Sayfa 627/983 İlkİlk ... 127527577617625626627628629637677727 ... SonSon
Arama sonucu : 7864 madde; 5,009 - 5,016 arası.

Konu: HURGZ - Hürriyet Gazetecilik

Borsa İstanbul’da işlem gören bir şirketin patronda bulunan %77 isini peşin para verip alacaksın ve şirketin sahiplik durumu değişecek. Eski sahibine hisse başı X $ peşin ödeyeceksin. Sonra dönüp ey SPK ben yatırımcılarda bulunan paylar için ödeme yapamam sıkıntıdayım beni muaf tut diyeceksin. İşin özü bu. Halbuki piyasa fiyatını biraz yukarıda tutsa zaten çağrıda kimse alt fiyattan Demirören’e zaten vermez. Çağrı yükümlülüğü lafta kalır. Kipa çağrı sürecinde (2017 Temmuz- çağrı fiyatı 2,24) hisse fiyatı yüksek seyrettiğinden kimse çağrıda hissesini vermedi. Bu kadar basit sayılabilecek bir süreç işletilebilecekken( bunun için biraz lot toplanmış olmalı hareketlerde kullanılmak için- şirket kar ediyor ve artık edecek beklentisi oluşturulmalı ki hissenin yukarı fiyatı makul karşılansın yatırımcılar gözünde) yazılı kuralları alt üst edecek bir süreç yaşanırsa yazık olur. Küçük yatırımcı kaybeder mi evet ama ESAS KAYBEDEN SPK ve BİST OLUR. Hürriyet hissedarları arasında zamanı ve gücü olanlar ise haklarını hukuki yoldan alır. Sonuçta adı geçen şirket D grubu değil ve BİST 100 şirketi. Bu satış sürecinde yatırımcının onayı olmadan sahiplik değişmesi bile başlıbaşına yeterli. Önemli nitelikli işlemlerde küçük yatırımcının onayı olmadan ve ayrılma hakkı olmadan adım atılması zaten yasak. Benim bilançom zarar ediyor bahanesine gelince; % 77 için peşin öderken aklın nerdeydi.

2.  Alıntı Originally Posted by buhara Yazıyı Oku
    Borsa İstanbul’da işlem gören bir şirketin patronda bulunan %77 isini peşin para verip alacaksın ve şirketin sahiplik durumu değişecek. Eski sahibine hisse başı X $ peşin ödeyeceksin. Sonra dönüp ey SPK ben yatırımcılarda bulunan paylar için ödeme yapamam sıkıntıdayım beni muaf tut diyeceksin. İşin özü bu. Halbuki piyasa fiyatını biraz yukarıda tutsa zaten çağrıda kimse alt fiyattan Demirören’e zaten vermez. Çağrı yükümlülüğü lafta kalır. Kipa çağrı sürecinde (2017 Temmuz- çağrı fiyatı 2,24) hisse fiyatı yüksek seyrettiğinden kimse çağrıda hissesini vermedi. Bu kadar basit sayılabilecek bir süreç işletilebilecekken( bunun için biraz lot toplanmış olmalı hareketlerde kullanılmak için- şirket kar ediyor ve artık edecek beklentisi oluşturulmalı ki hissenin yukarı fiyatı makul karşılansın yatırımcılar gözünde) yazılı kuralları alt üst edecek bir süreç yaşanırsa yazık olur. Küçük yatırımcı kaybeder mi evet ama ESAS KAYBEDEN SPK ve BİST OLUR. Hürriyet hissedarları arasında zamanı ve gücü olanlar ise haklarını hukuki yoldan alır. Sonuçta adı geçen şirket D grubu değil ve BİST 100 şirketi. Bu satış sürecinde yatırımcının onayı olmadan sahiplik değişmesi bile başlıbaşına yeterli. Önemli nitelikli işlemlerde küçük yatırımcının onayı olmadan ve ayrılma hakkı olmadan adım atılması zaten yasak. Benim bilançom zarar ediyor bahanesine gelince; % 77 için peşin öderken aklın nerdeydi.
    Aynı şekilde düşünüyorum. Çek fiyatı olası çağrı fiyatının üstüne ne sen belirttiğin gibi mağdur ol ne küçük yatırımcıyı mağdur et.. İlla insanları zorlayacaklar mağdur edecekler küfür ettirecekler arkalarından.. Ozmn ne zorun senin küçük yatırımcıyla.. Güven itibar hayatta en zor elde edilen şeylerdir.. Üç kuruş hesabına ne güven ne itibar bırakıyorlar kendilerinde yazık gerçekten, insan anlamlandırmakta zorlanıyor..

3. Ben yıllardır bir borsa yatırımcısı olarak anladımki Küçük Yatırımcının en büyük düşmanı spk.Gerekli bütün mercilere şikayetlerimizi iletiyoruz ama nafile.maalesef durum bu.

4. Tam al-satçı kağıdı oldu.

5. Kim baskılıyor pasta var mı

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Sayın HİKMET
    İlgi: 06.07.2018 Tarihli Başvurunuz
    Dilekçeniz anılan başvuruya ilişkin Kurulumuzca yürütülecek incelemelerde dikkate alınmak üzere kayıtlarımıza alınmış olup, konuya ilişkin gelişmeleri Kamuyu Aydınlatma Platformu'ndan (www.kap.org.tr) ve Kurulumuzca gerçekleştirilen incelemelerin kamuyu ilgilendiren sonuçlarını Kurulumuzun internet sayfasında (www.spk.gov.tr) yer alan Duyurular sekmesi altında yayımlanan Kurul Bültenleri'nden takip etmeniz mümkün bulunmaktadır.
    Bilgi edinilmesi rica olunur.
    -----------------------------------------------------------------
    Başvuru Sahibi: HİKMET ...
    Başvuru Tipi: Görüş, öneri ve şikayet
    Başvuru Tarihi: 06.07.2018 05:09:38
    Başvuru Konusu: SPK Kurumları hakkında
    Başvuru Sahibi E-Posta Adresi: .....
    Başvuru Sahibi Adresi: D.............................
    Başvuru İçeriği: sn spk yetkilileri.sizleri tebrik ediyorum.demirören grubnun hurgzt de çağrı muafiyet,dgzte de çağrı fiyatı ile ilgili basitmi basit,tebliğe alenan aykırı talebinin 1,5 ayda karara bağlayamamış olmanız vicdanen,ahlaken ve hukuken sizi hiç mi rahatsız etmiyor.adamlar doğan ailesinin hepsinden hisseleri alıp bedelini ödediler borsa yatrımcısına gelince boş ver küçük adamlar düşünmeye değmez dediler.spk olarak sizde 3 dakikanızı ayırıp olmaz böyle şey diye bir karar alıp yayınlayamıyorsunuz..bende ;yazık diyeceğimde bize mi yazık size mi yazık karar veremiyorum.şu ülkemin haline,kurumlarına ve kurullarına yazık oluyor.sayenizde binlerce yatırımcı mağdur.siz rahat koltuklarınızda kahvenizi yudumlamaya devam edin.acele etmeyin başka işlerden fırsat bulduğunuzda nasıl olsa karar verirsiniz.kanun öyle diyor erinde sonunda karar vermek zorundasınız.yoksa koltuk sallanır maaşlar gider.acele etmeyin.bizim zararımızın size bi zararı yok nasıl olsa.hatta siz de karar vemeden alın.kar edin.

7. o. çocu ben verdim boğazında kalsın çolundan çocundan çıksın Allah belanı versin tez zamanda canın çıksın inşaalah demirören.

Sayfa 627/983 İlkİlk ... 127527577617625626627628629637677727 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •