Sayfa 61/837 İlkİlk ... 1151596061626371111161561 ... SonSon
Arama sonucu : 6693 madde; 481 - 488 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1. Yenilenebilir enerjinin günümüzde diğer ana lokomotifi olan rüzgar santralleri yapımında da hem ülkemizin hem bölgemizin en önde gelen müteahhitlerinden biri olarak bu güne kadar 3.500 megawattdan fazla rüzgar santralini anahtar teslim olarak tamamlayarak Türkiye’de rüzgar enerjisi anlamında lider olmayı başardık. Dünyanın önde gelen türbin imalatçılarının da en üst düzey değerlendirmelere sahip bir çözüm ortağı konumuna gelerek, ülkemizdeki rüzgar gücünün %35’den fazlasını kuran Türk firması olduk ve uluslararası arenada da rüzgar enerjisinin önemli oyuncularından biri olarak adımızı yazdırdık.
    Burada kastedilmek istenen biz 3500 MW RES in yapımında bulunduk.Anahtar teslimden kastedilen Rüzgar enerji santralinin çeşitli komponentlerini örneğin hibrit güneş santrali kurulumunu anahtar teslim olarak yaptık olabilir mi? Şirket 23 yıldır faaliyette ama bu kadar MW santralin anahtar teslimi tek başına biraz zor görünüyor.Burayı yatırımcı ilişkilerine soracağım.En son Nahçıvan rüzgar santral ihalesine bakılırsa fiyatlar 1.5 milyon euro düzeyinde.
    Burada yazılanlar hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalı.Yazılarım kişisel görüşlerimden ibaret olup size uygun olmayabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by brsci Yazıyı Oku
    Burada kastedilmek istenen biz 3500 MW RES in yapımında bulunduk.Anahtar teslimden kastedilen Rüzgar enerji santralinin çeşitli komponentlerini örneğin hibrit güneş santrali kurulumunu anahtar teslim olarak yaptık olabilir mi? Şirket 23 yıldır faaliyette ama bu kadar MW santralin anahtar teslimi tek başına biraz zor görünüyor.Burayı yatırımcı ilişkilerine soracağım.En son Nahçıvan rüzgar santral ihalesine bakılırsa fiyatlar 1.5 milyon euro düzeyinde.
    Sayın hocam çok net bir şekilde anahtar teslim tamamladık diyor. Sanmıyorum bunun altında başka bir şey çıkacağını.

3.  Alıntı Originally Posted by brsci Yazıyı Oku
    Santral kurulum maliyeti ,içindeki malzemelerle 100 birim ise bu santraii kuran muteahhit firma bu malzemeleri uretmiyor yada tedarik etmiyor olabilir ama bunu biz kurduk diyebilir .icinden aldığı kar payı 5 yada 10 birim olabilir. Bu durumda res kurmak demek maliyetin tüm cirosunu bilancoya yazmak anlamina gelmez diye düşündüm. Tam olarak bildiğim bir konu değil.

4. https://www.instagram.com/reel/ClMS5...d=N2ZiY2E3YmU=
    2020 demeleri ve o tarihten beri dunyanin ilginç bir sekilde zorla güneş ve benzeri kaynaklara itilmesi bizden başka herseyin plan dahilinde yürüdüğünü gösteriyor. Büyük plana uyalim😄

5. Dediğim gibi işimize bakalım, epdk başkanı çıkıp dedi ki 110 milyar dolarlık yatırım başvurusu mevcut, bunun 45 milyar dolarlığının sahaya yansıyacağını düşünüyoruz diye.

Bunun ne kadarlık bir süreç içinde gerçekleşeceğini öngöremiyoruz. 5 yıl diyelim. Yıllık 9 milyar dolar civarı bir gerçekleşecek yatırım miktarı mevcut. Bu da yaklaşık 180 milyar TL'ye tekabül ediyor.

Girişim elektriği bütün bunlardaki payı bugüne kadar %30'du. Gerçekleşen rekabet ve bu kadar işe yetişemeyeceğini düşündüğümüzden muhafazakar davranalım %15'ini alacağını öngörelim. Bu da girişim elektriğe yıllık düşen payın 27 milyar TL olabileceğini gösteriyor. Bu sadece taahhüt işi. Şirket a'dan z'ye bütün aksamlarıyla üretip yapıyor. Yine muhafazakar davranalım geri kalan hiçbir ticari faaliyetini hesaba katmayalım. Şirketin net kar marjı ortalama %15-20 arasıdır. Şahsen bunun artacağını düşünüyorum ama yine muhafazakar davranalım, en alt banttan alalım ve yüzde on diyelim. Zaten 2023'e sarkacak yaklaşık 3 milyar TL'lik bir sipariş backlogu var.

Totalde 30 milyarlık iş 3 milyar TL net kar. Şahsen yeterince muhafazakar davrandığımı düşünüyorum. Ve bu karlılık sürekli devam edecek şirket büyüyüp serpilip gelir sürekliliği sağlayacak.

Yine muhafazakar davranalım fiyat kazanç oranını 15'ten sayalım. Seneye edeceği karı ön görerek 3x15 : 45 milyar tl. Sermaye 115 milyon. Hisse fiyatı 391 TL ediyor.

Yani teknik olarak kanal üst bandına tekabül ediyor.

Şahsi stratejim buraları görmek olacak, bu fiyatları yaklaştığında karar vereceğim.

Ayrıca şirket nakit akışını biraz düzeltirse çok güzel olacak.

Herkese bol kazançlar sizlerin de projeksiyonlarını merak ediyorum.

Alıntı Originally Posted by Ömür Yazıyı Oku
    Türkiye'de bugüne kadar kurulmuş tüm RES'lerin üçte birini Gesan'ın yapması muhteşem bir veri. Bu veri nerede geçiyor? Doğruluğu kesinlikle teyit edilmiş bir bilgi mi acaba?
    Ömür Bey,

Kuşkucu ve sorgular tavrınızı olgumlukla karşılıyorum ancak siz sadece hisse.net formunu okuyormuşsunuz gibi bir izlenime kapıldım. Şirketin web sitesi, kamuyu aydınlatma platformu, şirketin halka arz izahnamesi (hem gesan hem europower), şirket üst düzey yöneticilerinin basında çıkan açıklamaları vb. bir iki saat sürecek bir araştırma yaparsanız kuşkularınızın büyük bir kısmının yersiz olduğu kanısına varacaksınız.

Sonra sormak istediğiniz sorular olursa mutlaka topicte sorun.

7.  Alıntı Originally Posted by Ömür Yazıyı Oku
    Şimdiye kadarki kurulu tüm RES'lerin %35'ni Gesan'in kurması muaazzam bir veri. Bu muazzam veriye nereden ulaştınız? Kesinliğini teyit edebildiniz mi? Özellikle siz ince eleyip sık dokuyan tavrınızla benim üzerimde çok etkili oliyorsunuz ve böylesi bir bilgi sizden gelince çok daha önemli oluyor. Ben de böyle bir veriye nereden erişilir,inanin merak ettim. Sonuçta siz bu veriyi kullandığınıza göre mutlaka bize bilgi verebilirsiniz diye düşündüm,saygılarımla.
    Dostum hafızam biraz zayıf son zamanlarda , ev ,iş yeri ,borsa ve diğer sorunlar derken hafızam bayağı zayıflıyor...ama yanlış hatırlamıyorsam faaliyet raporunda vardı..bu bilgiyi geçmişte bu forumda da paylaşmış idik...siz bir faaliye raporlarına bakın..bulamadığınız zaman burada hatırlatın ben de tekrardan bakayım..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

8. Bu hafta yenilenebilir enerji hisseleri haftası olsun

Sayfa 61/837 İlkİlk ... 1151596061626371111161561 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •