Onemli Gunler Banner
Sayfa 616/1002 İlkİlk ... 116516566606614615616617618626666716 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 4,921 - 4,928 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by bluedream Yazıyı Oku
    Çok absürt soru olacak belki ama gerçekten bilmiyorum.
    Bahsettiğiniz kurum fonları ile etf dedikleri borsa fonlarının farkları nedir?
    Saygılar.
    https://iyigelir.net/borsa-yatirim-fonu-nedir/

Saygılar.

2.  Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    tam da pazartesi günü hangi hisse fonu alabiliriz diye soracaktım.
    bendeki de şımarıklık işte
    seninki bişeymi kardeş ben bu cuma isteğe bağlı sigortamı yatırırken elim titredi resmen. adam gerekirse tüm dünyayla ilişkiyi keseriz diyor kuzey koreye doğru gidiyoruz an itibaırıyla. 2 sene sonra ülkeden kaçmak zorunda kalacaksam niye emeklilik için sigorta yatırayımki? bir de iş kurmaya hazırlanan vatandaşı, türkiyede yatırım yapmayı düşünen yabancıyı hayal et. gelecek ay bes başlamayı düşünüyordum seçimden sonraya bıraktım. oy verecek cahillerin insafına kaldık. liseler 50 kişilik sınıflarla tıklım tıklım doluyken her taraf nasıl bu kadar tamamen ilkokul terk kaynıyor biri izah etsin bana arkadaş.

3.  Alıntı Originally Posted by bluedream Yazıyı Oku
    Çok absürt soru olacak belki ama gerçekten bilmiyorum.
    Bahsettiğiniz kurum fonları ile etf dedikleri borsa fonlarının farkları nedir?
    Saygılar.
    En bariz fark şu
    BYF'leri hisse alır gibi alıp satarsınız.
    Yatırım fonları böyle değil.

Tabi daha çok farklar var ama , en önemlisi bu.

4. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 10 ülkenin büyükelçisini 'istenmeyen adam' ilan etme talimatının ardından, Reuters'a konuşan diplomatik bir kaynak, kararın yarınki kabine toplantısında değerlendirileceğini ve tansiyonun düşürülmesinin mümkün olduğunu söyledi.

Diplomatik kaynak 'Büyükelçiliklere talimat verilmedi' derken, Türkiye'nin Pazartesi günkü kabine toplantısında bu konuyla ilgili yeni bir karar alınabileceğini de sözlerine ekledi. Haberde, 'Dışişleri Bakanlığı cumhurbaşkanının talimatını hâlâ yerine getirmedi; ki böyle bir adım, Erdoğan'ın 19 yıllık iktidarında Batı'ya bugüne dek yaşanan en derin çatlağa yol açacaktır' ifadeleri kullanıldı.

https://www.sozcu.com.tr/2021/dunya/...tacak-6726461/

Su anda net bilgi yok sanirim...
    yurt disi ve yapay zeka yonetimi var
    ama nihayi karar fon yonetici de imis..

Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    bunun içindeki hisse ler dow jones damı işlem görüyor ?
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Sen gene de TGE nin eski donem lerde bir kac ara tarihteki durumunu da incele
    yuksek kazanc yuksek goturu de oluyo bazen

Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    fon sayfasında faizli fon konuşulması garibime gidiyor, herkesin risk algısı farklı ama risk almadan kazanç yok arkadaşlar.

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=TGE
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

7.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    seninki bişeymi kardeş ben bu cuma isteğe bağlı sigortamı yatırırken elim titredi resmen. adam gerekirse tüm dünyayla ilişkiyi keseriz diyor kuzey koreye doğru gidiyoruz an itibaırıyla. 2 sene sonra ülkeden kaçmak zorunda kalacaksam niye emeklilik için sigorta yatırayımki? bir de iş kurmaya hazırlanan vatandaşı, türkiyede yatırım yapmayı düşünen yabancıyı hayal et. gelecek ay bes başlamayı düşünüyordum seçimden sonraya bıraktım. oy verecek cahillerin insafına kaldık. liseler 50 kişilik sınıflarla tıklım tıklım doluyken her taraf nasıl bu kadar tamamen ilkokul terk kaynıyor biri izah etsin bana arkadaş.
    Merhaba sayın friendly_1980 dostum;
    "Nasıl bu kadar İlkokul terk kaynıyor" sözünüze çok güldüm.

Türkiye'de Okuma/Yazma bilmeyen 2 milyon insan var.

Atatürk'ün en büyük tutkusu okumaktı, 3997 kitap okumuştu. En büyük hayali Dünya Turuna çıkmaktı, güzel Türkçe'mizi ve Şanlı Tarihimizle ilgili çalışmalarını genişletmek isterdi.

Milli Eğitim Bakanlığımız harıl harıl çalışıyor. Güzel Türkçemizi tüm vatandaşlarımıza öğretmek için büyük bir gayret ve ideal içindeler. Osmanlı döneminde okuma/yazma oranı nerdeyse sıfırdı. Çünkü okul yoktu.
    Sadece belli başlı şehirlerde okullar vardı.

Bugün Tüm köylerimizde okul, Neredeyse Tüm ilçelerimizde Üniversite var. 10 milyon lisans mezunu, 15 Milyon Lise mezunu var.

Atatürk bugün yaşasaydı , Türk gençleriyle elbette gurur duyardı.

Bizler bu gençlikle önümüzdeki 100 yılda çok daha iyi yerlerde olacağız

8.  Alıntı Originally Posted by seref9 Yazıyı Oku
    Merhaba sayın friendly_1980 dostum;
    "Nasıl bu kadar İlkokul terk kaynıyor" sözünüze çok güldüm.

Türkiye'de Okuma/Yazma bilmeyen 2 milyon insan var.

Atatürk'ün en büyük tutkusu okumaktı, 3997 kitap okumuştu. En büyük hayali Dünya Turuna çıkmaktı, güzel Türkçe'mizi ve Şanlı Tarihimizle ilgili çalışmalarını genişletmek isterdi.

Milli Eğitim Bakanlığımız harıl harıl çalışıyor. Güzel Türkçemizi tüm vatandaşlarımıza öğretmek için büyük bir gayret ve ideal içindeler. Osmanlı döneminde okuma/yazma oranı nerdeyse sıfırdı. Çünkü okul yoktu.
    Sadece belli başlı şehirlerde okullar vardı.

Bugün Tüm köylerimizde okul, Neredeyse Tüm ilçelerimizde Üniversite var. 10 milyon lisans mezunu, 15 Milyon Lise mezunu var.

Atatürk bugün yaşasaydı , Türk gençleriyle elbette gurur duyardı.

Bizler bu gençlikle önümüzdeki 100 yılda çok daha iyi yerlerde olacağız
    danimarkada yaşıyor gibi konuştuğuna göre şahsi olarak durumun iyi: ) almanya japonya ve g.kore taş taş üstünde kalmamış haldeyken 30 yılda ilk 10 ekonomi içine girdi ama sen rte gibi her geçen yıl elli yüz yıl sonraya söz veriyorsun. milli eğitim dergisi atatürkün harf devrimi enkaz bıraktı derken sen türkçe için çalışıyor diyorsun. bu gençlik dini tarikatların darbe yapmasına neden olan adamı %52 oyla seçerken atatürk bu gençlikle gurur duyardı diyorsun. hocam sen ne içiyorsun: ) bu hükümet ve zihniyet atatürkten nefret ettiğine göre muhalifsin, muhalefet sen gibi oldukça bize düzelmek için 100 değil 1000 yıl yetmez. sana gidişatın kötü olduğunu kanıtlamak için dolar ve euronun durumu, alım gücü avrupanın beşte birine düşen asgari ücretli, 1000 liraya fırlayan elektrik faturaları, sokakta yatan kahvaltı parası bulamayan öğrenci, sokaklarda evlerde kol gezen şiddet dışında nasıl kanıtlar lazım? ben böyle şeyler yaşamıyorum diyorsan inşallah sen de bir gün yaşarsın. düşmez kalkmaz bir allahtır.

Sayfa 616/1002 İlkİlk ... 116516566606614615616617618626666716 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •