Sayfa 62/116 İlkİlk ... 1252606162636472112 ... SonSon
Arama sonucu : 922 madde; 489 - 496 arası.

Konu: ADEL - Adel Kalemcilik Ticaret Ve Sanayi A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by acemşah Yazıyı Oku
    Bu aralar çok boş kaldık burada yazdık çizdik artık yeterli.
    Artık uzun süre sadece Twitter bağlısı WhatsAppt ta anca olabileceğim...
    Hisse çıkar 3500 e düşer 3200 e benden değildir
    Bilesiniz.

Bol kazançlar dilerim.
    Sizede bol kazançlar sayın acemşah başka forumlarda görüşmek üzere inşallah

2. Adel kalemciliğin 20.07.2023 tarihli basın açıklamasında, UNİCEF ile işbirliği kapsamında önümüzdeki 3 senede 500.000 eğitim kitinin UNİCEF'e satışı hedeflendiği bildiriliyor. UNİCEF'in 2022 yılında 162bin civarı eğitim kiti aldığı düşünüldüğünde bu rakam 3 yılda 500.000 eğitim kitine denk gelmektedir. Bu da bize Adel kalemciliğin, eğitim kiti sektöründe 3 yıl boyunca UNİCEF'in tek tedarikçisi olduğunu gösteriyor. Basın açıklamasında, 2022 yılında alımı yapılan 162bin civarı kitin 134milyon dolar tuttuğu belirtilmiştir. Buna göre 500bin kitin fiyatı 400milyon doları aşmaktadır. Adel kalemciliğin X'li sitedeki sayfasında UNİCEF sevkiyatlarının başladığı bildirilmiştir.
    Bunun haricinde başta Amerika ve Kanada olmak üzere Kuzey Amerika'da geniş dağıtım ağı olan HRS Global ile işbirliği anlaşması imzalandığı X'li sitedeki Adel'in resmi sayfasından duyurulmuştur.
    Bunun haricinde Kıbrıs, Kosova, Irak, İsrail, Mısır başta olmak üzere dünyanın dört bir yanına sevkiyatlar tamamlanmış ve okul açılışı öncesi Adel ürünleri raflardaki yerini almıştır. Bu haberde ınstgrm resmi sayfasından duyurulmuştur.
    Adel'i vakıf gibi yöneten kötü ceo Evrim zamanında ihracat yapılmazken yeni ceo ile yapılan bu dev ihracat bağlantılarının üçüncü çeyrek bilançoya yansımasını hep beraber göreceğiz.
    Bunun haricinde yılsonuna bilançosunda yapılması öngörülen enflasyon muhasebesi ile 20 yıldır değerlemesi yapılmayan fabrika arazisi ile 10 yıldır değerlendirmesi yapılmayan fabrika binası ve makine parkurunun gencel değerlendirmesi özkaynaklara eklendiğinde Adel çok yüksek bedelsiz potansiyeline ulaşacaktır.
    Adel'i şu anki f/k, pd/dd gibi piyasa çarpanları ile değerlendirenler hataya düşmektedirler. Adel'in gerçek değeri ancak "gelecek değer analizi" ile anlaşılır.

Duhul
    Jul 2017
    İkamet
    güneşin doğduğu yer
    Gönderi
    1,039
    Gazate Duvardan alıntıdır.
    "Borsa değerlerindeki şişmeyi güncel bir örnekle somutlayıp bırakalım.
    Kırtasiye malzemeleri satan Adel Kalemcilik ilk altı aylık bilançosunda yüzde 2.407 kâr artışı açıkladı. Hissesi yüzde 500 ile en fazla prim yapanlardan oldu. Eğitim masraflarının tavana vurduğu bir dönemde Tuncay Özilhan’ın Anadolu Grubu’nun yarısından fazla hissesine sahip olduğu Adel Kalemcilik’in borsa değeri 13 milyar liraya kadar çıktı. Dönüp bir de gerçek hayattaki karşılığına bakalım. Türkiye’nin hemen hemen bütünüyle ithalata bağımlı olan kırtasiye pazarının büyüklüğünün enflasyon, zamlar, kur derken 2023’te 7-8 milyar lira olması bekleniyor. Adel’in pazar payının ise yüzde 20 civarına çıkacağı tahmin ediliyor. Şirketin borsa değeri, pazarın tamamından fazla yani. Kağıt üzerinde her şey mükemmel! Eğitimli olmanın geçer akçe olmadığı bir dönemde, ‘kalemin’ borsada ulaştığı değer muazzam gerçekten."

"

4. tekrardan giriş yaptık. bizi hiç üzmedin adel. hikayeni bilenler var. ama bilmeyenlerde çok. hikaye araştırıp ondan sonra almak lazım. bilmeyenler boşa eleştiri yapıyor.

5. Bu hisse çok pahalı diye diye kent şekerde milleti döktüler. Kağıt 250 liradan 4250 liraya gitti. Ha ben 3500lerde vedalaştım ama bu milleti gaza getiren tayfa yüzünden çok milett kaybetti.

6. Bugün 3500 hedefli portföy de yerini aldı hayırlısı bakalım

7. sessiz sakin takibe devam. bugün genel müdür 14:30 da NTVde konuşma yapacakmış. bakalım neler söyleyecek...

8. Rusya pazarına ve tüm ürün grupları
    ile etkin kanallarla girilmiş.
    Rusya'ya ambargolar nedeniyle adel burada büyük bir pazar yakalayabilir.
    Önemli bir haber.
    Artık 1000 üzeri 4 haneli rakamlar yakışır.
    2 Milyar Dolar

Sayfa 62/116 İlkİlk ... 1252606162636472112 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •