Sayfa 622/997 İlkİlk ... 122522572612620621622623624632672722 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 4,969 - 4,976 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Duhul
    Nov 2017
    İkamet
    Ankara/Kişinev
    Gönderi
    780
     Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    3.50 yi boş geçin ama anlamlı bir faiz arttırımı sonrası Dolar kuru 3.70 lerin altına sarkabilir o da belki... Öte yandan Doların 3.70 lerin altına sarkmasını isteyen, `aman bir oralara gelsede bu sefer bende Dolara yumulurum` diyen insanlar dışında kim var ?
    Aynen bu ülkede dolara yatırım yapıp YAYA kalan mı var?Keşke 3.70'in altını görsek de biz de kademeli olarak dolara girsek.Aksi takdirde TL bize girmeye devam edecek...Vatandaşın enf.'u olmuş %20-25,millet alıyor zoru zoruna 14.50 faiz...

2.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    3.50 yi boş geçin ama anlamlı bir faiz arttırımı sonrası Dolar kuru 3.70 lerin altına sarkabilir o da belki... Öte yandan Doların 3.70 lerin altına sarkmasını isteyen, `aman bir oralara gelsede bu sefer bende Dolara yumulurum` diyen insanlar dışında kim var ?
    umutabi çok haklısın TL ci dövize geçmek için fırsat kolluyor,bu düşüş isteklerini buna bağlıyorum. yannız bunca yıllık deneyim gösteriyor ki bunlar faiz falan arttıramaz. bir düşünün şok faiz bam diye yapılır böyle yapacak cek cak lar ile yapılmaz. sakız gibi hikaye çiğniyorlar inanan varmı bilmiyorum.

Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    umutabi çok haklısın TL ci dövize geçmek için fırsat kolluyor,bu düşüş isteklerini buna bağlıyorum. yannız bunca yıllık deneyim gösteriyor ki bunlar faiz falan arttıramaz. bir düşünün şok faiz bam diye yapılır böyle yapacak cek cak lar ile yapılmaz. sakız gibi hikaye çiğniyorlar inanan varmı bilmiyorum.
    Bir forumdaş yazmış ya ``kendilerini FED sanıyorlar `` diye. Ülke bu halde kimi kendisini ABD ülkesinin başkanı sanır kimi FED başkanı ne diyelim umarım ülke daha fazla zarar görmeden herkes aklını başına alır.

Alıntı Originally Posted by bonocu78 Yazıyı Oku
    Aynen bu ülkede dolara yatırım yapıp YAYA kalan mı var?Keşke 3.70'in altını görsek de biz de kademeli olarak dolara girsek.Aksi takdirde TL bize girmeye devam edecek...Vatandaşın enf.'u olmuş %20-25,millet alıyor zoru zoruna 14.50 faiz...
    Maalesef global bol para puştluğunun verdiği destekle son 5-6 yıldır TL yatırımcısını fena harcadılar.

5.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    100 baz puan aarttıracak diyorum ben de size, belki 75 ama bu da iyi olmaz. Faiz arttırmaması ya da 75 ten az artırması gibi bir durum yok. 14 Aralık ta ben burada olacağım o zaman kesinleşir konumz. Eğer sizin deidğiniz çıkarsa gerçekten benim bu ülkede göremediğim bir şeyler var der susarım. Kur 3.77 ye gelse de arttıracaktır MB faizi.

6.  Alıntı Originally Posted by ozziem Yazıyı Oku
    100 baz puan aarttıracak diyorum ben de size, belki 75 ama bu da iyi olmaz. Faiz arttırmaması ya da 75 ten az artırması gibi bir durum yok. 14 Aralık ta ben burada olacağım o zaman kesinleşir konumz. Eğer sizin deidğiniz çıkarsa gerçekten benim bu ülkede göremediğim bir şeyler var der susarım. Kur 3.77 ye gelse de arttıracaktır MB faizi.
    benim gördüğüm henüz satılmamış bol miktarda inşaat var,bunları sattırmak için tl ciyide feda ederler hatta ülkeyi toptan yakarlar. ve tuhaf olan inşaatlar hız kesmiyor her gün yeni bir proje.

Duhul
    Nov 2017
    İkamet
    Ankara/Kişinev
    Gönderi
    780
    Piyasa en az 100 puanı fiyatlıyor gibi.Görünen merkezin faizi ile piyasa faizini eşitlenecek.13.40 olan göstergeyi 13.50 olarak kabul edersek 125 baz puan artıracak bence...75 baz puan bile piyasayı kesmeyebilir.Geri tepebilir bu da RTE'nin ''Bak gördün mü?Faizi artırdın ama işe yaramadı '' gibi çıkışına sebep olabilir...Ama burada önemli olan bankaların bu faiz artışının ne kadarını mevduat faizine yansıtacağı...Şu an 14.25-14.75 aralığında olan faizi 125 baz puan artışla 15.50-16.00 bandına getirebilecekler mi???Hep birlikte 8 gün sonra göreceğiz...

Alıntı Originally Posted by bonocu78 Yazıyı Oku
    Piyasa en az 100 puanı fiyatlıyor gibi.Görünen merkezin faizi ile piyasa faizini eşitlenecek.13.40 olan göstergeyi 13.50 olarak kabul edersek 125 baz puan artıracak bence...75 baz puan bile piyasayı kesmeyebilir.Geri tepebilir bu da RTE'nin ''Bak gördün mü?Faizi artırdın ama işe yaramadı '' gibi çıkışına sebep olabilir...Ama burada önemli olan bankaların bu faiz artışının ne kadarını mevduat faizine yansıtacağı...Şu an 14.25-14.75 aralığında olan faizi 125 baz puan artışla 15.50-16.00 bandına getirebilecekler mi???Hep birlikte 8 gün sonra göreceğiz...
    Yıl sonu bilanço etkisi ve mb dan beklenen şekilde 100 baz puanlık bir faiz artışı sonucu 2017 Aralık ayı sonuna doğru TL mevduat faizlerinde, bazı bankalarda, belli bir miktarın üzeri paralar için %15 üzeri bir oran söz konusu olabilir. Fazla hayal kurmak çok akıllıca olmaz kanaatindeyim.

Sayfa 622/997 İlkİlk ... 122522572612620621622623624632672722 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •