Sayfa 61/818 İlkİlk ... 1151596061626371111161561 ... SonSon
Arama sonucu : 6540 madde; 481 - 488 arası.

Konu: SASA - Sasa Polyester

1. Kaaap geeeldiyaaaaaaaaaah

Duhul
    Feb 2018
    İkamet
    Bologna // İstanbul
    Gönderi
    227
    SASA, TAHVİL ödemesini, SASA hissesi vererek yapmış (KAP açıklaması )

Piyasadan geri aldığı payları veriyor... (5.557.426 lot )

Devir; 1 LOT = 1,7814 euro ; 32,77 tl fiyatla gerçekleşmiş...

Tutar; 5.557.426 lot * 1,7814 euro = 9.900.000 euro (dokuz milyondokuzyüzbin euro )

ÖZET; SASA tahvil borcunu, 32,77 tl'den hisse vererek ödemiş...
    Bilgilendirme amaçlıdır. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

3. Sosyal medyada bazı yorumlarda sasa nın geleceği çok önce fiyatladığı,gereksiz 20x pahalı olduğu vs yorumları okuyorum bazen.sizce ciddiye alıncak bişeymi yoksa işkembedenmi atıyor bu arkadaşlar?

4.  Alıntı Originally Posted by Frost3577 Yazıyı Oku
    Sosyal medyada bazı yorumlarda sasa nın geleceği çok önce fiyatladığı,gereksiz 20x pahalı olduğu vs yorumları okuyorum bazen.sizce ciddiye alıncak bişeymi yoksa işkembedenmi atıyor bu arkadaşlar?
    yıllardır aynı işkembeden sallamayı yaparlar her seferinde de kağıt bunun üzerine bir 20x daha yapar

5.  Alıntı Originally Posted by Frost3577 Yazıyı Oku
    Sosyal medyada bazı yorumlarda sasa nın geleceği çok önce fiyatladığı,gereksiz 20x pahalı olduğu vs yorumları okuyorum bazen.sizce ciddiye alıncak bişeymi yoksa işkembedenmi atıyor bu arkadaşlar?
    hocam öyle bir soru sormuşsun ki bunu net cevaplayabilen insan zengin olur kendimce cevap vermeye çalışayım.

En kritik nokta şu, vaden nedir? alacaksın ve ne kadar bekleyeceksin? kısa vade 3ay, 1 yıl 2 yıl gibi vadelerin varsa zarar edebilirsin, borsa kaplanlarından pençe yiyebilirsin. fakat sasa gibi güçlü yatırım yapan firmalarda 3 yıl ve üzerinde zarar etmen biraz daha zor. fiyatlara her zaman dolar bazlı bakmak gerektiğini unutmamak lazım bu arada. alıp 10 yıl bekleyeceğim dersen kesinlikle al diyeceğim 5-6 firmadan biridir.

firma bundan 1,5 yıl önce 2,90$ değerindeydi. Bugün o değere yeni ulaştı. yani 1,5 yıl önce o tepe değerden alan adam 1,5 yıl boyunca kuruş para kazanamadı. 1,5 yıl ve sıfır lira. üstüne paranın zaman değerinide ekle yani adam net bir şekilde hala zararda yapacak bir şey yok ya bekleyecek ya da kol kesip çıkacak. kolay para fare kapanında yahut şans eseri. iyi analiz yapmak, sabretmek, malın gelecekteki ederini iyi belirlemek ve piyasanın seninle benzer düşüneceği zamana kadar sabretmek gerek.

3 yıl önce alan adama bakalım. 0,70$ üzerinden aldı ve şu anda 4,2 kat kazandı. 10 bin doları 42 bin dolar oldu. bu arada geçmiş üzerinden konuşmak çok kolaydır fakat biz geleceğin peşindeyiz.

Firmanın bugün yarattığı favök ü herkes biliyor, herkes in bildiğinin dogal olarak bir kıymeti harbiyesi kalmıyor. asıl mevzu gelecekte yaratacağı favök ve net kar ne olacak. yatırımlar devreye alınabilecek mi, alınırsa verimli çalışacak mı, ürettiği malları satabilecek mi vs vs bir sürü soru mevcut. bu sorulara olumlu bakanlar hissede, olumsuz bakanlar ya da başka yerlerde daha iyi fırsat görenler dışarda.

sasa özelinde bakacak olursak geçmişten bu yana hedeflerine emin adımlarla yürüyen, dürüstlüğünü kanıtlamış bir patron mevcut. bu çok önemli.

sende bu çeşitli göstergelere bak, karşılaştır, ölç-tart-biç ve bir karar ver. unutma yatırımcı her zaman yalnızdır. al tuşuna yalnız basar, sat tuşuna yalnız basar. kararlarının sorumlulugunu alamayan insan yatırımcı olamaz.

6. Er meydanı sosyal medya değil tahtadır. Böyle bir düşüncesi olan basar short tuşuna.

Hisse yukarı giderse short yapan mazot olur.

Hisse aşağı giderse short yapan para kazanır.

Short yapılması piyasada sağlıklı fiyatlama oluşması açısından çok çok çok iyi bir şeydir - aksi durumda mesela sasa 500 e kadar çok rahat çıkartılıp oradan ele verilir, alan 4 5 sene bekler.

Neyse ben kısa vadede short pozisyon zaman zaman alırım SASA'da, ve kazandım. Aşırı noktaları bulup çok kısa vadede alınır short poz.

Enflasyon olan yerde uzun vade short poz alınmaz.

Kısaca bu konu böyle. Sasa bugün pahalı dahil olsa, 1 2 seneye yine ucuz kalır yeter ki faaliyeti büyümesi devam etsin. Temele bakan uzun vadeli yatırımcı için, yeni giriş için burası çok iyi midir onu tartışırsın, ama elinde olan adama sat denmemesi gerekir temeli bozmadığı sürece.

7.  Alıntı Originally Posted by ikasemre Yazıyı Oku
    hocam öyle bir soru sormuşsun ki bunu net cevaplayabilen insan zengin olur kendimce cevap vermeye çalışayım.

En kritik nokta şu, vaden nedir? alacaksın ve ne kadar bekleyeceksin? kısa vade 3ay, 1 yıl 2 yıl gibi vadelerin varsa zarar edebilirsin, borsa kaplanlarından pençe yiyebilirsin. fakat sasa gibi güçlü yatırım yapan firmalarda 3 yıl ve üzerinde zarar etmen biraz daha zor. fiyatlara her zaman dolar bazlı bakmak gerektiğini unutmamak lazım bu arada. alıp 10 yıl bekleyeceğim dersen kesinlikle al diyeceğim 5-6 firmadan biridir.

firma bundan 1,5 yıl önce 2,90$ değerindeydi. Bugün o değere yeni ulaştı. yani 1,5 yıl önce o tepe değerden alan adam 1,5 yıl boyunca kuruş para kazanamadı. 1,5 yıl ve sıfır lira. üstüne paranın zaman değerinide ekle yani adam net bir şekilde hala zararda yapacak bir şey yok ya bekleyecek ya da kol kesip çıkacak. kolay para fare kapanında yahut şans eseri. iyi analiz yapmak, sabretmek, malın gelecekteki ederini iyi belirlemek ve piyasanın seninle benzer düşüneceği zamana kadar sabretmek gerek.

3 yıl önce alan adama bakalım. 0,70$ üzerinden aldı ve şu anda 4,2 kat kazandı. 10 bin doları 42 bin dolar oldu. bu arada geçmiş üzerinden konuşmak çok kolaydır fakat biz geleceğin peşindeyiz.

Firmanın bugün yarattığı favök ü herkes biliyor, herkes in bildiğinin dogal olarak bir kıymeti harbiyesi kalmıyor. asıl mevzu gelecekte yaratacağı favök ve net kar ne olacak. yatırımlar devreye alınabilecek mi, alınırsa verimli çalışacak mı, ürettiği malları satabilecek mi vs vs bir sürü soru mevcut. bu sorulara olumlu bakanlar hissede, olumsuz bakanlar ya da başka yerlerde daha iyi fırsat görenler dışarda.

sasa özelinde bakacak olursak geçmişten bu yana hedeflerine emin adımlarla yürüyen, dürüstlüğünü kanıtlamış bir patron mevcut. bu çok önemli.

sende bu çeşitli göstergelere bak, karşılaştır, ölç-tart-biç ve bir karar ver. unutma yatırımcı her zaman yalnızdır. al tuşuna yalnız basar, sat tuşuna yalnız basar. kararlarının sorumlulugunu alamayan insan yatırımcı olamaz.

Uzun yazınız için tş ederim.ben normalde aselsan dayım 2 yıldır artık sepet yapmak istediğimden uzun süredir 2.hisse arayışındaydım.analizde bilmediğimden onlarca analiz videosu izledim ve aralarında en parlak sasa göze çarpıyordu bende onu seçtim.en az 2030 a kadar saklayacağımdan bahsettiğim işkembecilerin kendiliğinden çürüyeceğine inanıyorum zaten

8. Üstüne ölü toprağı serilmiş sanki... bu sessizlik iyiye işaret mi acaba
    Görüşlerim yatırım tavsiyesi değildir. Herkesin aklı kendine

Sayfa 61/818 İlkİlk ... 1151596061626371111161561 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •