
    Sanki geri sayım başladı.
    650 mln usd şirket değeri var, yıllık vergi sonrası net kar 110 mln usd civarı.
    Bir diğer deyişle 5-6 yılda kendini amorti eden bir şirket görünümünde.
    Borsada böyle örnek bir kaç tane.
    Bu demektir ki, bu fiyat burada durmaz, durmamalı.
    Beklentiler ve ilk çeyrek ( son çeyrek henüz açıklanmadığı halde) olumlu senaryoları önemsenmeye başlıyor.
    Umarım 1 günlük değildir.
    Tekkeyi bekleyen çorbayı içer:-))

8. Sessiz sedasız yola devam...
    Deniz dibinden inci çıkarmak isteyen; vurgun yemeyi göze almalı..

Sayfa 61/344 İlkİlk ... 1151596061626371111161 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •