Sayfa 614/948 İlkİlk ... 114514564604612613614615616624664714 ... SonSon
Arama sonucu : 7579 madde; 4,905 - 4,912 arası.

Konu: ERCB - Erciyas Çelik Boru

ANKET-BIST 100 Endeksi'nin güne hafif alıcılı bir seyirle başlaması bekleniyor

Analistlerin BIST 100 Endeksi açılış değerine ilişkin medyan
    tahmin +128 olurken, ortalama tahmin +72 olarak gerçekleşti.
    Foreks'in 28 aracı kurum analisti ile yaptığı ankette, en yüksek
    beklenti +890 puan olurken, en düşük beklenti -680 puan olarak
    gerçekleşti.
    Ankete katılan analistlerin 9'u negatif, 19'u pozitif açılış
    tahmininde bulundu.
    NOT: Foreks Haber Merkezi tarafından günlük düzenlenen BIST 100
    Endeks anketine katılmak isteyen yatırım uzmanları
    [email protected] adresine başvuru maili gönderebilir.

- BIST 100 Açılış Anketi Sonucu

Medyan : +128
    Ortalama : +72
    Maksimum : +890
    Minimum : -680
    Katılımcı: 28

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul-amasya
    Gönderi
    3,005
    eski gazcılar nerede yahu..

3.  Alıntı Originally Posted by ümit05 Yazıyı Oku
    eski gazcılar nerede yahu..
    gene başladınız demi nefretinizi kusmaya. Birşey olmayacagına inandıysanız Satsanıza ne bekliyonuz...

4. Hissenin fiyatının bilerek buralarda tutulduğu kanaatindeyim.Eğer olumsuz bir durum olsaydı hisseye hacimli yukarı ivme yaptırıp küçük yatırımcının eline verme hareketlerini yasak kalktığında görebilirdik. Ama hacime bakıldığında bir süre buralarda oyalamak isteniyor izlenimi var.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul-amasya
    Gönderi
    3,005
     Alıntı Originally Posted by HEGOMANYA Yazıyı Oku
    gene başladınız demi nefretinizi kusmaya. Birşey olmayacagına inandıysanız Satsanıza ne bekliyonuz...
    nefret kusma değil kardesim.. sen gazcımısında alınıyorsun ? kendileri dışında bir düşünceye linç kültürü ile saldıranlara tepkim.. anladın mı? demekki dinlemek lazımmış

6. bu kagidin kaderi bastan yazilmis.bir bok olmaz..sahibine bakacan...

7.  Alıntı Originally Posted by emek Yazıyı Oku
    Hissenin fiyatının bilerek buralarda tutulduğu kanaatindeyim.Eğer olumsuz bir durum olsaydı hisseye hacimli yukarı ivme yaptırıp küçük yatırımcının eline verme hareketlerini yasak kalktığında görebilirdik. Ama hacime bakıldığında bir süre buralarda oyalamak isteniyor izlenimi var.
    Sayın emek, bundan önceki yorumlarıma bakarsanız sizin gibi aynı şeyleri söylediğimi göreceksiniz. Kağıt belli bir bantta baskı altına alınarak bir şeyler bekleniyor. Doğru yanlış bilemem ama aklıma geleni söylemek istiyorum. Özbal , Erciyas ile birleşinceye kadar da bu böyle devam edecekmiş gibi görünüyor. Erciyas , Özbal ile birleşirken Özbal'ı düşük fiyatla içine katacak ve böylece elinde Özbal'ı olan biz küçük yatırımcılara daha az Erciyas hissesi vermenin yollarını arıyor. Kağıdı baskılama işini de eski sahipleri ölü soyucularına vermişler gibi görünüyor. ÇÜNKÜ ONLAR BU İŞLERİ İYİ BİLİR. Kağıdın 0.70 lere kadar düşüren o aç gözlülerdir. Şu anda ellerinde azımsanmayacak sayıda lot kağıtları var. Eğer önceki durumlar olsaydı bu kağıdı gene 0.70 lere basarlardı hiç şüpheniz olmasın. Çünkü ben 6 yıldır bunların oyunlarını seyrediyorum. Eğer şimdi kağıda seri tabanlar yaptırmıyorlarsa bir sebebi var diyorum. Çünkü onlar da kokuyu aldılar ve bizler gibi beklenti içindedirler. Belli ki kağıdın yeni sahibi ile fikir birliği yapmışlar beraber oynuyorlar.
    Evet gelelim Özbal'ın birleşme fiyatına ! Şimdi bütün oyunlar bunun üstüne oynanıyor. Erciyas , SPK'ya sunacağı birleşme (değerlendirme) fiyatını piyasa fiyatını mehaz göstermek için kağıdı baskı altında tutuyor. Ya peki SPK ne yapacak dersiniz ? İşte orada iş çatallaşıyor !!! Çünkü aynı SPK , 6 yıl önce ÖZBAL piyasa arz fiyatını 3.50-4.10 TL olarak kabul etmişti. Peki şimdi daha aşağı birleşme fiyatını kabul edecek mi ? Eğer ederse var ya gürültü o zaman kopacak !! Adama sormazlar mı '' Kardeşim ne değişti de 6 yıl geçtiği halde siz fiyatı daha da aşağıda kabul ediyorsunuz '' diye ? Hadi bakalım kolay gelsin !
    Bu işleri iyi bildiğim söylenemez. Mantık çerçevesinde İyi kötü bir şeyler yazmaya çalıştım. Aman ha bu yorumuma bakıp ta AL-SAT yapmayın. Saygılarımla...

8. Sayın tahteravalli sorunun arz fiatına bakıp spk nın karar verdiğinı sanmıyorum. Çünkü arz edilen firmaların bazıları battı bazıları küçüldü. Yani bütün firmalar büyüyecek diye bir kural yok sonuçta bu yönetimle alakalı bir sey

IQ_Pro_G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 614/948 İlkİlk ... 114514564604612613614615616624664714 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •