Sayfa 612/1017 İlkİlk ... 112512562602610611612613614622662712 ... SonSon
Arama sonucu : 8130 madde; 4,889 - 4,896 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Fed ne yapacak elinde tek silah var çekiç,her zaman çivi çakacak yani para basacak.E düz mantık bu kadar paranın sonunda yapacağı iş 1929 da ne olduysa o olacak.

Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Bankadan gümüş hesabı yada gmstr fonu kullanmıyor musunuz ?
    Kullanıyorum da artık hafiften sistemden korkmaya başladım,bir miktar altın gümüş fiziki olarak da elimde olsun istiyorum.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    En güzel kızları biz aldık zaten sn enki,boşverin o kağıt parçalarını,insanlık 4000 yıldır yanılıyor olamaz.Bu çakallar ne kadar baskılarlarsa baskılasınlar altın altındır gümüş gümüş,cuma ne oldu da yüzde 4 aşağı düştüler,şubat sonu kontrat bitimi zamanları falan bunlar boş işler ,ben olay emtiada bitecek diyorum.
    Katılıyorumda, olay emtiada bitmeden önce bizler bitmeyelim de..

Amerikada gümüş piyasasında olanlar inanılmaz,herkes nisanda çarşı karışır diyor,çok ilginç bir zaman dilimine giriyoruz.

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Katılıyorumda, olay emtiada bitmeden önce bizler bitmeyelim de..
    er
    Yok yahu sn enki allahtan dolar TL paritesi var,bu hükümet iktidarda oldukça nasılsa arada dolar patlar,gram altın gram gümüş bazında zararda olmıyacağımızdan,psikolojimiz amerikalılara göre daha sağlam kalır.Onlar dümdük dolarla oluşan fiyatı görüyorlar ondan düşüşler onlarda kemiksiz gözüküyor, TL bazında düşününce bizde arada havayastığı var)))))))Sert darbe almıyoruz.Yani elbet uzun vadeli yatırımcı olmak lazım o ayrı.

6. Sisteme bişey olmaz bence.
    Öyle bir şey olduğu taktirde önümüzdeki 50 yıl sistem sürekli sorgulanır.
    Bu daha büyük sorun oluşturur
    Kullanıyorum da artık hafiften sistemden korkmaya başladım,bir miktar altın gümüş fiziki olarak da elimde olsun istiyorum.

Valla ben de öyle düşünüyordum da olan biten bazı şeyler artık beni endişelendiriyor.

Fed ne yapacak elinde tek silah var çekiç,her zaman çivi çakacak yani para basacak.E düz mantık bu kadar paranın sonunda yapacağı iş 1929 da ne olduysa o olacak.
    Zamanlama başka bir şey..FED in M2 bir senedir %25 artmış, üst üste trilyonluk paketler, buna rağmen Powell enflasyondan pek korkmuyor gibi açıklamalar yapıyor..Mantıklı olabilir belki, QE ler pek enflasyon oluşturmuyor, Abd ekonomisi daha toparlanamadı ve istihdam yetersiz, para dolaşım hızı ise oldukça düşük..yapacak bir şeyim yok, uzun vadeciyim ama kendimizi daha aşağılarda bulabiliriz..

Sayfa 612/1017 İlkİlk ... 112512562602610611612613614622662712 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •