Sayfa 617/746 İlkİlk ... 117517567607615616617618619627667717 ... SonSon
Arama sonucu : 5962 madde; 4,929 - 4,936 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

1. Zirvedeki yalnızlık dolar bazlı 19.43e kadar devamke..

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

2. kozaa ve ipek te 60 dk lık grafiktebayrak flama oluşumu var. Kozaa tam oluşmamış ama ipekteki bariz oluşmuş. inşallah formasyon tutar da yükselirler. BU flamanın oluşması illakim olacağı anlamına gelmiyor.
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi niteliğinde değildir.Herkes kendi kararını kendisi versin.

3.  Alıntı Originally Posted by Patari Yazıyı Oku
    Hey maaşallah, kozalı fulledikten sonra marttan beri kozaaya dadanmıştım. Ancak yenilere şöyle bir şey diyeyim, kozal gitti sıra bunda yok ipek falan böyle bir sıralama yok bu algıya yenik düşmeyin, hepsinin ederi çok farklı.Ytd.
    Dün yazdım, bildiğimden değil, güçlü bir tahmin oldu, bunu toplarken 18 olsun diye almadım, aynı kozalı 44 den alıp beklerken 90 lara tav olmam dediğim gibi ve hala mevcut iki hesapta. Ytd.

4.  Alıntı Originally Posted by fthylmz5400 Yazıyı Oku
    Çok güzel ve kozaa yi ilgilendiren en onemli konuya değinmişsiniz. Gerçekten inanılır gibi değil bende 2 aydır konak projesini araştırıyorum. çok büyük bir altin ve bakir rezervi bulunmuş. Dünyanin en buyuk Kanadalı maden sirketlerinden (tech) bir firmayla ortaklik yapılmıştı. ve en son 2015 kap tan beri haber yok. esrarengiz bir şekilde de artik faliyet raporlarında da yaklaşık 2 yıldır hic bahsetmiyorlar. DUYAN BIR BILGISI OLAN VARSA YAZSIN LÜTFEN. KOZA YATIRIM BÖLÜMÜNÜ ARASANIZ ONLARDA BILGI VERMIYOR.
     Alıntı Originally Posted by elfidaa Yazıyı Oku
    2016 yılında son rezerv haberi var...(2015 yılı rezerv çalışması )

Kozal UMREK raporu açıklandı evvelsi gün Kozaa da açıklarsa Umrek raporunu bilgi sahibi olacagız

herhangi bir bilgiye ulaşabilirseniz bizimle de paylaşın hocam,maden sahasında çalışma var mı yok mu en iyi o bölgede yaşayanlar bilir mutlaka muhabbeti de oluyordur,oralarda yaşayan birilerini tanısaydık bişeyler öğrenebilirdik belki

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/504244

Şirketimizce yürütülen çalışmalarda 782.24 milyon ton (mümkün/inferred) kaynak belirlenmiştir (cutoff tenörü %0.1 bakır). Cutoff tenörünün hesaplanmasında kullanılan Bakır fiyatı 3 USD/lb, Altın ise 1,300 USD/ons'dur. 2015 yılı içerisinde yapılan sondajlar ile mineralizasyonun bakır ve altın içeriğinde artış sağlanmış, bakır içeriği 1.65 milyon ton dan 1.71 milyon tona, altın içeriği ise 2.94 milyon ons'dan 3.11 milyon ons'a çıkmıştır.

bu detay daha güzelmiş,varlık içinde yokluk çekiyoruz şu cevherler çıkarılsa hem ülke kalkınır hem yatırımcı kazanır neden süründürürler böyle işleri anlamıyorum,yer altında yatacağına yerüstüne çıkar kullan,borcunu hallet cari açığı kapa bundan güzel imkan mı olur,Allah vermiş ama biz beceremiyoruz sanki

5. Enteresan bir hesaplama yaptım paylaşmak isterim
    KOZAA/KOZAL oranlarına baktım 0,13 civarlarındayız ve tarihi düşük seviyelerde.Geçen sene ortalama 0.17....
    Ne diyelim ? Hayırlısı
    YTD

6. Sevgili Arkadaşlar
    Mutlaka önceki sayfalarda vardır bakım google da yaptım ama net bilgi bulamadım
    KOZAL ile KOZAA arasındaki ilişki nedir ?
    Kim kime sahip ve oranlar nedir ?
    Kısaca bilen yazarsa zahmet olacak
    Tşk

7.  Alıntı Originally Posted by knockermaster Yazıyı Oku
    Sevgili Arkadaşlar
    Mutlaka önceki sayfalarda vardır bakım google da yaptım ama net bilgi bulamadım
    KOZAL ile KOZAA arasındaki ilişki nedir ?
    Kim kime sahip ve oranlar nedir ?
    Kısaca bilen yazarsa zahmet olacak
    Tşk
    kap şirket bilgilerinden baktığımızda kozaa kozalın yüzde 45 ine sahip,ipeke de kozaa nın yüzde 52 sine sahip,dolaylı yoldan ipeke kozalın yüzde 23 hissedarı oluyor

benim hesabıma göre 1000 lot kozaa hissesi olan yaklaşık 177 lot kozal hissesi almış oluyor

8.  Alıntı Originally Posted by different Yazıyı Oku
    kap şirket bilgilerinden baktığımızda kozaa kozalın yüzde 45 ine sahip,ipeke de kozaa nın yüzde 52 sine sahip,dolaylı yoldan ipeke kozalın yüzde 23 hissedarı oluyor

benim hesabıma göre 1000 lot kozaa hissesi olan yaklaşık 177 lot kozal hissesi almış oluyor
    Eksik bilgi ve çok karmaşık br ortaklık yapısı var. KOZAL ın %45 i ATP inşaatın. ATP inşaat İPEK in grup şirketlerinden biri ve %100 oranında sahibi. İPEK tek buradan KOZAL ın %45 ne sahip oluyor. Koza ipek holding A.Ş de KOZAL ın %25'ine sahip ama o şirketin ortaklık yapısını bulamadım. Tahminen yarı yarıya koza ve ipek ortak olsa. İpek in KOZAL daki payı % 57 civarında olur.
    Genede daha iyi bilen biri varsa bu karmaşık yapıyı yollasınlar bilelim.
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi niteliğinde değildir.Herkes kendi kararını kendisi versin.

Sayfa 617/746 İlkİlk ... 117517567607615616617618619627667717 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •