Onemli Gunler Banner
Sayfa 613/1030 İlkİlk ... 113513563603611612613614615623663713 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 4,897 - 4,904 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. blombeghte bugun borsa dusuyor dolar cıkıyor diyor ...evet de sebebi gosterge faiz yukseliyor diyor 26.38 sabit duruyor neresi yukselmis gostergenin .petrolde bugun dusmus ama .dunyada en fazla hareketler bizde var bugun ..baska birsey mi var aceba..rxpu bekliyoruz senden fonlamayı bakalım nerden yapmıslar

2. İşsizlik fonundan 11 milyar vakıf, halk ve eximbank'ı 10% faizle fonladılar. Temmuz ayında 0.98 oranla konut kredisi kullandırırsan, sermaye yeterliliğin diplerde gezer. Piyasayla oyun oynamaya kalkarsanız, eninde sonunda çarpılırsınız. Bu da bizim ülkede kurla olur.

3.  Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    blombeghte bugun borsa dusuyor dolar cıkıyor diyor ...evet de sebebi gosterge faiz yukseliyor diyor 26.38 sabit duruyor neresi yukselmis gostergenin .petrolde bugun dusmus ama .dunyada en fazla hareketler bizde var bugun ..baska birsey mi var aceba..rxpu bekliyoruz senden fonlamayı bakalım nerden yapmıslar
    hindistan borsası da 2.39% aşağıda bugün.

4.  Alıntı Originally Posted by GrandturkInvest Yazıyı Oku
    Faiz arttırmak zorundalar. Merkez bankası bugün açıkladı, kur geçişkenliği az olan mallarda bile geçişkenlik artmış. Artırmazlarsa özel sektörün cenaze namazını kılarız.
    Faiz artışı(arttırmayışı) ile özel sektörün cenaze namazı arasında ne gibi bir korelasyon var ben anlayamadım
    Ltf biraz açarmısınız?
    Yada ben sizin yerinize açayım
    Faiz artar kurlar geri gelirse,yapılan zamların geri alınacağımı düşünüyosunuz?
    Bunun olacağından çok emin değilim...

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

5.  Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    blombeghte bugun borsa dusuyor dolar cıkıyor diyor ...evet de sebebi gosterge faiz yukseliyor diyor 26.38 sabit duruyor neresi yukselmis gostergenin .petrolde bugun dusmus ama .dunyada en fazla hareketler bizde var bugun ..baska birsey mi var aceba..rxpu bekliyoruz senden fonlamayı bakalım nerden yapmıslar
    Terminal üyeliği olanlar daha önce görebiliyor ama ben evds'ten ancak 18:10 gibi görebiliyorum.
    Dün enflasyon verisinin ardından yaptığı ilk ihalede üst bandı kullanmayı tercih etmemişti.
    Bugün de öğle saatlerinde 38 milyar TL'lik bir ihale açmış.
    Üst bandı bugün de kullanmama ihtimali yüksek. Zira ihale faizi politika faizinden yapılıyor diye biliyorum. 38 milyar TL'de günlük likidite açığı için ciddi bir fonlama, bu rakamın üzerinde bir fonlama ihtiyacı zaten olmayabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

6. Stres testinden çıkması muhtemel sonuç, 7-8% bandı batık kredi olacağı önümüzdeki dönemde. Burada üst sınır 8%, burayı aşarsak bankaları sorgulamaya başlarız.

7.  Alıntı Originally Posted by GrandturkInvest Yazıyı Oku
    hindistan borsası da 2.39% aşağıda bugün.
    hindistan falan takmaz bizim ki brezilya olsa tamam da ..brezilya bugun dusuyor ama evvelsi gun ve dun brezilya 2 gunde %7 yukselirken bizim ki yine dusuyordu .aynı zamanda onların parası %5 degerlenirken bizim tl dusuyordu . baska bir is var ama ne .

8.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Faiz artışı(arttırmayışı) ile özel sektörün cenaze namazı arasında ne gibi bir korelasyon var ben anlayamadım
    Ltf biraz açarmısınız?
    Yada ben sizin yerinize açayım
    Faiz artar kurlar geri gelirse,yapılan zamların geri alınacağımı düşünüyosunuz?
    Bunun olacağından çok emin değilim...

saygılar/başarılar
    yapılan zamlar geri alınmayacak, kur tekrar artmaya başlarsa yeni bir tur daha zam furyası görürüz. Türkiye'nin tekrar kur artışına toleransı yok.

Sayfa 613/1030 İlkİlk ... 113513563603611612613614615623663713 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •