Sayfa 62/853 İlkİlk ... 1252606162636472112162562 ... SonSon
Arama sonucu : 6817 madde; 489 - 496 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    yılmaz özdil, Atatürk kitabı gelirlerinden kendi dediği kadarı ile %10 unu darüşşafakaya bağışlamış.

Ben olsam, yapacağım yardımı, fakirleri bulur bizzat kendim yapardım. Kenar mahalleler eksik yaşayan insanlarla dolu.

1milyon Atatürk kitabı satmış. Atatürk kitabı olmasa, roman satmaya kalksa, 100bin satamaz, fiyatını 35 TL koyamaz, herkes reklamını yapmaz, kitapları mağazaların çoğu sıradan kitapların arasına koyar. Ama Atatürk kitabı denince, herkes bedava reklamını yaptı, mağazalarda görünsün diye öne kondu, kitabın kapağını açmayanlar bile sırf destek olmak amacı ile kitabı satın alıp eve koydular.

Roman yazsa cebine 100 bin ancak girecekti, ama Atatürk kitabı yazınca cebine 9milyon TL para girdi, yeni bir milyonerimiz oldu.

Ha Kuran satarak milyoner olmuşsun, ha Atatürk kitabı satarak.

Kuran ve Atatürk felsefesi. İkiside temiz, düzgün.

Ama para kazanmak amacı ile kullananlar kirliler.

Milletin bir kısmını Kuran danda soğuttular, Atatürk tende.

%10 nunu darüşşafakaya bağışlayacağım deyince, bu kurumu biraz araştırdım.

darüşşafaka nın istanbuldaki bir binasını biliyorum, içinede girdim. En pahalı semtde, lüks bir bina. Bu binadan gelir elde ediyorlar. Gelir elde ettikleri dört beş lüks binaları daha var.

Okuttukları öğrenci sayısı ise toplamda 1000 adet.

1000 öğrenci için, lüks binalardan elde ettikleri gelir yeterde artar bile.

Türkiyede pek çok dernek ve vakıfın, yolsuzluk dosyaları olduğunu biliyoruz. özal ailesinden beridir, dernek ve vakıflar, vergi kaçırmak yada zengin olmak için kullanılıyor. Toplanan yardımların %80 i cebe indiriliyordur. %20 si ile yapılan yardımların reklamları yapılıp, yeni yardımlar alınıyor.

yılmaz özdil in darüşşafaka ya yardım yapması doğal. Çünki kendisi seçkinci. Burjuva sınıfından. Konuşmaları öyle olmayabilir ama hareketlerine bakarsanız, yaşamına bakarsanız, seçkinci, burjuva olduğunu görürsünüz.

darüşşafaka nın paraya ihtiyacı yokken, fazla parası ile milyonlarca dolarlık basket takımı çalıştırıyorken, özdil'in bu kurumu seçmesi neden.? Neden kendisi yardımı bizzat fakire yapmadı yada paraya ihtiyacı olan bir kuruma yapmadıda, para içinde yüzen darüşşafaka ya yaptı.?(tamamen lüks binaları ve 1. ligde bulunan onlarca milyon dolarlık basket takımına dayanarak bu fikire sahibim. Öğrenci sayılarıda gelir elde ettikleri binalarına göre az.)

Ülkeyi sömüren yahudi firmalarda rahat çalışmış yılmaz özdilin, Atatürkü kullanarak 9 milyon TL kazanması ve paranın bir kısmını yine burjuva görüntülü bir kuruma bağışlaması, arada aydın doğan güzellemeleri yapması, benim açımdan çok itici.

özdil, dinci harekete karşı en büyük koz olarak görülüyor muhalif kesimde. Yere göğe sığdırılamıyor.

Milyonları cebe indirirken tek bir fedakarca hareketini gördünüzmü.?
    Açlık eylemi yaptımı, gezide dayak yedimi, asgari ücret az diye sokaklara çıktımı, pancar üreticileri harcanıyor, köylü batıyor diye yollara düştümü.?

Hayır. Bildiğim tek fedakarlığı yok.? Mutlaka göstermelik fedakarlıkları çoktur, ama hayatını, geleceğini riske atacak tek fedakarlığı yok.?
    Olması gerekiyormu.? Hayır.
    Ama muhalefetin liderliğine soyunmuşsa, sabah akşam Atatürk diyerek milyonları cebine indiriyorsa, her yıl fakirleşen ve sürünen halk için fedakarlık yapması gerekmezmi.? Elini taşın altına koyması gerekmezmi.?

"Ama yazdıkları ile çok riske giriyor."

Bende burada sıcak koltuğumdan yazıp duruyorum.? Ne işe yarıyor.? Bu fedakarlık değilki.? Görüş belirtmek. Üstelik parada almıyorum. Özdil alıyor.

her neyse... ülke berbat.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Aylar önce, USD 6 TL nin altına inerse, endeks 100 bini geçer diyordum. Ne güzel günlerdi onlar. Rüzgar gibi geçti gitti.

Tabi zaman kısıtlaması koymuştum. Bu ay içinde filan demiştim. O zaman 6 nın altına inmedi ama endeks 80bininde altına arada indi.

Şu an USD 5.30 da ve endeks 92 binde. Nereedeeen nereye.

Balinalar(büyükler) olayı zamana yaydılar. Naapalım dediler, dik üçgen yapalım vakit geçsin. Yok dedi diğeri, vakit geçirmek için simetrik üçgen daha iyidir, bu arada belirsizliklerde ortadan kalkar.

Belirsiz olan neydi.?
    ABD ve ülke içindeki dışındaki uşakları, bu ülkeye ne kadar daha vuracak.?

Aslında balinalar(büyükler) de bu gurubun içinde... Bak bu yeni aklıma geldi.
    Endekse yön veren en büyük paralar kimde.? yahudilerde.? Piyasa kimin uzmanlık alanı. Piyasa denen şeyi modern anlamda yaratan kim.? yahudiler.

O zaman endekse yön veren balinaları, abd eyleminden ayrı tutamayız. Kendilerini batırmayacak ölçüde, abd ye destek vermişlerdir... bak bu niye aklıma gelmedi.???

nezlem yüzündendir. Ama nezle yeni oldum, bu argüman direk çöpe.!

Her neyse, espride yapamıyorum.. haber okuyayım... biraz VOB tarafınada bakayım, bazen iyi eğleniyorlar...
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Çok ilginç.
    Araba firmaları, satamıyorlar ama her ay zam yapmaya devam ediyorlar. fiat firması, satamadığı arabaları kiraya verme yöntemine geçmiş.

Ama arabayada her ay yüksek zam yapıyor, bu nasıl bi salaklık anlamak zor. Kiralama firmalarıda zorda batanı var, hani oradan kazanacak olsa anlarım.

Arabanın en alt fiyatına bakıyorsun 62bin yazmış. Aynı modelin üst özellikli olanına bakıyorsun. Mantıken fiyatta %20 oynasın dersin, bakıyorsun 125 bin. Lan 2 kattan fazla. maliyeti 20TLlik LED takmış, cama maliyeti 20 TLlik film takmış, motor farklı ama firmaya maliyeti aynı, maliyeti 100TLlik LCD takmış, ek maliyeti400TLlik jant takmış vb.. hepsini toplasan firmaya maliyeti 2binTL yi geçmeyecek şeyler eklemiş. Fiyatını 2 kat artırmış. Satamıyor. Zam yapmaya devam. Üstelik USD de epey düşmüş.???

Avrupada da aynımı acaba. Bu sistemle geçiriyorlarmı millete.?

Çok ilginç. Tüm firmaların yahudi elindeyse tekel anlamı taşır. Aralarında rekabet etselerde, sana karşı Ortak hareket ederler. Seni sömürmek ana amaçtır. Oturmuşsun kucaklarına.

Rusyada otomotivde yahudi kucağına oturmaya başlamış. lada yı yahudi reno ya satmışlar... ilginç..
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ABD de ki yaşam hakkında ip uçları veren belgeseller var.

Bi tanesinde, seçtikleri evin mutfağını, ev sahibinden gizlice 5-6 saatte yeniliyorlar, ev sahibi gelince sürpriz oluyor.

Bakıyorsun seçtikleri eve, Türkiyede ancak 2 milyona alabileceğin bir villa. Villalardan oluşan, geniş bahçeli, kapalı otoparklı, 2 katlı çok güzel görünen kocca villa. Bizde ancak zenginler oturur bu villada.
    Bakıyorsun ev sahibinin altında bizde en az 120bin TL ye satılan SUV araba var. Bizde Ancak orta sınıf üstü ve zenginler alır.

Bu evin mutfağını yeniliyorlar. Bizde taş çatlasa maliyeti 10bin TL eder.

Ev sahibi geliyor, kadın ağlamaya başlıyor. Diyorki "ben bu mutfağı yenileyemezdim.".

Lan evin 2 milyon, araban 120 bin, zengin sitede yaşıyorsun, nasıl mutfağının dolabını seramiğini değiştiremiyorsun.?

...

Bizde 80 yılda öyle bir sistem kurulmuşki, karnın doyuyorsa zenginsin. Öbür tarafta senin halkının %60 ının hayatta iken alamayacağı ev ve arabada yaşayanlar, fakirim diye ağlıyor.
    Kadının ağlamasının kurgu olmasına imkan yok. Bi sürü böyle villayı yenilediler. TRT belgeselde yayınlanıyor.

ABD de 30-40 yıl vadeli %2 faizle ev alındığını biliyorum. Karı koca çalışıyorsa evi alırsın. Arabada bizdekinin yarı fiyatı onuda alırsın.

Bunları anlıyorum, mesele ABD değil. Bizde nasıl bir sistem kurulduğu... Halkın nasıl bir sömürü içinde yaşadığı ve farkında olmadığı...

Mesele bizde.

Ayrıca ABD de işsizlik yardımı ile yaşayan, engelli maaşı ile yaşayan obezler var. Altında yine 120binlik SUV ve kendi evi var. Bizde o bahçeli evi, öyle bir şehirde en az 100 bine alırsın.

Her neyse... insan görünce, anlayınca sinirleniyor. Nasıl bir ülkeye mahkum edilmişiz... Nasıl bir cehalet içindeyiz...
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    İngiltere hakkındaki bir haber bana inanılmaz trajik geldi.

Yazdıklarımı doğruluyor. Yüzeysel inceleme ile gördüklerim, verilerle destekleniyor.

Neyi doğruluyorlar.? İnsanların evrimi konusunda yazdıklarımı.
    Başka neyi doğruluyorlar.? Nereye gittiğimiz ve neler olabileceği konusunda yazdıklarımı.

Hayat boyu gördümki, ben ve diğer insanlar farklı boyutlarda yaşıyoruz. Anlattıklarımı kaç kişi anlıyor bilmiyorum.

Anlatıyorum, anlattıklarım 5-10 yıl sonra gerçekleşiyor. Gerçekleşmeye başlayınca akademisyenlerde yazmaya başlıyor.

Her neyse ya.!!!

İngiltere hakkındaki haber ne.?

Sokaklarda yatan 320 bin evsiz var. Ve bunlar yeni gelen göçmenler değil, ingiliz vatandaşları.

Ülke Nüfusu artmadığı halde, sokaklarda yatan evsiz nüfusu her yıld %4 artıyormuş.

Tamam, bu neyi ispatladı.?

Evrim konusunda yazdıklarımı. tarih konusunda yazdıklarımı. İngiltereyi ve dünyanın büyük kısmını kontrolu altında tutan yahudiler hakkında yazdıklarımı.

Evrim konusunda ne yazdın.?

İşin yoksa ellinci kez tekrar yaz, insanların farklı maymunlardan türediğini.

Bu 3 ana maymun türünün en vahşisi, en ilkel olanı şempanze.
    Avrupalı şempanzeden türeme. Dolayısı ile kuzey amerika da öyle.

Avrupalının davranış tarzı, birebir şempanze davranış tarzı ile örtüşüyor.

Hastir ordan diyeceksiniz. Deyin umrumda olmaz.

Zengin oldukları için, gözleriniz kamaşıyor. Zenginlik akıl dan değil hırstan, aç gözlülükten kaynaklanır.

Ellinci kez en basit örneği anlatayım. Sizce nobel ödülü alan bizim Prof. Doktor (Aziz Sancar) mu daha zengin, yoksa mafya liderleri sedat pekerle, alaattin çakıcımı.?

Mafya liderlerinin zenginlikleri, Bizim nobel ödüllü prof. doktoru ona katlar.(nobel parasını sayma)

Peki mafya liderleri, uyuşturucu ve kadın pazarlayanlar bu nobel ödüllü prof. tan dahamı akıllı ve çalışkanlar, yoksa daha vahşi ve ilkellermi.?

Bu çocuğun bile anlayacağı örneği anladıysanız, zenginliğin ve fakirliğin akılla doğru orantılı olmadığını anlarsınız.

Akıl, yaptığınız topluma ve insana faydalı şeylerle ölçülür. Zeka ise çalışkanlığınla, üretkenliğinle.

Her neyse, burada keseyim, canım sıkıldı...

Yanlız ana konuyu yazmadım. İngiltere, sömürgelerinden gelen soygun parası azaldıkça, halka giden parada azalıyor. Sadece en tepedeki yahudi azınlığın çuvalları sürekli doluyor. ABD de aynı. Bizde hızla aynı yolda ilerliyoruz. Ülkenin birikimi belli bir kesimin çuvallarında toplanıyor.

Borsada sıkışma sonuna doğru geliyor.
    Yukarımı kıracak aşağımı.?
    Son düzenleme : alicemal; 22-11-2018 saat: 17:39. Sebep: bold
    @NeAcaipDunya

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    İngiltere hakkındaki bir haber bana inanılmaz trajik geldi.

Yazdıklarımı doğruluyor. Yüzeysel inceleme ile gördüklerim, verilerle destekleniyor.

Neyi doğruluyorlar.? İnsanların evrimi konusunda yazdıklarımı.
    Başka neyi doğruluyorlar.? Nereye gittiğimiz ve neler olabileceği konusunda yazdıklarımı.

Hayat boyu gördümki, ben ve diğer insanlar farklı boyutlarda yaşıyoruz. Anlattıklarımı kaç kişi anlıyor bilmiyorum.

Anlatıyorum, anlattıklarım 5-10 yıl sonra gerçekleşiyor. Gerçekleşmeye başlayınca akademisyenlerde yazmaya başlıyor.

Her neyse ya.!!!

İngiltere hakkındaki haber ne.?

Sokaklarda yatan 320 bin evsiz var. Ve bunlar yeni gelen göçmenler değil, ingiliz vatandaşları.

Her yılda %4 artıyormuş.

Tamam, bu neyi ispatladı.?

Evrim konusunda yazdıklarımı. tarih konusunda yazdıklarımı. İngiltereyi ve dünyanın büyük kısmını kontrolu altında tutan yahudiler hakkında yazdıklarımı.

Evrim konusunda ne yazdın.?

İşin yoksa ellinci kez tekrar yaz, insanların farklı maymunlardan türediğini.

Bu 3 ana maymun türünün en vahşisi, en ilkel olanı şempanze.
    Avrupalı şempanzeden türeme. Dolayısı ile kuzey amerika da öyle.

Avrupalının davranış tarzı, birebir şempanze davranış tarzı ile örtüşüyor.

Hastir ordan diyeceksiniz. Deyin umrumda olmaz.

Zengin oldukları için, gözleriniz kamaşıyor. Zenginlik akıl dan değil hırstan, aç gözlülükten kaynaklanır.

Ellinci kez en basit örneği anlatayım. Sizce nobel ödülü alan bizim Prof. Doktor mu daha zengin, yoksa mafya liderleri sedat pekerle, hapisteki şu milliyetçi geçinen herifmi.?

Mafya liderlerinin zenginlikleri, Bizim nobel ödüllü prof. doktoru ona katlar.(nobel parasını sayma)

Peki mafya liderleri, uyuşturucu ve kadın pazarlayanlar bu nobel ödüllü prof. tan dahamı akıllı ve çalışkanlar, yoksa daha vahşi ve ilkellermi.?

Bu çocuğun bile anlayacağı örneği anladıysanız, zenginliğin ve fakirliğin akılla doğru orantılı olmadığını anlarsınız.

Akıl, yaptığınız topluma ve insana faydalı şeylerle ölçülür. Zeka ise çalışkanlığınla.

Her neyse, burada keseyim, canım sıkıldı...

Borsada sıkışma sonuna doğru geliyor.
    Yukarımı kıracak aşağımı.?
    Sn Alicemal bey, 3 ayri maymun turunden evrimlesme inanilmaz ilginc. Acaba daha detaylj bilgiyi nereden bulabilirim. Tesekkurler

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    vigamox,
    ne çabuk okudun abicim.

teori bana ait,
    30 yıllık gözlemime dayanıyor. 2 yıl öncede bulduğum yeni delille kesinlikle emin oldum.

Tek uyumsuz olan benim. Onuda araştırdım ve dağ keçisi çıktım. Yani maymun değilmişim.
    Hepiniz maymunsunuz ben keçiyim, dağda gezerim.
    @NeAcaipDunya

8.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    vigamox,
    ne çabuk okudun abicim.

teori bana ait,
    30 yıllık gözlemime dayanıyor. 2 yıl öncede bulduğum yeni delille kesinlikle emin oldum.

Tek uyumsuz olan benim. Onuda araştırdım ve dağ keçisi çıktım. Yani maymun değilmişim.
    Hepiniz maymunsunuz ben keçiyim, dağda gezerim.
    Abi ben seni bizim toroslarda gördüm yanında harika dişi keçiler vardı yalan yok keçi hemcinsin olarak seni kıskandım o harem neydi öyle
    Şaka bir yana yorumlarınızı ve gözlemlerinizi çok beğeniyorum

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    hiçbir yorumum yatırım tavsiyesi değildir...

Sayfa 62/853 İlkİlk ... 1252606162636472112162562 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •