Sayfa 616/630 İlkİlk ... 116516566606614615616617618626 ... SonSon
Arama sonucu : 5036 madde; 4,921 - 4,928 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

1.  Alıntı Originally Posted by squidward Yazıyı Oku
    hisse başına 39 kuruş verir. yaklaşık..
    Çok amatör olmama rağmen ben de kendi temettü tahminimi 39 kuruş olarak hesaplamışım excelde. Yavaş yavaş bu işi söküyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by Para Baronu Yazıyı Oku
    Çok amatör olmama rağmen ben de kendi temettü tahminimi 39 kuruş olarak hesaplamışım excelde. Yavaş yavaş bu işi söküyorum.
    tam bir trajedi
    vermiş olmak için verelim demişler gibi
    %40 hadi bilemedin %30 kar payı dağıtması lazım dı
    %15 ne, birileri temettü vermeyin demiş sanki
    ..

3.  Alıntı Originally Posted by Maacit Yazıyı Oku
    tam bir trajedi
    vermiş olmak için verelim demişler gibi
    %40 hadi bilemedin %30 kar payı dağıtması lazım dı
    %15 ne, birileri temettü vermeyin demiş sanki
    Tercihim %80 temettü verilmesi. Ama işin içinde başka dinamikler var sanırım.

4. BDDK, bankaların 2023 gelirlerinin yüzde 15'ini temettü olarak dağıtmasına izin verdi.

Hurriyet.com.tr / Ekonomi Servisi

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), bankalarının 2023 net gelirlerinin yüzde 15'ini nakit temettü olarak ödemelerine izin verdi. Bloomberg'de yer alan habere göre karar sonrası bankacılık endeksi İstanbul'da yüzde 2,1 artışla 9.911,3 puana yükseldi ve iki günlük kazancını yüzde 7,3'e çıkardı. Türk bankalarının net gelirleri 2023'te rekor bir artışlar 620,5 milyar liraya (19,4 milyar dolar) yükselmişti. BDDK bu kararla üst üste ikinci yıl da bankaların gelirlerinin yüzde 15'ini temettü olarak dağıtmaya izin vermiş oldu.

Bankaların seçimi değil. BDDK belirliyor 2-3 yıldır.

5. Temettu tarihi belli degil ama genel kurul 29-Mart olduğuna gore mart ayi icinde temettu odemesi yapma ihtimali yok diye dusunuyorum
    Bu dogru mu?

Bu viop icin kritik bir bilgi ama yatirimci ilişkilerini cevap vermiyor.

6. Akbank %15 kar payı dağıtımı için 26.03.2024 tarih vermiş. İşbankası daha herhangi bir açıklama yapmadı. Genel kuruldan önce bir oran açıklamalı en iyi ihtimalle Nisanda dağıtım yapılır.

7. Özel büyük bankalar içinde temettü oranını açıklamayan sadece İşbankası kaldı. Acaba nasıl bir sürpriz bekliyor bizi.

8. faraza temettü %80
    Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), bankalarının 2023 net gelirlerinin yüzde 15'ini nakit temettü olarak ödemelerine izin verdi.
    %65 inide ...?... olarak ödeyeceğim diyebilirmi?

Temettü Miktarını ve Ödeme Şeklini Öğrenin: Şirketin temettü miktarı ve ödeme şekli temettü açıklaması ile duyurulur. Temettü genellikle nakit olarak veya ek hisse senetleri olarak ödenir. Temettü ödeme tarihi de açıklamada belirtilir.

Sayfa 616/630 İlkİlk ... 116516566606614615616617618626 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •