Sayfa 62/582 İlkİlk ... 1252606162636472112162562 ... SonSon
Arama sonucu : 4652 madde; 489 - 496 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by byroltr Yazıyı Oku
    Birinin bir başkasının portföyüyle dalga geçmesi ne kadar itici.Herkesin bakış açısı,risk algısı farklı.Kimsenin düşüşlerde nasıl davranması gerektiği empose edilemez.Kimisi pozisyon artırır kimisi azaltır.Ben henüz artırmıyorum, azalttım da ama hangisi doğru tartışılır.
    hocam hayatta tartışmaya açık şeyler var tamamen kapalı şeyler var. ben sana parmağımla siyahı gösterirsem ve sen yok o beyaz dersen ben başka nasıl tepki verebilirim: ) bir kişi için konuşmuyorum o günlerde bu forumda belki 10 kişi çıktı borsaya kısa vadede büyük düşüş yok artık diyen, görülmüş birşeymi bistte? şimdi ben burdan bi -10 daha yapıp ayı piyasasına da girebiliriz diyorum, bir ihtimaldir diyorum, ama sen öyle birşey imkansız dersen ve olursa ben sana ne söyleyeyim? yerimde olsan sen ne tepki verirdin?

6000 olunca bu kez de kaçın herkes batacak diyen bir kalabalık çıkarsa sana yemin ediyorum forumu tamamen bırakıcam. böyle bir ortamda işim yok demektir.

2.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    SPK demiş ki bu serbest fonlarda çok olmaya başladı ya eleman istihdam edersiniz yada kısıtlamaya giderim demiş ama özel serbest fonlar kapsam dışı. Çok parası olana yine ayrıcalık tanınmış sen açtır fonunu denilmiş.
    Son zamanda anormal derecede çok serbest fon kuruluyordu.Demek ki dikkat çekti bu.
    Bir yöneticiye yirmi tane serbest fon bağlıymış gibi gösterilemeyecek demekki.

3.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    hocam hayatta tartışmaya açık şeyler var tamamen kapalı şeyler var. ben sana parmağımla siyahı gösterirsem ve sen yok o beyaz dersen ben başka nasıl tepki verebilirim: ) bir kişi için konuşmuyorum o günlerde bu forumda belki 10 kişi çıktı borsaya kısa vadede büyük düşüş yok artık diyen, görülmüş birşeymi bistte? şimdi ben burdan bi -10 daha yapıp ayı piyasasına da girebiliriz diyorum, bir ihtimaldir diyorum, ama sen öyle birşey imkansız dersen ve olursa ben sana ne söyleyeyim? yerimde olsan sen ne tepki verirdin?

6000 olunca bu kez de kaçın herkes batacak diyen bir kalabalık çıkarsa sana yemin ediyorum forumu tamamen bırakıcam. böyle bir ortamda işim yok demektir.
    Hocam sen ücretsiz düşük komisyonla işlem yapılabilen bistten zamanı gelince şorttan iyi kazanacaktın. Kazaniyon mu yoksa forumda hala yatırımcı profilinin çok üstünde yorumlar yazmaya devam mı?

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bunları almaktansa aktif fx'ten dolar alıp %4.5'tan repo yapmak daha iyi gibi.
    Bugün dolar 28.01 iken 28.03'ten veriyordu doları.
    Daha önce de yazmıştınız bu düşüncenizi ama ben aktif ne kadar güvenli bilemiyorum.
    Üç kuruş kazanalım derken paramızı hiç etmeyelim.

5.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    ...................... , biste ayırdığınız kısmı da iyi hsyf ve değişkene koymak en güzeli.
    Sizce iyi hsyf ve değişken fonlar hangileridir paylaşabilirmisiniz sakıncası yoksa.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,630
    Eurobond-altın fonu ve likit fondayım,likit fonu nakit olarak kullanıyorum,diğer 2 fonuda gelecek için kullanıyorum,şu sıralar bu fonlar iyi getiri sağladı,en fazlada altın fonu %20 yaptı bu çok iyi,zaten eksideyken dibine kadar topladım,yani ons 1825 iken,şu sıralar israil gerginliği yüzünden 2000'e yaklaşıldı onsta,bunlara girmemin sebebi döviz altın alım,satım arası makasın yüksek olması,normalde borsacıyım 30 yıldır,orada vurkaç yapıyorum devamlı,son zamanlarda halka arzlara başladım takılmaya,herkese bol kazanç.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,716
     Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    Eurobond-altın fonu ve likit fondayım,likit fonu nakit olarak kullanıyorum,diğer 2 fonuda gelecek için kullanıyorum,şu sıralar bu fonlar iyi getiri sağladı,en fazlada altın fonu %20 yaptı bu çok iyi,zaten eksideyken dibine kadar topladım,yani ons 1825 iken,şu sıralar israil gerginliği yüzünden 2000'e yaklaşıldı onsta,bunlara girmemin sebebi döviz altın alım,satım arası makasın yüksek olması,normalde borsacıyım 30 yıldır,orada vurkaç yapıyorum devamlı,son zamanlarda halka arzlara başladım takılmaya,herkese bol kazanç.
    Sn.refaba, sizce önümüzdeki hafta içinde ons altın 2.000 i aşabilir mi? tahmininizi merak ettim. elimdeki altın varlıklarını biraz daha artırsam mı bilemedim. aldıklarımdan kardayım ama alabilecekken daha fazla almadığımdan hergün zarardayım

8. Özellikle hisse ve değişken yatırım fonu aldığım zaman (25 yıl borsa tecrübesinden sonra yatırım fonu alımına yöneldim. 2020 den beri de devam ediyor). Bir gözüm de daima bist endeks kapanışlarında olur. Çünkü bu fonlar biste göbekten bağlıdır. Bist düştü mü kaçış yok. Fonlar da düşer. Ekim ayının başlarında bist 8500 civarlarında zorlanmaya başlayınca tüm hisse fonlarında pozisyon azaltmaya ve likit fonlara geçmeye başladım. Ve hala bu durumda bekliyorum. Ortam belirsiz. 7500 seviyeleri çok önemli. yukarı hareket olursa özellikle 7700 7800 seviyelerinin geçilmesi bana göre önemli. Ki yükseliş olursa çok hızlı değilde yavaş yavaş temkinli olacabileceğini düşünüyorum. Zayıf bir ihtimal olsa da olabilirliği var. Aşağı yönde ise maalesef endeksin ciddi destek diyebileceğimiz bir noktası yok. Ancak teknik olarak ilk 7400 - 7000 civarları söylenebilir. Belirsiz ortamda temkinli olmak her zaman iyidir. Uçan kaçan bir şey yok. Borsada dolaysıyla fonlarda fırsatlar bitmez.
    Eskiden karma fon alırdım. Biraz ondan biraz bundan. Sonra bunu iki gruba düşürdüm. %10 - 20 arası değişken %80 90 arası ise hisse fon. Herkese bol kazançlar YTD.

Sayfa 62/582 İlkİlk ... 1252606162636472112162562 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •