Sayfa 618/1230 İlkİlk ... 1185185686086166176186196206286687181118 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 4,937 - 4,944 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    %100 katılıyorum. Peki hem viop hem hisse işlemi yaptığını biliyorum ama bunları bağımsız yönetiyorsun Cauti ağabey.

Sana bir soru,

Her çeyrek her aldığın hisse için %100 hedge yaparak gitmeyi ister misin? Yani endeksten bağımsız, endeks ne olursa olsun ben onu yeneceğim mutlaka dediğin bir portföy oluşturup %100 de hedge de olduğun için kulaklarını dış dünyaya haber akışına vb.. kapatmayı düşünür müsün?

Bu tarz yatırım yaklaşımları da var ama ben çok risk alarak hızlı büyümeye çalıştığım için açıkçası şimdilik çok sıcak bakmıyorum, tatminkar bir portföy büyüklüğünde ve 3 cent üzeri endekste aslında düşünülebilir neden olmasın diyorum...
    Portföyümün endeksi her yıl en az %10yeneceğinden %99 oranında emin olsam...kesinlikle bu dediğini yapardım...geçen yıl %45 yendim endeksi...ama bu sene %10 bile yenemeyebilirim.

Öte yandan, bir yöne saplantılı değilsen..bazen kabak gibi yükseliş ve düşüş trendleri oluyor...yani ihtimal hesabı yaparsak, çoğu zaman bir yöne hareket %50-60 doğrulukla tahmin edilebiliyor...nadiren de olsa bu başarı %70-80 lere çıkabiliyor ..işte bu zaman dilimlerinde bu yön doğrultusunda uzun ya da kısa açmanın risk-getiri oranı çok iyi...neden bundan mahrum olayım.

Son yaşadığımız yükselişte hisse miktarım kadar endeks short yapmak enayilik olurdu...bu yıl borsa beklentimin üst bandı 125 bin...buraya yaklaştığımız bu günlerde endeks uzunlarımı azaltıyorum...125 binler yandığında endeks longlar sıfırlanmış olur.

Takip ettiğim kısa vade sinyal sat deyince portföyün yarısını, kusa ve orta vade sistem sat deyince tüm portföyü endeks short yaparak hedge ederim..sat sinyalleri kalkarsa hedge short ları kaparım...endeks 125 üzerinde yoluna devam eder ve düşmezse, full portföy hisselerle devam ederim.

Sence bu yöntem daha güzel değil mi

Ayrıca bu anlattıklarım milyon dolarlık değerdedir...anlayabilenler için...aslında halka açık bir forumda bunları yazıyorum diye değeri düşük bildiler olduğu düşünülmesin.

Beni az çok tanıdınız, yukarıda yazdığımı kendini beğenmişlik ya da kendini dev aynasında görmek olarak değerlendiren varsa üzülürüm...zaten fazla sürmeyecek olan bu paylaşımlar, daha erken sonlanır. Laga luga takılır giderim net ortamında.

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Portföyümün endeksi her yıl en az %10yeneceğinden %99 oranında emin olsam...kesinlikle bu dediğini yapardım...geçen yıl %45 yendim endeksi...ama bu sene %10 bile yenemeyebilirim.

Öte yandan, bir yöne saplantılı değilsen..bazen kabak gibi yükseliş ve düşüş trendleri oluyor...yani ihtimal hesabı yaparsak, çoğu zaman bir yöne hareket %50-60 doğrulukla tahmin edilebiliyor...nadiren de olsa bu başarı %70-80 lere çıkabiliyor ..işte bu zaman dilimlerinde bu yön doğrultusunda uzun ya da kısa açmanın risk-getiri oranı çok iyi...neden bundan mahrum olayım.

Son yaşadığımız yükselişte hisse miktarım kadar endeks short yapmak enayilik olurdu...bu yıl borsa beklentimin üst bandı 125 bin...buraya yaklaştığımız bu günlerde endeks uzunlarımı azaltıyorum...125 binler yandığında endeks longlar sıfırlanmış olur.

Takip ettiğim kısa vade sinyal sat deyince portföyün yarısını, kusa ve orta vade sistem sat deyince tüm portföyü endeks short yaparak hedge ederim..sat sinyalleri kalkarsa hedge short ları kaparım...endeks 125 üzerinde yoluna devam eder ve düşmezse, full portföy hisselerle devam ederim.

Sence bu yöntem daha güzel değil mi

Ayrıca bu anlattıklarım milyon dolarlık değerdedir...anlayabilenler için...aslında halka açık bir forumda bunları yazıyorum diye değeri düşük bildiler olduğu düşünülmesin.

Beni az çok tanıdınız, yukarıda yazdığımı kendini beğenmişlik ya da kendini dev aynasında görmek olarak değerlendiren varsa üzülürüm...zaten fazla sürmeyecek olan bu paylaşımlar, daha erken sonlanır. Laga luga takılır giderim net ortamında.
    Sn Cautionary,

Paylaşımlarınız çok çok değerli olduğunu vurgulamak isterim. Ayrıca sizi tanıdık merka etmeyin. Umarım paylaşımlarınız uzun sürer.

Takip ettiğim kısa vade sinyali kesin paylaşmışınızdır ama mümkünse tekrar paylaşırsanız çok sevinirim.

Takip ettiğim kısa vade sinyal
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

3.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sn Cautionary,

Paylaşımlarınız çok çok değerli olduğunu vurgulamak isterim. Ayrıca sizi tanıdık merka etmeyin. Umarım paylaşımlarınız uzun sürer.

Takip ettiğim kısa vade sinyali kesin paylaşmışınızdır ama mümkünse tekrar paylaşırsanız çok sevinirim.

Takip ettiğim kısa vade sinyal
    Kısa vade: Ema saatlik periyot için, günlük ortalama haftalığı kestiğinde
    Orta vade: Ema günlük periyot için, haftalık ortalama aylığı kestiğinde

4. Bu arada şunu da belirteyim...açıkçası son iki yıldaki başarı önümüzdeki 3 yıl daha devam ederse...büyük ihtimalle bir fon yönetim şirketi kurarım..,duyurusunu da burdan yaparım zaten...yeterli enerjiyi kendimde hissedersem tabi.

Daha önce verdiğim tiyoyu tekrar hatırlatayım. Sadece benim için değil, sosyal medyada ya da forumlarda piyasalarda başarılı olduğunu iddia eden herkes için geçerli..,ne zaman aşırı nazik, mütevazi, çok sevecen hareket edip..,derin Bilgi birikiminden eğitim, tavsiye, mesajlaşma grupları vs ile sizi faydalandırabileceğini söylüyorsa kişi...ondan uzaklaşın, kayda değer bir başarısı da yoktur zaten.

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Kısa vade: Ema saatlik periyot için, günlük ortalama haftalığı kestiğinde
    Orta vade: Ema günlük periyot için, haftalık ortalama aylığı kestiğinde
    ema 1 günlük
    ema 5 haftalık
    ema 20 aylık değil mi ?

yoksa ema 5 ema 20 ema 50 mi

6.  Alıntı Originally Posted by CahilCuhela Yazıyı Oku
    ema 1 günlük
    ema 5 haftalık
    ema 20 aylık değil mi ?

yoksa ema 5 ema 20 ema 50 mi
    Ema: exp. Hareketli ortalama demek..barların periyodunu ve ortalamanın kaç bar ile oluştuğunu keyfinizce seçebilirsiniz...bu keyif her yiğidin yoğurt yiyişi olarak da adlandırılabilir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
    Davos'tan Ray Dalio : "Nakit çöptür" dedi. Portföyde altın olmalı diyor.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Ema: exp. Hareketli ortalama demek..barların periyodunu ve ortalamanın kaç bar ile oluştuğunu keyfinizce seçebilirsiniz...bu keyif her yiğidin yoğurt yiyişi olarak da adlandırılabilir.
    Teşekkürler
    Ben de ema 50 yi destek, 20'nin 50 yi yukarı kestiği yerleri al,
    aşağı kestiği yerin altında 2 gün üst üste kapanışları sat sinyali olarak değerlendiriyorum (Günlük grafikte)

Sayfa 618/1230 İlkİlk ... 1185185686086166176186196206286687181118 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •