Sayfa 618/1009 İlkİlk ... 118518568608616617618619620628668718 ... SonSon
Arama sonucu : 8068 madde; 4,937 - 4,944 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIX

1.  Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Şu durumda şuan TL si olan bir kişi 1 lira makasla dolar almaktansa, kkm aracılığı ile alsa daha karlı duruma düşer. Vade sonunda mb kurundan dolar sahibi olur,
    Haksız mıyım ?
    Mantıklı 1 lira yüzde 5 yapıyor az değil ama dolarını ellemek isteyen için katlanilabilir bir bedel ama simdi kkm yapıp sonra işler duzelip piyasa banka makası kalkarsa , büroda kuyruğa girenlere tur farkı olur.

2.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Mantıklı 1 lira yüzde 5 yapıyor az değil ama dolarını ellemek isteyen için katlanilabilir bir bedel ama simdi kkm yapıp sonra işler duzelip piyasa banka makası kalkarsa , büroda kuyruğa girenlere tur farkı olur.
    Elinde TL olan için şu anda yüksek serbest piyasa kurundan veya yüksek makaslı banka kurundan dolar almaktansa, düşük MB dönüşüm kurundan parayı dolara endekslemek mantıklı gibi görünüyor.

3.  Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Şu durumda şuan TL si olan bir kişi 1 lira makasla dolar almaktansa, kkm aracılığı ile alsa daha karlı duruma düşer. Vade sonunda mb kurundan dolar sahibi olur,
    Haksız mıyım ?
    Tl den kkm yapan kişi kkm vadesi dolduğunda yine tl sahibi olur ve banka satış fiyatından dolar alır.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

4.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Yabancı fonlar için böyle deniyor ama ekonomi düzeldikten not arttıktan sonra gelecekse bisti tepeden almış olmaz mı? Bu adamların (yabancı fon yöneticilerinin) kulağı deliktir. Eğer ülke ekonomisinin düzeleceğini, not artırımı geleceğini önceden birileri kulağına fısıldarsa kendi yönetmeliklerinde bir madde uydurup daha not artırımı gelmeden de gelebilirler bence. Tabi kişisel düşüncem bu...
    Buna insider trading deniyor

Sorgusuz sualsiz hapise atilma cinsinden bir suctur bu tabi Turkiye dingo ahir at esek

5.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    İmdi kafama bi şey takıldı Aga...

Biz XU100 dolar rasyosuna bakarken kimsenin alamadığı/satamadığı kurdan mı hesaplayacaz, yohsam serbest piyasa kurundan mı?

Hadi buyur.
    Dxy kullanıyorum ben. İşe yarıyor..

6.  Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Haksız mıyım ?
    TL konusunu sn egeduk yazmış. Benim detaylı bilgim yok.

Banka hesabında döviz olarak duran paradan KKM yapmıştım. 2 tür KKM var yabancı paradan ve TL'den.

Ayrıca bazı bankalar döviz büfesinden alıp getirilen dövizi kabul etmiyor, diyor ki son 1 aydır herhangi bir banka hesabında olmalı, hesap hareketlerini isteyen dahi oldu.

Aslında 31mart2023'e kadar hesapta olma zorunluluğu tüzeller için var ama işte nasıl korktularsa kabul etmiyorlar. Banka banka gezip sormak lazım.

Bankaların %60TL %40 yabancı para mevduat rasyosunu tutturmaları gerekiyor. Bu yüzden son 10 gündür sıra dışı döviz getirileri mevcut. Müşteriler tek tek aranıyor çok cazip getiriler teklif ediliyor. Zaten resmi kurun çakılı kalmasını da bu dönüşümler sağlıyor.

Bu getirileri ek getiri, teşvik primi gibi adlar altında yatırıyorlar. Faiz lafı geçmiyor. Kimi hemen peşin yatırıyor, kimi vade sonundaki kura göre yatırıyor. Döviz tevdiat hesabı eşleniği olarak %14'lerin verildiğine bir özel bankanın 2 milyon dolara %22 verdiğine şahit oldum. 3 ay sonunda %5,5 döviz getirisi. Ancak bu gün gerilemiş oranlar. Muhtemelen rasyolar tutmaya yakınlaştıkça oranlar geri çekiliyor.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    DSP Muharrem gibi sözde Atatürkçü laik adamların kişisel hesapları nedeniyle adamın videosunda dediği gibi olay başka boyuta evrilmek üzere...

Daha önce dediğim gibi Dıj güçler başta Rusya olmak üzere Abd si arabı herkes bu düzenin devam etmesini istiyor bakalım seçimde halkımız ne diyecek...

Hakkımızda hayırlısı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,638
    Zamanında ilerisi için zulada evde 100,000 dolarımız olsun diye belirtmiştim 2018 öncesi,şimdi o zaman bu zamanlara göre

Sayfa 618/1009 İlkİlk ... 118518568608616617618619620628668718 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •