Sayfa 62/474 İlkİlk ... 1252606162636472112162 ... SonSon
Arama sonucu : 3789 madde; 489 - 496 arası.

Konu: AKENR - Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.

maddi duran varlıklar
    detaya girmeyeyim. varlikların fiyatıni bugün güncellese idi, yani 31 aralık 2021de 11.5tl düşük kurdan degil de 2ç sonu itibari ile güncel kurla güncelleseydi 7.8TL dd olacaktı.

hem de
    1.2 milyar 6aylık zarar ve 1.7milyartl birikmiş amortisman düşülmüş haliyle.

2. Sn Siesta

Siz hisse fiyatını baskılamanın hangi akla hizmet olduğunu düşünüyosunuz?

Orralıkta torunların burda da çeklerin yerini alabileceği konuşuluyor da…

Al- sat- yatırım tavsiyesi kesinlikle değildir

Sent from my iPhone using hisse.net

Alıntı Originally Posted by sakinlik Yazıyı Oku
    Sn Siesta

Siz hisse fiyatını baskılamanın hangi akla hizmet olduğunu düşünüyosunuz?

Orralıkta torunların burda da çeklerin yerini alabileceği konuşuluyor da…

Al- sat- yatırım tavsiyesi kesinlikle değildir

Sent from my iPhone using hisse.net
    yazdık ya onu.
    hisse fiyatını baskılamak için kullanıyor.
    torunlara bu şirketi tuvalet kağıdı parasına verir mi çekler?
    şu anda defter degerimiz 7.8tl
    muhasebe kaydina gore 50kuruş
    borsa fiyatina gore 2tl
    tuvalet kagidi 3.40

bu operasyon bitmeden satınalmanın detayını remiyette aciklamazlar.

ortalikta konusulanlari bana ozelden veya buradan yazabilir misiniz

mevzu anlaşıldı

amaç brüt takasa sokmakmış

araya salça olan robotları bir nebze engeller

5.  Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    mevzu anlaşıldı

amaç brüt takasa sokmakmış

araya salça olan robotları bir nebze engeller
    Açığa alış-satış yasağı gelmiş ama tabana gerek yoktu .Yukarı -aşağı devre kesse bir kaç kez zaten girerdi.
    Son düzenleme : DoST; 12-08-2022 saat: 19:13.
    Yukarıda yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymamaktadır

6. Brüt takasa girince ne oluyor ki?

Ben bugün Açılışta 2.07'den sattım, bir kısmını tabandan geri aldım. Pazartesi düşerse kalanları da alacağım ama zaten Doğan görünümlü Şahin parası bile değil benimki. Maksat heyecan olsun... :)
    Dil aslandır, yatar eşikte...

henüz brüt takasa girmemiş, öncelikle onu düzelteyim.‘Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı’ gelmiş sadece.

ama biraz daha kaşınırsa brüte girecek

işin dikkat çekici yanı, normalde tedbir 15gun sureyle olurken, bu hayvanlar 238den 198e kasıtlı vurdurdugu için şak diye 30gün tedbir geldi.

17 tarihinden itibaren uygulanacak tedbir sistemi kapsamında; gerekli koşulların oluşması halinde ilgili pay senedinde 15 gün süreyle birinci tedbir olan ‘Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı’ tedbiri, birinci tedbir uygulanan pay senetlerinde volatilitenin devam etmesi durumunda ise 15 gün süreyle ikinci tedbir olan ‘Brüt Takas’ tedbiri uygulanacaktır. ‘Brüt Takas’ tedbirinin getirilmesi durumunda, birinci tedbir olan ‘Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı’ tedbiri de ‘Brüt Takas’ tedbirinin geçerli olduğu süre zarfında uygulanmaya devam edilecektir. Tedbir alınmasını gerektiren koşulların oluşması durumunda, tedbir uygulanacak pay senedi ve tedbirin başlangıç tarihi ile tedbir süresi, ilgili tarihte piyasa kapandıktan sonra borsamız tarafından KAP üzerinden duyurulacaktır

Elektrikte, kamu zararıyla “ucuz” elektrik uygulaması başladı. Devletin sahip olduğu büyük santralleri işleten Elektrik Üretim AŞ (EÜAŞ), piyasadan kilovatsaatini ortalama 2,5 TL'den aldığı elektriği, düşük bir bedelle (1 TL 10 kuruş dolayında) şehir içi elektrik dağıtım şirketlerine (kısa adı GTŞ olan görevli tedarik şirketlerine) satmaya başladı.

Hazine, bir devlet şirketi olan EÜAŞ'a, 40 milyar TL kaynak aktardı. EÜAŞ, yıl sonuna kadar piyasadan toplam 21 milyar kilovatsaat elektrik alacak. EÜAŞ, piyasadan kilovatsaatini (şu günlerde) ortalama 2,5 TL'den aldığı elektriği, düşük bir bedelle (1 TL 10 kuruş dolayında) şehir içi elektrik dağıtım şirketlerine (GTŞ'lere) satmaya başladı. Böylece, GTŞ'ler finansman yönünden desteklenmiş olacak.

Sektör kaynakları, EÜAŞ'ın yıl sonuna dek 40-50 milyar TL zarar etmesine neden olacak uygulamanın, elektrikte gündeme gelen zammın önünü kesmeyi hedeflediğini söyledi. Kaynaklar, “EÜAŞ, anlaşma yaptığı dağıtım şirketlerine bu kapsamda günlük belli bir miktar (aylık 4-5 milyar kilovatsaat) elektrik vermeye başladı. Uygulama, yıl sonuna dek devam edecek” dedi.
    https://www.gazetedurum.com.tr/enerj...i-basladi-9644

Bu durum devamlı hale gelirse 1 nisanda başlayan AUF probleminin 30 Eylülde bitmesi söz konusu.

Yagislarin da arttigi bir dönemde ciroya cok olumlu katkisi olur.

Bu haliyle bile 3.çeyrekte 4.5milyontl hasılat bekliyorum.

Sayfa 62/474 İlkİlk ... 1252606162636472112162 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •