Sayfa 623/1027 İlkİlk ... 123523573613621622623624625633673723 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 4,977 - 4,984 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    https://www.sozcu.com.tr/2018/ekonom...yapti-2464069/

Keskinoğlu konkordato başvurusu yaptı
    Keskinoğlu, nakit sıkışıklığı nedeniyle iflas erteleme yerine getirilen konkordato başvurusu yaptı. Şirket, ticari faaliyetlerini devam ettirebilmek için geçici süreliğine konkordato başvurusunda bulunduğunu açıkladı. Şirkete mahkeme tarafından üç aylık geçici mühlet verildi.
    Şimdi okudum şok oldum !!

Büyük torun Keskin i ve aile üyelerini tanırım..

bir dönem Ortadoğu'nun en büyük beyaz et entegresine sahiptiler.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    THY 20 milyar borçla kurun çıldırdğı bu ortamda 5 liraya düşmesi gerekirken 20 yaptı birileri.
    Şimdi 13 e düştü diye çok düştü diye alanın ebesini tanıma şansı çok yüksek.
    Sunu merak ediyorum

Dunyanin en buyuk havayollari olarak THY nin butun geliri TL uzerinden degilki. YUzde kaci bilmiyorum ama doviz cinsinden geliride cok yuksek olmali diye dusunuyorum

O yuzden kurdaki artis 100% olarak THY i etkilemez desem yanilirmiyim?

3. Samsunlu bir AKP seçmeni:

"Dolar 1000 Liraya çıksın bizim umurumuzda değil!!! Biz Türk parası ile çalıştığımız için dolar bizi etkilemedi."

BBC seçim röportajının tamamını izlemek için: https://twitter.com/bbcturkce/status...65289549164545

Faiz yüzde 19 Hazine yine borçlanamadı
    https://ahvalnews2.com/tr/ekonomik-k...e-borclanamadi

Yaşı yetmeyip Çiller döneminde krizin nasıl başladığın merak edip öğrenmek istiyenler google amcadan araştırsın okuyup öğrensin.
    Çiller denilen faiz takıntılı bacı, birde üstüne üstlük ekonomi profesörü , yüksek faizi vermeyeceğim diye üst üste hazine ihalelerini erteledi sonra kriz patlayınca 3 aylık %50 hazine bonosu ile borçlanıldı bu ülkede. Tarih sadece ders almayan alıklar için tekerrürden ibarettir. Kısacası faizler reel getiri vermeden ve tabi en önemlisi bu işlerin sorumluları başımızdan gitmeden bir cent Dolar bozdurmam, benim için Dolarda yükseliş hala kaçınılmaz.

5.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Sunu merak ediyorum

Dunyanin en buyuk havayollari olarak THY nin butun geliri TL uzerinden degilki. YUzde kaci bilmiyorum ama doviz cinsinden geliride cok yuksek olmali diye dusunuyorum

thynin geliri ağırlıklı olarak eur usd borçları da jpy idi bir ara. usd pozitifti.

6.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Sunu merak ediyorum

Oncelikle bilanço ve gelir tablosu okumada ne kadar başarılı oldugunuz mühim
    Şirket bu tabloları TL cinsinden hazırlıyor
    Almış olduğu borç yabancı para biriminden dolardan yenden ibaretse gelirlerin bir kısmı da yabancı para biriminden olsada
    Borç > gelir ise (aynı dönem icin)
    %100 negatif etkilenme var bence
    Pergel, döviz arttikca açılıyor çünki
    Doviz, Sabit kalsa yada degersizlense Sizin dediginiz olurdu o zaman
    Benim yorumum genede amatör
    Uzman olan yazsin
    Yatırım tavsiyesi değil

7.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Faiz yüzde 19 Hazine yine borçlanamadı
    https://ahvalnews2.com/tr/ekonomik-k...e-borclanamadi

Yaşı yetmeyip Çiller döneminde krizin nasıl başladığın merak edip öğrenmek istiyenler google amcadan araştırsın okuyup öğrensin.
    Çiller denilen faiz takıntılı bacı, birde üstüne üstlük ekonomi profesörü , yüksek faizi vermeyeceğim diye üst üste hazine ihalelerini erteledi sonra kriz patlayınca 3 aylık %50 hazine bonosu ile borçlanıldı bu ülkede. Tarih sadece ders almayan alıklar için tekerrürden ibarettir. Kısacası faizler reel getiri vermeden ve tabi en önemlisi bu işlerin sorumluları başımızdan gitmeden bir cent Dolar bozdurmam, benim için Dolarda yükseliş hala kaçınılmaz.
    %20-%21 bandında 1.4 milyar TL teklif gelmiş. Hazine en düşük teklifleri (%19'luk) kabul edince talep 450 mTL'de kalmış. Demek ki şu anda piyasanın doğal denge faizi %20-21 arasında.

Geçen sene düşük faiz ile (%13-14) fazladan borçlandığı 40 milyar TL bir süre daha düşük faizli teklifleri toplamak için ara tampon olarak kullanılacak anlaşılan. O zaman bazı ekonomistler buna pek anlam verememişti. Neden durduk yerde fazladan borçlanıyor hem de %14 gibi yüksek bir faizle ! diyorlardı. Bu stratejinin bugünler ve tabii muhtemel bir erken seçim için olduğu ortaya çıktı.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

8. Faizler az geldi. %20 üstünü istiyor piyasa.

Gözlemlerimde yanılmıyorsam, borsadan çıkan yabancı fon(lar) bugün 250milyon dolar civarı aldı.

ECB varlık alımını durdursun o zaman görün cümbüşü. Gelişen ülkelerden, bol para zamanında refomlara para yatırmayan bizim gibiler yandım yandım diye sağa sola koşacaklar.

Yunanistan iflasın kenarına sürüklenmeden önce AB den aldıkları paraları otoyollara harcamıştı. Biz ise kredi olarak aldığımız paraları betona, köprülere, otoyollara, havalimanlarına ve şehir hastanelerine harcadık.

Geleceğimiz bunların döviz cinsinden kredi borçlarını ödemekle ipotek altına alındı. 10 yılımız bunların ödemesini yapmak için köle gibi çalışmakla geçecek.

Artık fakirliğe giriş yapıldı. Herkes kemerleri sıksın.

Hiçbir siyasi bu işi kısa zamanda çözemez.

Paranın değerini üretim belirler.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 623/1027 İlkİlk ... 123523573613621622623624625633673723 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •