Onemli Gunler Banner
Sayfa 61/777 İlkİlk ... 1151596061626371111161561 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 481 - 488 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    power
    Devlet inşaat konusunu yavaşlatmak istiyor..
    Kentsel dönüşümün ible önünü tıkayacak abidik gubidik şeyler geçirdiler..
    Bir çok yerde müteahitler çekilmek zorunda kaldı..

Yalnız sıkıntı şurada o kadar inşaata dayalı bir ekonomi olduk ki yavaşlatmaya kalksan bile SORUN..

enki dolar bazlı borçlanmaya yasak geldi ya işte o 30.000 e..Bol bol TL bizden kampanyası devam..
    AK cıların en önemli gelir kaynağı inşaat,seçimler olduğu müddetçe inşaat yavaşlayamaz. Faiz inecek, seçimi almak istiyorlarsa başka çare yok. faturayı TL mevduatçı ödeyecek.

2. power o kadar basit değil..

Dolar 3.7420 leri vurdu ..Bi haber mi var ?

Yapma Gund, bunların hepsi yani 30000'i dolarla mı borçlanıyordu..çoğunluğu küçük ölçekli, kim verecek dolar kredisi bunlara..

Kredi mevduat oranı olmuş %125..yazdım mevduatların çoğu dolarla ama bankalar bunları TL ile krediye çeviriyor..

Maazallah global bir şokta likidite krizinden gidersin ha..

Bak Gund yaz bir yere, likidite çok çok önemli..bir şokta, sermaye falan likiditenin yanında pek bir ehemmiyeti olmaz..

Bir de gayrimenkulleri likiditeden saydılar ya..bu düpedüz rüzgara karşı .......

Neyse ABD bonoları ve bilumum enflasyon vb. takibimde..zor konular ama..

Zaten asrın şoku ABD'de ve globalde enflasyonun yükselişi olur..

5.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    power o kadar basit değil..

Dolar 3.7420 leri vurdu ..Bi haber mi var ?
    klasik keriz silkeleme hareketleri,ben ezberledim son bir senedir. benim 2019 sonuna kadar satma niyetim olmadığı için sorun yok.

Gund, enflasyonu sordun..bildiğim kadarıyla birşeyler karalayayım..taze emekli olunca vakit sıkıntısı yok nasıl olsa..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    İşte bu büyüme ve resesyon arasındaki bir global ekonomi, günümüz şartlarında benim nazarımda askıda olma durumunu yansıtır..

Dünyada ticaretten finansa eskiden olmadığı kadar tüm işlemler, pozisyonlar artık dolarla alınıyor..öyleki dolar bol ve faizi düşük olduğu müddetçe global piyasalarda dolarla borçlanmalar, işlemler artıyor..piyasalara giren bu dolarlar yağlanma etkisi yaratarak ülkeleri, şirketleri, karları büyütüyor..tam tersi olduğu zaman dolar pozisyonları kapanıyor, borç vermeler azalıyor ve riskten kaçış başlıyor..ve büyüme düşüyor..

Şimdi dolarla tonlarca pozisyon açıldı ya (özellikle carry-trade, banka-şirket borçlanmaları vb..), bu pozisyonlar yukarıda bahsettiğim ''globalde askıda olma durumunda'' karlarına kar katmaktalar..tabiki bu bahse konu karlar o kadar da masum değil, tarihte olmadığı kadar sağda solda balon yaratıyorlar..
    Şimdilerde makro ölçekte bakarsak resesyon var mı?..yok.

Peki büyüme var mı?..var.

Fakat büyüme var da, enflasyon var mı?..o yok işte..Yani enflasyonsuz büyüme..

Enflasyon demek esasında canlılık demek..canlılık olsa FED bir dakika durmaz ve bu durumu piyasalarda gayet güzel anlarlar..

Dolayısıyla son durumda piyasalarda askıda olma durumu gayet güzel işliyor..

Siz bakmayın üretim endeksleri çıldırmışta, her taraftan iyi veriler fışkırıyormuşta..commodity'ler son 3 senenin en yükseğini yapmışta..

Amaç karlarına kar katmak, dansa daha fazla insan çekmek..

Şimdi söylediklerimi delillendireyim..

Commodity fiyatları enflasyonun göstergelerinden biridir..dolayısıyla canlılığında..

Yukarıdaki GSCI Commodity endeksi..

Bırakın doksanlı yılları, şu an ki seviyenin 2000 yıllarla, hatta 2010'lu seviyelerle bir alakası var mı?

Canlılık bu mudur?..düzelme bu mudur?..üretim rekorları bu mudur?..

Dolayısıyla büyüme(enflasyonlu) yok..resesyon yakın tarihte zaten gözükmüyor..

O halde dans, dans, dans..

Hay Allah aklıma bu geldi şimdi:

Ben Bernanke "No Rate Normalization During My Lifetime"

YTD..pek çok bilinmeyen var çünki..

7. Zayif kirilgan 10 yıllık li fed dolarina yine sopayla daldilar. Euro bi yandan goplar bi yandan vuruyor
    Ne cektin be dolar
    91.50 nedir ya
    Nese fed faiz arttircak dolar vatanina donecek kafasina devam
    Bi yandan da akp fed e aldanip dolar alanlari endekse mazot yapiyor. Ölmüş bitmis dolara arada parmak atarak canlandiriyor sermaye girişi icin. Bunlar da ahaa fed faiz arttircak iste abicim diyor

8. şu trollün yemini suyunu verin yahu, kendi çapında saçmalıyor yine.

Sayfa 61/777 İlkİlk ... 1151596061626371111161561 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •