Sayfa 62/609 İlkİlk ... 1252606162636472112162562 ... SonSon
Arama sonucu : 4868 madde; 489 - 496 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,506
    https://twitter.com/mertkalyoncutr/s...22779229065218

Hasılatını ve Brüt Karını artırmış geçen senenin aynı çeyreğine göre. Brüt kar marjı sabit kalmış.

Pazarlama ve Genel Yönetim Giderleri artmış, sonuçta geçen sene 14,162mn olan esas faaliyet karı 13,381mn'a gerilemiş.

Ancak geçen senenin 3. çeyreğinde 4,1mn katkı yapan özkaynak yöntemiyle değerlenen yatırımların karlarından paylar bu sene 10,0mn katkı yapmış. Bu tam olarak hangi şirketten kaynaklandı bulamadım.

Neticede çeyreklik karı geçen sene 16,3mn iken bu yıl 21,6mn olarak gerçekleşmiş ve 9 aylık birleşik sonuçlara göre net kar geçen yılı aşmayı başarmış.

Piyasanın olumlu karşılayabileceği bir görünüm arz ediyor.

Syg.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2. hayırlı olsun kötü degil en azından bilanço...mayıs da 90 kuruş temettümüz hayırlı olsun...beklemeye devam...

3.  Alıntı Originally Posted by Börsianer Yazıyı Oku
    https://twitter.com/mertkalyoncutr/s...22779229065218

Hasılatını ve Brüt Karını artırmış geçen senenin aynı çeyreğine göre. Brüt kar marjı sabit kalmış.

Pazarlama ve Genel Yönetim Giderleri artmış, sonuçta geçen sene 14,162mn olan esas faaliyet karı 13,381mn'a gerilemiş.

Ancak geçen senenin 3. çeyreğinde 4,1mn katkı yapan özkaynak yöntemiyle değerlenen yatırımların karlarından paylar bu sene 10,0mn katkı yapmış. Bu tam olarak hangi şirketten kaynaklandı bulamadım.

Neticede çeyreklik karı geçen sene 16,3mn iken bu yıl 21,6mn olarak gerçekleşmiş ve 9 aylık birleşik sonuçlara göre net kar geçen yılı aşmayı başarmış.

Piyasanın olumlu karşılayabileceği bir görünüm arz ediyor.

Syg.
    Dipnot 5 Çamlı Yem

4. Şirketin temettü dağıtımında genelde faaliyetlerden elde edilen karın vergisi ödendikten sonra kalan neyse dağıtılıyor. Bu yıl şuana kadar yaklaşık 37 milyon faaliyet karı 7 milyon da vergi var yani çeyrek bazda 10 milyon net var. Benzer tablo son çeyrekte de gerçekleşecek gibi duruyor ve dağıtım yaklaşık 40 milyon olacaktır diye düşünüyorum. Buraya yaklaşık 3 milyon gibi de finansal gelirleri koyarsak 43 küsür milyon sermayeye göre yaklaşık 1 lira brüt temettü dağıtılmasını olası görüyorum. özkaynakların değerlemesinden gelen kara çok da bakmamak lazım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,506
    F/K oranı güncel 6,99'a geriledi ve eski ucuzluğuna geri döndü, yıl sonu Çamlı ile beraber net karda 2016/12'yi aşabilir, tekrar 10 TL üzerine hareket beklemek makul.

Syg.

6. Ziraat Yatırım

Pınar Et ve Un (PETUN, Sınırlı Pozitif): Şirketin 3Ç2017 net dönem karı bir önceki yılın aynı dönemine göre%32 oranında artarak 21,6mn TL'ye yükselmiş ve iyi bir görüntü sergilemiştir. Satış gelirleri bir önceki yılın aynı dönemine göre %6,1 oranında artan şirketin brüt karı da %6,2 oranında artarak 26,1mn TL olarak gerçekleşmiştir. Faaliyet karı ise operasyonel giderlerdeki %23,4'lük yüksek artışın etkisiyle %5,5 oranında gerilemiş ve 13,4mn TL'ye inmiştir. Diğer taraftan, şirketin özkaynak yöntemiyle değerlenen yatırımlardan gelirleri ise 4,1mn TL'den 10mn TL'ye yükselmiş ve kardaki artışta ana etken olmuştur. Üçüncü çeyrek kar rakamıyla birlikte Şirket'in dokuz aylık karı 47,1mn TL'ye ulaşmış ve bir önceki yılki 46,8mn TL'nin hafif üzerinde gerçekleşmiştir.
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

7.  Alıntı Originally Posted by Börsianer Yazıyı Oku
    F/K oranı güncel 6,99'a geriledi ve eski ucuzluğuna geri döndü, yıl sonu Çamlı ile beraber net karda 2016/12'yi aşabilir, tekrar 10 TL üzerine hareket beklemek makul.

Syg.
    Bir de derler ki : gözünüz kapalı senet almayın,temel verilerine bakın,baktık: Hadi diğerlerini geçtim, biri bana PINSUT neden 13.12,PETUN neden 9.70 TL dir..bir izah etse ya!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,506
    PNSUT Temel Veriler

PETUN Temel Veriler

PD/DD oranında yaklaşık aynı çarpandalar, FD/NS'de PNSUT avantajlı, F/K ve FD/FAVÖK oranlarında PETUN avantajlı.

Pnsut'ün daha aşağıdan fiyatlanmama nedeni FAVÖK'ünün daha fazla düşmeme beklentisi ve Defter değerine düşmüş olması. Petun FD/FAVÖK'e göre uzun yıllar ortalamalarında, daha yukarısı için faaliyet karı veya net kar artışı lazım.

Syg.

Sayfa 62/609 İlkİlk ... 1252606162636472112162562 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •