Sayfa 615/804 İlkİlk ... 115515565605613614615616617625665715 ... SonSon
Arama sonucu : 6429 madde; 4,913 - 4,920 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

1.  Alıntı Originally Posted by sertol Yazıyı Oku
    Nasa nın en uzak mesafeye göndereceği orion kapsülüne kompozit malzeme sağlıyacak kords...
    Prestij zaman gelir ödüllendirilir

Ah birde şu elektrikli araçlara kompozit malzeme işi artsa satış yaptığımız otocular açıklansa.. Asıl devrim orda ama işler yavaş yürüyor
    Mühendislerle görüşüyorum kompozit üretim bandına geçmek çok maliyetli diyorlar ama ev ler yeni teknoloji olduğu için uyum daha yüksek olabilir..

örneğin Mercedes ağır vasıtada kompozit kullanmak istediği halde eski üretim bantlarını değiştirmek çok külfeti geliyor olsa da yavaş yavaş dönüşüm başlamış..

Kompozit de büyüme için en az 2 çeyrek geçer bu arada izliyoruz bakalım ne kadar hızlı büyüyecek..
    Allah mahçup etmesin inşallah bizi bir an önce yükselsin hedefimize

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Benim merak ettiğim bir şey var aslında. Eğer otomotiv firmaları kompozite geçmek isterse, Kordsa'nın lastik sektörüne sağlayabildiği gibi bu alanda da öncü sayılabilecek boyutta tedarik oluşturabilecek kapasitesi var mı? Bana sanki o boyutta bir seri üretim altyapısı yok gibi geliyor bu alanda..

Özellikle Sordum arzı arttırmak, ne maliyet nede zaman açısından hiç sorun değil dediler onlar da benzer bir gelişme bekliyorlar ve hazrılıklılar anladığım kadarıyla..
    Ama bakalım olacak mı böyle bir şey..
     Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Benim merak ettiğim bir şey var aslında. Eğer otomotiv firmaları kompozite geçmek isterse, Kordsa'nın lastik sektörüne sağlayabildiği gibi bu alanda da öncü sayılabilecek boyutta tedarik oluşturabilecek kapasitesi var mı? Bana sanki o boyutta bir seri üretim altyapısı yok gibi geliyor bu alanda..

3.  Alıntı Originally Posted by sertol Yazıyı Oku
    Özellikle Sordum arzı arttırmak, ne maliyet nede zaman açısından hiç sorun değil dediler onlar da benzer bir gelişme bekliyorlar ve hazrılıklılar anladığım kadarıyla..
    Ama bakalım olacak mı böyle bir şey..

Yeni mi sordunuz, daha önce sorulmuş bir soru muydu bu?

Çünkü bildiğim kadarıyla (yanlış da biliyor olabilirim), Amerika'da alınan şirketler çok yüksek üretim kapasitesine sahip olan şirketler değil. Önde gelen otomotiv firmalarına gerekli noktada tedarik sağlayabilmek için çok kapsamlı bir altyapı gerekir. Mesela Brisa, ne yaptı? Yeni fabrika kurdu, yıllar sürdü faaliyete geçmesi. Yüksek kapasitede üretim demek, büyük fabrikalar demek. Ar-ge ve arka plana sahip olmak başkadır, onu seri üretim eşliğinde piyasaya sunmak başkadır. Mesela Aksa, DowAksa isimli bir şirketi kurdu, ona göre bir üretim altyapısı sağladı. Bu tür büyük bir yatırım gerekli olacaktır düşüncesindeyim.

Kompozit konusundaki detaylara daha net bir şekilde hakim olabilsek iyi olurdu. Bana Kordsa'nın kompozit yatırımları ve mevcut tesisleri, sanki sadece birkaç firmaya gerektiğinde katma değeri yüksek ürünler dahilinde tedarik sağlayabilecek potansiyeldeymiş gibi geliyor. Gelecek zamanlarda Ford, Mercedes ya da benzer markalar seri üretim gerektiren belli ürünleri istediğinde acaba bu konuda çalışmalar yapılacak mı... Bunun boyutu ne olacak... Bu alanda Kordsa'nın, ana sektörü olan lastik güçlendirme alanında olduğu gibi öncü rol oynamasını çok isterim. Elbette tamamen yabancı olduğumuz bir alan. O nedenle ben şu andaki mevcut altyapıyı merak ediyorum. Bu ve benzer detaylar hakkında sorular sorabilsek, daha detaylı bilgiler edinebilsek iyi olurdu...

Bu konuda bilgisi olan arkadaşların düşüncelerini duymak isterim...
    ...

Evet yeni sordum 1 ay olmuştur onlar kompozit kokusunda talep artışı olursa kapasite artış maliyeti çok düşük dedi burda da paylaştım cevapları yanlış hatırlamıyorsam...

Ben neden sormuştum ; tesla ana sayfasında kompozit arz sıkıntısı yaşıyoruz havacılık bu konuda önümüze geçiyor bizde ürünü homojenleştririp sorunu çözdük yazıyor..
    kordsa ya bu yazı açık davet değil mi dedim tesla özelinde cevap vermediler ama bir otomobilciye kompozit verdiklerini anlıyorum 4 şirket var 3 ü raporlarında yazıyor zaten 1 şirket belli değil gizlilik var falan dediler bunlar benim çıkarmım henüz net değil rakamlara da çok yansımamış.. 2 3 çeyrek içinde belli olur..inşallah tahminlerimzin ötesinde kompozit satış ağı oluştururlar...
     Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Yeni mi sordunuz, daha önce sorulmuş bir soru muydu bu?

Çünkü bildiğim kadarıyla (yanlış da biliyor olabilirim), Amerika'da alınan şirketler çok yüksek üretim kapasitesine sahip olan şirketler değil. Önde gelen otomotiv firmalarına gerekli noktada tedarik sağlayabilmek için çok kapsamlı bir altyapı gerekir. Mesela Brisa, ne yaptı? Yeni fabrika kurdu, yıllar sürdü faaliyete geçmesi. Yüksek kapasitede üretim demek, büyük fabrikalar demek. Ar-ge ve arka plana sahip olmak başkadır, onu seri üretim eşliğinde piyasaya sunmak başkadır. Mesela Aksa, DowAksa isimli bir şirketi kurdu, ona göre bir üretim altyapısı sağladı. Bu tür büyük bir yatırım gerekli olacaktır düşüncesindeyim.

Kompozit konusundaki detaylara daha net bir şekilde hakim olabilsek iyi olurdu. Bana Kordsa'nın kompozit yatırımları ve mevcut tesisleri, sanki sadece birkaç firmaya gerektiğinde katma değeri yüksek ürünler dahilinde tedarik sağlayabilecek potansiyeldeymiş gibi geliyor. Gelecek zamanlarda Ford, Mercedes ya da benzer markalar seri üretim gerektiren belli ürünleri istediğinde acaba bu konuda çalışmalar yapılacak mı... Bunun boyutu ne olacak... Bu alanda Kordsa'nın, ana sektörü olan lastik güçlendirme alanında olduğu gibi öncü rol oynamasını çok isterim. Elbette tamamen yabancı olduğumuz bir alan. O nedenle ben şu andaki mevcut altyapıyı merak ediyorum. Bu ve benzer detaylar hakkında sorular sorabilsek, daha detaylı bilgiler edinebilsek iyi olurdu...

Bu konuda bilgisi olan arkadaşların düşüncelerini duymak isterim...

5.  Alıntı Originally Posted by sertol Yazıyı Oku
    Evet yeni sordum 1 ay olmuştur onlar kompozit kokusunda talep artışı olursa kapasite artış maliyeti çok düşük dedi burda da paylaştım cevapları yanlış hatırlamıyorsam...

Ben neden sormuştum ; tesla ana sayfasında kompozit arz sıkıntısı yaşıyoruz havacılık bu konuda önümüze geçiyor bizde ürünü homojenleştririp sorunu çözdük yazıyor..
    kordsa ya bu yazı açık davet değil mi dedim tesla özelinde cevap vermediler ama bir otomobilciye kompozit verdiklerini anlıyorum 4 şirket var 3 ü raporlarında yazıyor zaten 1 şirket belli değil gizlilik var falan dediler bunlar benim çıkarmım henüz net değil rakamlara da çok yansımamış.. 2 3 çeyrek içinde belli olur..inşallah tahminlerimzin ötesinde kompozit satış ağı oluştururlar...

Ben ortalama 1 yıl daha vaktimiz olduğunu, biraz daha bekleteceğini tahmin ediyor ve umuyorum. Zaten elimden geldiğince de takoz koydum götüremesin diye. Tahta yapıcısı da götüremiyor. Piyasa gidiyor, bu kalkamıyor

Şöyle biraz daha beklesin. Elimizdeki kağıtlar bir %100'e yakın daha artsın. Sonra buraya dönüp, buradaki pozisyonu %100 artıralım.

Kompozit yatırımları ve oradan gelecek olan dönüşler uzun soluklu bir süreci kapsayacak gibi. Şirket Ceo'su, Avrupa'da da Amerika'daki yapının bir ikizini oluşturacaklarını dile getirmişti. Bunun içinde piyasanın biraz düzelmesini, açılmasını bekliyorlar. Sanırım 2021-2022 gibi yeni şirketleri satın almış olurlar Avrupa'dan, bu konuda kesin bir şey diyemeyiz ama onların açıklamalarından bu tür bir anlam çıkarıyorum, çok istekliler. Zaten tüm bu şirketlerin oturması da 2025'i bulur. Ne yapabilirsek 1-2 yıl içinde yapacağız yatırımcı olarak.

Sonrasında yetişemeyiz. Bizi aşar.
    ...

6. takoz koyma yöntemi nedir?

7. O zaman A1 deki takozcu siz misiniz

YAL-L21 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    İnsan paranın sahtesini yapar, para da insanın...yorumlarım yatırım tavsiyesi değil dostça muhabbettir doğruları olduğu gibi yanlışlarıda elbet vardır...

8. havacılık düşerse onlarla düşüyor, çıkarsa çıkmıyor !!!

Sayfa 615/804 İlkİlk ... 115515565605613614615616617625665715 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •