Sayfa 622/1027 İlkİlk ... 122522572612620621622623624632672722 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 4,969 - 4,976 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Bist 106 binde yazdık oyuna gelmeyin BİSTte öpecek adam arıyorlar diye.
    2008 krizi örneğini verdik hani o çok düştü diye alıp batanları.
    58 binden 50 bine yetmedi 40 bine oda yetmedi 30 bine.
    Yetmedi yetiremedik 20 bine kadar düştü borsa.
    Allah beterinden saklasın diyelim.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    olması gereken %24. oraya kadar yolu var...
    abi naaptin?

%24 te ekonomi durur cunku kimse kredi cekemez

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Dahi beyinler şunu fark etti, ya dediler dolar 10 kuruş artımı millet kıyameti koparıyor battık bittik diyorlar ama faizi %20 ye dayadık millette tık yok. Devam doğru yoldayız diyorlar. Seçimden sonra ebesini tersten gösterir bu faizler bir çok şirkete.
    bravo

herkes dolara odaklanmis o yuzden uyaniklar ellerinden gelen butun gucle dolari dusuk tutmaya calisiyorlar

isin ucunda ekonomiyi mahvetmek olsa bile

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    BOŞUNA Demiyoruz.!!!
    CRASH Tüm HIZIYLA otobanda.!!!!
    ya bu crash te bir turlu gelmedi kardes

bi gelsede Karsiyada tanesi 100 bin dolardan sifir km 3-5 daire toplasam

5.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    abi naaptin?

%24 te ekonomi durur cunku kimse kredi cekemez
    fazla bir şey kalmadı zaten. yarın fed'in kararını da bir görelim. dolar da önden yavaş yavaş yükseliyor...
    yatırım tavsiyesi değildir.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Patates ve soğan fiyatları fırladı bayram öncesi sofraların tadı kaçtı Hasat dönemine rağmen...
    http://www.haberturk.com/bursa-haber...asat-donemine#

https://www.34volt.com/musiad-dan-yu...haberi-479279/

Ülkeyi yönetiyorlar !... Ülkende yetişen patates soğan da gözle görülür şekilde ahlaksız, soysuz yaratıklar manipülasyon yapıp fiyatı habire yukarı çekiyor, ülkeyi yönettiklerini sana güruhta buna .. zün trene baktığı gibi bakıyor. Sonra Dolarda yükseliş kaçınılmaz dediğimiz de vay efendim ülkenin batmasını mı istiyorsunuz laga luga. Ulan daha ülkediki patates soğanda yapılan manipülasyona dur demekten aciz insanlar ekonomiye nasıl çeki düzen verecekte elden alıp beton ekonomisine yatırılan DOLARIN yükselişine DUR diyecek ?
    oysaki bunu cozmek o kadar basitki

1) Meyve sebzede KDV kaldirilmali

2) Hal ler kaldirilmali kabzimallik diye bir sey olmamali

3) Isteyen market bakkal yada isletme istedigi yerden meyve sebzesini almali. Araci kullanmak yani hal olayi zorunluluktan cikarilmali

4) Halka acik sokaktaki veya ozel alanlardaki pazar yerlerinden isgaliye parasi alinmasi yasaklanmali. Isteyen koylu yada vatandas istedigi meyve sebzeyi bu alanlarda 5 kurus kira vermeden satabilmeli. Sinir olmamali

Bak o zaman tarla ile sehir arasindaki fiyat farki nasil yaklasiyor.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Bu satılmışlık orta asya dan beri süregelen soyaçekimdir. Sizler Türkiye de yaşıyorsanız ve bu kadar açık yazabiliyorsanız ( bana göre çok şık yazılar ama malum niyet bozuk olunca hakaret der çıkarlar ) sizi kutlarım.
    Daha geçen hafta sosyal medya da bir resim paylaştım diye ifade verdim. O nedenle her doğru her yerde konuşulamıyor. Son bir haftadır kek kıraathanelerinde konuşulanları duyan gece uyuyamaz.
    ifade verdim derken?

karakoldami?

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Haruni Yazıyı Oku
    Dükkanı kapatinca tamen gittiniz sandiydim. Bir türlü orada tesekkur etme firsati bulamadiysamda paylaşımlarınızı zevkle okudum. Tamamen gitmemenize sevindim. Yazmaya devam edin lütfen

Bi zevkimiz kumpir vardi ona da iyice zam gelir artik. İthal patates getirirken tatli patateste alimiida iyice arttirip getirseler bari. Ulkemizde yayginlasir belki bizim ciftcilerimizde ekmeye baslar. 16 lira kilosuna veriyorum macroda
    tatli patates kilosu 16 TL?

Yani paundu $1.75/lb

abi bu neden bu kadar pahali? Turkiyede uretilmedigine eminmisin?

ABD de paundu 30 cent yani kilosu 2.7 TL

Sayfa 622/1027 İlkİlk ... 122522572612620621622623624632672722 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •