Sayfa 627/1001 İlkİlk ... 127527577617625626627628629637677727 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 5,009 - 5,016 arası.

Konu: Viop XXXVII

1. Değerli hocam, bunların içinde döviz bazlı geliri olanlar varolabilir, bu da doğal hedge anlamına gelir; detaylı tek tek çalışmadım ama genel olarak borçlu firmalardan böyle dönemlerde uzak durmakta tavanlara bilmemnelere kanmamakta çok çok büyük fayda var. İhracatı olan, borcu düşük firmalar arayıp bulmak gerekir.SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by mert45 Yazıyı Oku
    Sn. JAKO bu çalışmayı twitter'daki hesabından yayınlamış,hissenet sayfasında bu çalışma yok.Ama forum üyeleri ,çalışma hakkında, Sn. JAKO'nun hissenet'te açtığı başlıkta soru sorabilirler.

3.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Yalnız bu çalışma üçüncü çeyrek bilançolarının düzenlenme tarihi 30 Eylül tarihine göre yapıldığı sırada 1usd:8.8945 TL olan paritenin ,şimdi 14 TL'ye yaklaştığını ve şimdi muhtemelen döviz kurlarının zıplamasından etkilenen çok daha fazla şirket olduğunu ,listedeki şirketlerin durumunun ise daha da kötüleştiğini dikkate almak gerekiyor.
    Zaten amaç şirketleri batırmak değilmidir. Ben hala büyük buğran olacağını düşünüyorum.
    Plan çok büyük. bu bir dünya krizidir. Türkiye bu krizden ağır yara alacak. YTD kesinlikle değildir. Bu benim kendi bakış açım.

4.  Alıntı Originally Posted by mert45 Yazıyı Oku

Ben hiç bir şeyi ama hiç bir şeyi unutmam bilirsin beni ..

Semt kahvesinden yazıyom şindi

Gözlerinden öperim
    Birazdan yatsı için cami'ye gidecem ..senin için bir kere daha dua edeceğim sevgili ABKA ..dua iyi'dir bilirsin

)))
    Hayat hoş gerisi boş

5.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Sn. JAKO bu çalışmayı twitter'daki hesabından yayınlamış,hissenet sayfasında bu çalışma yok.Ama forum üyeleri ,çalışma hakkında, Sn. JAKO'nun hissenet'te açtığı başlıkta soru sorabilirler.
    Anlıyorum

https://www.hisse.net/topluluk/showt...81#post5672581
    Hayat hoş gerisi boş

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Değerli hocam, bunların içinde döviz bazlı geliri olanlar varolabilir, bu da doğal hedge anlamına gelir; detaylı tek tek çalışmadım ama genel olarak borçlu firmalardan böyle dönemlerde uzak durmakta tavanlara bilmemnelere kanmamakta çok çok büyük fayda var. İhracatı olan, borcu düşük firmalar arayıp bulmak gerekir.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Çalışma borsanın tüm şirketlerini kapsadığından hepsini incelemek için epeyce zaman gerekiyor,ben sadece çalışmanın linkini koydum incelemesini yapmadım,ama dövizin bu kadar sert yükseldiği bir dönemde yüksek döviz borcu olan şirketler muhakkak olumsuz etkilenecektir.Elinde yüksek döviz borcu olan şirketlerin hisse senetlerini bulunduranların ,muhakkak detaylı bir biçimde bilançoları ve özellikle bilanço dipnotlarını iyice incelemelerini öneririm.Bu da yetmez 9 aylık bilançolardaki döviz kurlarını bugünün rayiç kurlarını dikkate alarak simülasyon yapmak da gerekiyor.

7. forumda bir klik oluşmuş. ara sıra bir şeyler yazalım diyorsunuz ;okuyan yok,kaale alan hiç yok. illa sürekli yazacaksınız ya da üst perdeden konuşacaksınız.

8. BBHT'de Enflasyon Muhasebesi konusundan bir uzman konuşuyordu ama ortasına denk geldim.

Otomatik enflasyona göre güncelleme gerçeği yansıtabilir mi bilmiyorum. Mesela teknolojik ürünleri kullanabiliyorsan anlamlı, ikinci ele düştüğünde anda çöp veya hurda fiyatı oluyor. Sahibinden.com da eski serverler var normal PC'den çok çok ucuz ama ses kartı, video kartı olmuyor, evde belki file server olarak kullanılır ama çektiği elektrik kurtarmayabilir. Bankalardan çıkan PC'ler de ucuza satılıyor ama windows10 vs çalıştırması çok zor.

Yukarıdaki listede Kardemir var, kömürden cevher üretimi devam eder ise varlıkları değerli bence, ama yasaklanırsa veya ağır vergiler konursa o da doğalgaz santralleri gibi karsız olabilir.

Bazı şirketlerin de arazisi fabrikadan hala değerli, BBHT'de söylediler. Bu da memlkette ciddi sorun olduğunu gösteriyor. Sanayi arsalarını devlet turizmde olduğu gibi kiralama ile verse bir teşvik yapılmış olur. Girişimcinin genelde zaten çok parası olmuyor, arsaya para bağlayınca işletme sermayesi filan da kalmaz. Belki zor durumdaki şirketlerin arsasını devlet alıp geri kiralar.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Sayfa 627/1001 İlkİlk ... 127527577617625626627628629637677727 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •