Sayfa 624/1027 İlkİlk ... 124524574614622623624625626634674724 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 4,985 - 4,992 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Faiz yüzde 19 Hazine yine borçlanamadı
    https://ahvalnews2.com/tr/ekonomik-k...e-borclanamadi

Yaşı yetmeyip Çiller döneminde krizin nasıl başladığın merak edip öğrenmek istiyenler google amcadan araştırsın okuyup öğrensin.
    Çiller denilen faiz takıntılı bacı, birde üstüne üstlük ekonomi profesörü , yüksek faizi vermeyeceğim diye üst üste hazine ihalelerini erteledi sonra kriz patlayınca 3 aylık %50 hazine bonosu ile borçlanıldı bu ülkede. Tarih sadece ders almayan alıklar için tekerrürden ibarettir. Kısacası faizler reel getiri vermeden ve tabi en önemlisi bu işlerin sorumluları başımızdan gitmeden bir cent Dolar bozdurmam, benim için Dolarda yükseliş hala kaçınılmaz.
    adam gibi doların değer kazancı + dolar faizini net olarak verecek faiz oranı belirlesinler veya dolara endeksli tahvil ihraç etsinler tl'ye geçelim. ama 5 yıldır olduğu gibi tl'cileri inek gibi sağmaya devam ederlerse ben bu işte yokum. görünen o ki piyasa da bu işte yok...
    yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Samsunlu bir AKP seçmeni:

"Dolar 1000 Liraya çıksın bizim umurumuzda değil!!! Biz Türk parası ile çalıştığımız için dolar bizi etkilemedi."

BBC seçim röportajının tamamını izlemek için: https://twitter.com/bbcturkce/status...65289549164545
    Neden beter olmadan yeter olmaz deyip duruyorum işte bu ahlaksız takımı beteri görmeliki umut ortaya çıksın. Ben bu tip malına zam yapan deyuz takımından beş kuruşluk alış veriş yapmıyor, yalaka firmaların malına el sürmüyorum, birey olarak elimden gelen bu ama etkili olduğunu da çok iyi biliyorum. Dolar 1000 değil 7 Tl olsunda görelim bakalım ne oluyor...

Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Dolar tl deki 1 kuruşluk artışın maliyeti=~4.5 milyar tl.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

5. türkiye'nin cds primi yükseliyor. dolar'daki yükselişin nedeni de bu. http://www.bloomberght.com/cds/turkiye-cds
    yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Benim bildiğim Brezilya'daki firma da Katar sermayesine ait.
    brezilya arjantin ve meksikadaki tavuk firmalşarının çoğu abd ve yahudi sermayesine aittir. domuz gribinide bu ******lar sanırım mekssika üzerinden yaymışlardı. Piyasada köy tavuğu bırakmadıalr dünyada bizim dingiller yeni uyandı gezen tavuk köy tavuğu diye yeniden uğraşmaya ama iş işten geçti bu firmalar tüm dünyayı ele geçirdiler. Köy tavuğu yada gezen tavuk millete pahalı geliyor tüm tavuk üzerine iş yapan lokantalar ckincılar marketler sanayi, tipi ucuz ve devamlılığı olan tavuğu tercih etmek durumunda kaldı. Türkiyede ki bir çok küçük ve entegre tavuk üretim yerleri civcivi banvt ten alıp ürettikleri tavuklarıda yine banvite satmak zorunda. adamlar şu anda Türkiyedeki piyasanın %50 sini 60 ını ele geçirdiler 3-4 firma kaldı keskinoğluda ankarada en çok bulunan 3 tavuk firmasından biriydi. sanırım onuda yakında devralırlar.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

8.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    türkiye'nin cds primi yükseliyor. dolar'daki yükselişin nedeni de bu. http://www.bloomberght.com/cds/turkiye-cds
    hastaya acil serum lazım fakat çocuğun ailesi de şu düğünü bir aradan çıkaralım
    sonra tedavi ettiririz diyor tabii bu arada enfeksiyon yayılıp ateş yükseliyor

Sayfa 624/1027 İlkİlk ... 124524574614622623624625626634674724 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •