Sayfa 62/1030 İlkİlk ... 1252606162636472112162562 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 489 - 496 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    Brüt kar her iki örnekte de 100 TL
    100TL'yi stopaj öncesi kar (faiz geliri) olarak aldım. Stopaj sonrasına ama kurumlar vergisi öncesine de brüt kar dedim.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ARKANA BAK TAM ORADAYIM
    Gönderi
    1,672
    FİTCH, 4 TÜRK BANKASININ NOTLARINI İNDİRDİ, NEGATİF İZLEMEDEN ÇIKARDI

Fitch, Anadolubank, Fibabanka, Şekerbank ve Odeabank'ın notlarını düşürdü
    I WANT TO PLAY A GAME ==> ( twitter'a gel )

3.  Alıntı Originally Posted by kerem_goksoy Yazıyı Oku
    32 günlükde TL ve USD oranlarını öğrenebildiniz mi acaba? Forumda hiç bahsi geçmeyen bankalardan olduğu için düşüktür diye tahmin ediyorum.
    Sorayım öğreneyim. Gecelik için modern hesap diye bir ürün varmış %15 veriyormuş 2000 boşta bırakıyormuş. 32 günü de öğreneyim.

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    100TL'yi stopaj öncesi kar (faiz geliri) olarak aldım. Stopaj sonrasına ama kurumlar vergisi öncesine de brüt kar dedim.
    Brüt faiz geliri, vergi stopajı öncesi faiz tutarı, şirketin kurumlar vergisi hesabında aynen dikkate alınır ve kesilmiş olan indirilir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ARKANA BAK TAM ORADAYIM
    Gönderi
    1,672
     Alıntı Originally Posted by SAW Yazıyı Oku
    FİTCH, 4 TÜRK BANKASININ NOTLARINI İNDİRDİ, NEGATİF İZLEMEDEN ÇIKARDI

Fitch, Anadolubank, Fibabanka, Şekerbank ve Odeabank'ın notlarını düşürdü
    Fitch, not indiriminin piyasa oynaklığı döneminde bankaların performanslarına,varlık kalitelerine,likidite/fonlama profillerine yönelik artan riski yansıttığını belirterek, ekonomide sert bir iniş yaşanması/yatırımcı güveninde kötüleşme riskleri de hesaba kattıklarını vurguladı...
    I WANT TO PLAY A GAME ==> ( twitter'a gel )

6. Takip edebildiğim kadarıyla;
    13 Eylül Ayında PPK toplantısı için, Morgan Stanley 425 baz puan, JP Morgan 250-500 baz puan artış bekliyor.
    Bu seviye altındaki faiz artışlarinda, faiz artışı bir yana dövize düşüşüne de etkisi olmayacaktır. MB tahminimce iki yol izleyecektir. Ya direkt 400+ puan artışı yapacak ya da önce 200-300 artiracak, piyasanın durumuna göre sonraki toplantıda ikinci artışı yapacak.
    Diyelim 500 ya da üzeri artış yaptı. Doların düşüşü ne ölçüde olacak ve ne kadar devam edecek? Bunu öngörmek zor.
    Büyük ihtimal iki kademe de artış yapması daha olası gibi. Önce beklentinin altında, sonra dolardaki tepkiye göre beklentiyi karşılayacak ilave artırım...

7. Herif truzimci ekonomi kanalinda dert yanıyor eeee hani kur patlayınca turizmciler ihya olacaktı ülke ihya olacaktı...herif sirketlerimiz borç içinde yabancı ele geçiriyor yabancının almadığı da bankalarin eline geçti diyor...borsada turizm hisselerinin tarihi dillerde oluşundan belli zaten
    ..yabancı turist para mı harcıyor sanki ...Arap turist para harcıyor onlarda İstanbul'da çoğu..devlete ne faydası var
    ..hükümette turist sayısında rekor kırdık deyip dursun devlete faydası olmadıktan sonra...turizm sezonuda bitti nerden dolar gelicek .

8.  Alıntı Originally Posted by kerem_goksoy Yazıyı Oku
    32 günlükde TL ve USD oranlarını öğrenebildiniz mi acaba? Forumda hiç bahsi geçmeyen bankalardan olduğu için düşüktür diye tahmin ediyorum.
    HSBC 32 gün için TL'ye %19.50, USD'ye %4.50 veriyormuş.

Sayfa 62/1030 İlkİlk ... 1252606162636472112162562 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •