Sayfa 624/1312 İlkİlk ... 1245245746146226236246256266346747241124 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 4,985 - 4,992 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Sebep ilanlarin .ib kaydina girmesi.
    Bende kaldirdim ilanimi.sade camda ilan varM2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Sahibinden sitesinde İstanbul diye filtresiz arama yaptığınızda karşınıza esenyurt vb bir sürü İstanbul ile yakından uzaktan ilgisi olmayan ilan çıkacak. Sizin yukarıda bahsettiğiniz ilan sayılarındaki evlerin %90'ı sadece fiziki olarak Kuşadası sayılsa da gerçekte Kuşadası sayılmaz. Ben "golden triangle" denilen bölgeleri söylüyorum. Yani denize yürüyerek 10 dakikada gidilen bölgelerden, gerçek Kuşadası bölgesinden bahsediyorum. Belirttiğiniz ilanların çoğu İkiçeşmelik vb dağbaşı yerler..
    Ayrıca benden size bir dost nasihati; İnternet sitesinden emlak piyasasının nabzını tutamazsınız. Bizzat bölgeye gidip, sahaya inip, arabayla bile değil, tabana kuvvet yürüyüp insanlarla yüz yüze konuşup öyle istatistik tutmalısınız. Ancak o zaman piyasanın nabzını tutabilirsiniz.

Misal ben 4 yıldır Kuşadasındayın ve bulunduğum sitede her yaz bu aylarda ortalama 10 adet satılık afişi olurdu, Komşu sitelerde de sayı ortalama bu civarda olurdu ama bu yaz 1 tane bile satılık afişi yok. Ama illaki ben sarı sayfadan ilan bakar öyle yorum yaparım diyorsanız da şunu söyleyeyim her yaz tüm Kuşadasında 8-10 bin civarında internette satılık ilanı olurdu onda bile neredeyse %80 civarında sayı azalmış görünüyor. Bu söylediğim filtresiz aramalardır. Kuşadası Davutlar'dan- Dilek yarımadasına Selçuk'tan-Söke'ye kadar uzanan Türkiye'nin ilk ve en büyük turistik bölgelerinden...

Bu arada kriz olacak herkes evini satacak ben de elimdeki dolarla ev alacağım hayallerini kurmayı bırakın. 2008 krizinde de 2001 krizinde de konut piyasasında fiyatlar düşmedi. Kriz ve resesyon olursa ilk önce hisse senedi ve araba piyasasında fiyatlar düşer sonra da işyeri ve ticari gayrimenkul fiyatları düşer ama konut fiyatlarının düşmesini bekleyen avucunu yalar. Çünkü Türkiye'de konut fiyatları et, süt, yumurta fiyatları gibidir düşmez. Barınma en temel ihtiyaç.

Diğer bahsettiğim konuyu ise tam olmasa da en yakın anlayan kişi Sugosu olmuş ne de olsa kendisi esnaf birisi, kafası bu işlere çalışıyor. Memur beyaz yakalı ve okumuş arkadaşlar kusura bakmasın ama piyasada kurt olmak gerekiyor ve bu da okullarda öğretilmiyor.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

bisikletçi ile bizim zekayı aynı tuttun ya yok artık diyeceğim
    8 yaşında biri (okuma yaznma bilmesi yetiyor) bile anlardı o yazdığını
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    bisikletçi ile bizim zekayı aynı tuttun ya yok artık diyeceğim
    Başkan senin yerin ayrı 2008 den beri seni bilirim zehir gibisin maşallah
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

5. her şeyi neden bildiğini bilmeyen adam ))

https://www.youtube.com/watch?v=Ev_EuZkKY7A

6. Konutta fiyatlar gecmis yillarda dusmedi diyenler izlesin;
    https://www.youtube.com/watch?v=vnt9...outu.be&t=1859
    (31. dakika)

Yahu ben kendimden biliyorum 2014’te 100bin dolara aldigim evi 2020 basinda 50bin dolara sattim.

7.  Alıntı Originally Posted by ahmet306 Yazıyı Oku
    Konutta fiyatlar gecmis yillarda dusmedi diyenler izlesin;
    (31. dakika)

Yahu ben kendimden biliyorum 2014’te 100bin dolara aldigim evi 2020 basinda 50bin dolara sattim.
    Alırken kazık yemişsin ))))

8.  Alıntı Originally Posted by ahmet306 Yazıyı Oku
    Konutta fiyatlar gecmis yillarda dusmedi diyenler izlesin;
    (31. dakika)

Yahu ben kendimden biliyorum 2014�te 100bin dolara aldigim evi 2020 basinda 50bin dolara sattim.
    Bizim sitede birisi dairesini 15 yıl önce 255 bin dolara almış, bugün satış fiyatı da 255 bin dolar karşılığı Türk Lirası. Dolar arttıkça fiyatı artırıyor, düştükçe düşürüyor. Hangi tarihte gidersen git fiyatı 255 bin dolar.

Sayfa 624/1312 İlkİlk ... 1245245746146226236246256266346747241124 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •